سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 88895 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان:

اساس و پایه گذاری مساجد بر تقوا باشد/ در برابر نقشه های دشمنان هوشیار باشیم

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: اساس و پایه گذاری مساجد باید بر تقوا باشد. مسجد برگرفته از هواهای نفسانی نیست. امام جماعت نیز نباید اسیر تحلیل باورهای غلط توده مردم باشد و مسجد جای بی تقوایی نیست.

اساس و پایه گذاری مساجد بر تقوا باشد/ در برابر نقشه های دشمنان هوشیار باشیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین اکبر فرجام رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان صبح امروز در نشست علما، ائمه جمعه و جماعت اهل سنت خراسان جنوبی، اظهار کرد: ۴۰ سال از پیروزی انقلاب گذشته و وارد گام دوم انقلاب شده ایم.
وی با اشاره به راهپیمایی باشکوه و خُرد کننده توهمات دشمن در ۲۲ بهمن، افزود: مقام معظم رهبری پس از مشاهده این راهپیمایی پیامی دادند و گفتند: گام دوم انقلاب را باید با نسل جوان، مومن، دانا و پر انگیزه طی کنیم.
 رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان بیان کرد: این نسل که میخواهد پرچم انقلاب را سرافراز داشته باشد ادامه دهنده نسل اول انقلاب است.
 فرجام عنوان کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و سیاست در انقلاب اسلامی رنگ فرهنگ به خود گرفت.
 وی با بیان اینکه مهمترین کانون فرهنگی در دین  مسجد است، گفت: مسجد اولین خانه عبادت است معراج و عروج از مسجد بوده همچنین پیامبر بعد از هجرت اولین کاری که کردند ساخت مسجد  بود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان با اشاره به روایتی از پیامبر (ص)، گفت: پیامبر وارد مسجدی شدند و دیدند در مسجد دو گروه حضور دارند یک گروه در بحث آموزش مشغول بود و گروه دیگر  در حال عبادت بودند. پیامبر (ص) گفتند هر دو کار خوب است اما آموزش مهمتر است چراکه رسالت ما آموزش و فرهنگ سازی است.
فرجام با بیان اینکه مساجد و مسجد سازی باید چند ویژگی داشته باشد، اظهار کرد: مهمترین کانون فرهنگی در اسلام مسجد است.
 وی افزود: مقام معظم رهبری نیز فرمودند انقلاب اسلامی عیار معنویت و اخلاق را در جامعه به گونه چشم گیری افزایش داده است. روحیه ایثار در بین جوانان ما در دوره انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، جهاد سازندگی و بسیج سازندگی همواره وجود داشته و دارد.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان  بیان کرد: رونق مساجد به مناره، گنبد، رنگ آمیزی و فرش نیست. گرچه چون مسجد محل عبادت و انتقال فرهنگی است باید از این جهت نمونه و به آن رسیدگی شود.

 


فرجام مدیر رسیدگی به امور مساجد را امام جماعت هر مسجد دانست و گفت: مدیر مسجد باید هیئت امنا را مشخص کرده و کارها با نظر وی انجام شود.
 
وی با اشاره به وجود دو ویژگی تقوا و  پاکیزگی اخلاقی در مساجد، بیان کرد: مسجد اگر به عنوان کانونی بخواهد به رسالت خود عمل کند باید دو ویرگی داشته باشد.
 رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان ادامه داد: اساس و پایه گذاری مساجد باید بر تقوا باشد. مسجد برگرفته از هواهای نفسانی نیست. امام جماعت نیز نباید اسیر تحلیل باورهای غلط توده مردم باشد و مسجد جای بی تقوایی نیست.

 فرجام اظهار کرد: اینکه برخی امام جماعت ها در مسجد مباحث گروهی و لشکر و لشکر کشی داشته باشند مایه تاسف است.
 
وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۵۷ مسجد ساخته شده است، و هم اکنون بیش از ۲۴۰ مسجد اهل سنت وجود دارد، گفت: این آمار کمی خوشحال کننده است.
 
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان بیان کرد: جوانان باید در مساجد حضور داشته باشند، مساجد باید محل رشد و اعتقادات دینی و آگاهی دهنده دینی از منبع قرآن و سنت باشد.
 
فرجام با بیان اینکه ممکن است گاهی از روی جهل دشمن را جای دوست نشان دهند، تصریح کرد: باید هوشیار و آگاه بود که جهل جای دوستی معرفی نشود چراکه بسیار خطرناک است همچنین گاهی اوقات شاهد شستشوی مغزی هستیم که این نیز میتواند خیلی تاثیرات سوء داشته باشد.
 وی گفت: امروزه دست صهیونیست با آنهایی که حرف از مسیحیت میزنند در یک کاسه است.


 رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند باید اخلاص، ایثار، کمک به نیازمندان، معنویت و اخلاق در جوانان به وجود بیاید.
فرجام با بیان اینکه مسجد کانون فرهنگی برای جوانان مومن، دانا و با انگیره است، تصریح کرد: باید هر کس در هر مسئولیتی که است کارش را انجام دهد و هر بخشی که نتواند مسئولیتش را انجام دهد کارها بر زمین خواهد ماند.
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب