آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88848
تاریخ انتشار : 1397/12/06 - 21:35
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان جنوبی:
سومین خانه دارت بیرجند افتتاح شد
سومین سالن ورزشی دارت در محل کانون جوانان بسیج شهرستان بیرجند با حضور خانواده شهید مرتضی بصیری پور اولین شهید مدافع حرم خراسان‌جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عصر امروز سومین سالن ورزشی دارت در محل کانون جوانان بسیج شهرستان بیرجند با حضور خانواده شهید مرتضی بصیری پور اولین شهید مدافع حرم خراسان‌جنوبی و مهدی صادق احمدی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان بیرجند و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

 

علیرضا علیزاده رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی در مراسم افتتاحیه سالن ورزشی دارت در محل کانون جوانان بسیج شهرستان بیرجند، اظهار کرد: در استان خراسان‌جنوبی نوجوانان و جوانان مستعدی هستند که اگر حمایت مسئولان را داشته باشند قطعا بر بلندای ورزش کشور قرار خواهند گرفت.

 

وی افزود: رشته ورزشی دارت در استان قدمت طولانی ندارد و ممکن است هنوز مردم و مسئولان با آن آشنایی نداشته باشند.

 

رئیس هیئت انجمن های ورزشی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در دو سال گذشته حتی در مرکز استان یک خانه دارت نداشتیم، تصریح کرد: اکنون سومین خانه دارت مرکز شهرستان بیرجند در محل کانون جوانان بسیج شهرستان بیرجند افتتاح شد.

 

علیزاده عنوان کرد: رشته ورزشی دارت ورزشی لذت بخش، جالب، مفرح و خانوادگی است و تمامی سنین با هر شرایطی می‌توانند این ورزش را انجام دهند.

 

وی بیان کرد: مهمترین خصوصیتی رشته ورزشی دارت دارد این است که شخص نباید در این ورزش لباس ورزشی داشته باشد و شخصی که در مسابقات دارتِ رسمی شرکت می‌کند باید کفش رسمی و شلوار پارچه‌ای داشته باشد.

 

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی متذکر شد: بسیاری از مشاوران به دانش‌‌آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند این ورزش را توصیه می‌کنند چراکه این ورزش نیاز به ضرب و تقسیم و هوش بالا دارد و باعث ایجاد تمرکز و یادگیری بالاتر می‌شود.

 

علیزاده ادامه داد: قطعا دانش‌آموزانی که در رشته دارت به جایگاه بالایی می‌رسند دارای هوش بالا و در درس مستعد هستند.

 

وی ضمن تشکر از حضور پدر شهید بصیری‌پور شهید مدافع حرم، گفت: اگر امثال شهید بصیری پورها نبودند اکنون این آرامش را نداشتیم.

 

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: اکنون که به لطف شهیدان این آرامش را داریم پس دِینی بر گردن ما است که برای نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانند از اوقات فراغت خود نهایت استفاده را ببرند و در رشته‌های ورزشی در سطح کشور و جهان بدرخشند و پرچم کشورمان بر بلندای جهان قرار بگیرد.

انتهای پیام/ 135نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.