سرویس: اخبار شهرستانها کد خبر: 88883 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی

فرهنگ استفاده از فضای مجازی جدی گرفته شود

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: باید فرهنگ استفاده از فضای مجازی که مقام معظم رهبری از سال 70 به این اشاره می‌کنند را جدی بگیریم.

فرهنگ استفاده از فضای مجازی جدی گرفته شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضائی مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی صبح امروز در دوره مقدماتی تربیت مربی سواد رسانه‌ای در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: امروز فضای مجازی جایگاه ویژه‌ای در بین مردم پیدا کرده است.

 

وی افزود: بیش از 70 درصد جمعیت ایران از فضای مجازی استفاده می‌کنند.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی،خاطر نشان کرد: گستردگی محتوا در شبکه‌های مجازی و ارتباطی که شاید در عرض یک دقیقه بیش از یک میلیون و ششصد هزار پیام در شبکه تلگرام ردو بدل می‌شود بر هیچکس پوشیده نیست.

 

رضائی با بیان این‌که متاسفانه وضع بسیار اسفناک‌تر از آن است که فکرش را کنیم، افزود: متاسفانه درصد زیادی از کاربران فضای مجازی که حدود  35 میلیون نفر در شبکه تلگرام و 24 میلیون نفر در شبکه اینستاگرام که هر دو شبکه خارجی هستند، عضویت دارند.

 

وی عنوان کرد: تمام افراد جامعه اعم از نوجوانان و جوانان همه از فضای مجازی استفاده می‌کنند و بایستی کارویژه‌ای در این حوزه انجام شود.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی تاکید کرد: با توجه به فریادهای مطالبه‌گرانه مقام معظم رهبری که در جلسات مختلف در خصوص فضای مجازی بیان می‌شود باید فکر ویژه‌ای در این خصوص شود.

 

رضائی با بیان اینکه برای حل مشکلات فرهنگی در فضای مجازی در این وضعیت کنونی چه باید کار کرد؟افزود: مسئولان برای سواد رسانه‌ای برنامه ریزی نکرده‌اند.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی تصریح کرد: متاسفانه امروزه خانواده‌ها به دلیل عدم آگاهی از آسیب‌های فضای مجازی کودکان  خود را برای استفاده از فضای مجازی به مراکز بازی‌های رایانه‌ای می‌برند و هزینه نیز پرداخت می‌کنند.

 

وی اظهار کرد: باید مردم را نسبت به این آسیب‌ها آگاه کنیم که پدر و مادر متوجه شود و خودش مدیریت کند.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی افزود: باید فرهنگ استفاده از فضای مجازی  که مقام معظم رهبری از سال 70 به این اشاره می‌کنند را جدی بگیریم.

 

رضائی خاطر نشان کرد: استان خراسان‌جنوبی در حوزه سواد رسانه‌ای، مربی که در این خصوص  بحث ارائه دهد، راهنمایی کند و در جلسات مشاوره دهد نداریم.

 

وی با اشاره به دوره مقدماتی تربیت مربی سواد رسانه‌ای گفت: نیاز استان است که  یک شبکه فعال  و روشن‌گرایانه در این حوزه داشته باشد.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در این راستا فراخوانی گذاشتیم تا اولین دوره مقدماتی  تربیت مربی سواد رسانه‌ای را در استان خراسان‌جنوبی برگزارکنیم.

 

رضائی تاکید کرد: بایستی این شبکه را همراهی کنیم و به صورت مستمر با اتفاقات روز، شایعات جدید موضوعاتی که در بستر شبکه‌های مجازی انجام می‌شود آشنا کنیم.

 

وی افزود: امید است این شبکه بتواند موضوعات روز را دریافت کند و در لایه‌های مختلف جامعه گسترش دهد.

 

مسئول فضای مجازی سپاه انصارالرضاعلیه‌السلام خراسان‌جنوبی از برگزاری دوره پیشرفته سواد رسانه ای در سال آینده نیز خبر داد .

 

رضائی با بیان این‌که مبحث سواد رسانه ای بیش از 40 ساعت آموزش کارگاهی می‌خواهد، عنوان کرد: در این راستا دوره مقدماتی برگزار کنیم و در این دوره از اساتید کشوری استفاده کردیم.

 

انتهای پیام /141

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب