آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88693
تاریخ انتشار : 1397/11/26 - 13:39
امام جمعه موقت بیرجند گفت: راه حل مشکلات کشور سازش و تسلیم نیست بلکه ایستادگی، مقاومت و توجه به ظرفیت های داخلی است.

به گزارش خبرنگارخاورستان،حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه اظهار کرد: هر کسی دنیا و اخرت را می‌خواهد باید دو شرط ایمان و عمل صالح را داشته باشد.

 

وی افزود: تقوا، پرهیزگاری و عمل صحیح به آنچه در قالب دین به عنوان بایدها و نباید ها آمده، است.

 

امام جمعه موقت بیرجند به حماسه چشم گیر و قهرمانانه حضور مردم در اهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و بیان کرد: این حضور پیام‌های مهمی داشت.

 

نصیرایی عنوان کرد: مهمترین پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت و اتحاد مردم بود که در جلوی چشم همه قدرت‌های عالم عظمت ملت ایران نشان داده شد و نشان دادیم که اتحاد ما بسیاری از توطئه‌ها را از بین برده و به شکست منجر شده است.

 

وی گفت: پیام بعدی تقویت بنیه جمهوری اسلامی بود. ما به همه ملل عالم و دولتها ثابت کردیم که با این اتحاد و همبستگی تنها حکومتی که به معنای واقعی مردم سالار بوده جمهوری اسلامی است و یکی از مهمترین حضور گسترده و تجلی که مردم می‌توانند به صحنه بیایند این مراسم است.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: پیام بعدی این حضور به دوستان انقلاب در داخل و خارج از این کشور بود. این حضور چشمگیر دل همه دوستان انقلاب را قرص و محکم کرد.

 

نصیرایی عنوان کرد: یکی دیگر از پیامهای گسترده مردم این بود که ثابت کردند همچون گذشته وظیفه خود را به درستی انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که این پیام را دریافت کرده و با قدرت آنچه وظیفه آنها است را انجام دهند.

 

وی اظهار کرد: پیام دیگر این بود که مردم با حضور گسترده خود به داخل و خارج این پیام را دادند که تنها راه حل مشکلات کشور را صرفا با مبارزه، ایستادگی، توجه به داخل و ظرفیت‌های خودمان می‌دانیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مردم این پیام را دادند که ما حل مشکلات خود را با بستن با دیگران، مذاکره، زانو زدن و دست بوسی کفار و مستکبران نمی‌دانیم.

 

نصیرایی تصریح کرد: راه حل مشکلات کشور سازش و تسلیم نیست بلکه ایستادگی، مقاومت و توجه به ظرفیت های داخلی است.

 

وی با بیان ایحکه مردم به شدت نسبت به شرایط اقتصادی، بی تدبیری و سست عمل کردن برخی از مسئولان گلایه‌مند هستند، خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم نیز این پیام را داشت که مردم بین عملکرد مسئولان، انقلاب اسلامی و نظام تفاوت قائل اند و مشکلات موجود را از چشم انقلاب اسلامی نمی‌بینند.

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: اگر امروز مردم با برخی گرفتاری ها و صفهای گوشت مواجه شدند حاصل انتخاب غلط بوده و نتیجه انقلاب اسلامی و نظام نیست.

 

نصیرایی با بیان اینکه امروز تکلیف مردم و مسئولان روشن است، تاکید کرد: هر کسی نخواهد درست به مردم خدمت کند باید از گردونه مدیریت کشور خارج شود.

 

وی گفت: باید مسئولان کشوری و استانی این پیام را خوب دریافت کنند و به شان مردم درست بپردازند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه خوشبختانه شرایط خراسان‌جنوبی خوب است، افزود: حضور آقای معتمدیان به عنوان استاندار و توجه دولت به خراسان‌جنوبی بسیار برای این استان مغتنم است و این را نیز حاصل حضور موثر و انقلابی آیت الله عبادی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان می‌دانیم. که اگر نبود معلوم نبود برخی از دولتها و تفکرات کوچه و بازاری چه برخوردی با این استان داشتند.

 

نصیرایی اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای ظرفیت هایی از جمله معادن و مواد معدنی است و در این شرایط نباید جوانان این استان بیکار و برای کار به استانهای دیگر بروند و برخی از خانواده ها نان شب نداشته باشند. باید همه تلاش کنند که در استان مشکلات اقتصادی، فساد، بیکاری و سایر معظلات نباشد. و باید با تلاش استاندار و معاونان و سایر مسئولان استان نه تنها مشکل خود را حل کنیم بلکه مشکل سایر استان‌ها به دست را نیز حل کنند.

 

وی به بیانیه رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه گذشته، حال و آینده انقلاب اسلامی را ترسیم و تبیین کردند. که برپایی تمدن اسلامی و حکومت مهدوی دو اصل مهم این بیانیه بود. ایشان در این بیانیه محوریت کار را بر عهده جوانانی که در این کشور نقش دارند، قرار دادند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: جوانانی که در این کشور نقش دارند می‌توانند چله دوم انقلاب را ترسیم کنند و اگر نیاز باشد سازمانی در این راستا تعریف و این کار انجام شود.

 

نصیرایی با بیان اینکه همه در این زمینه نقش و رسالت دارند، افزود: مردم و مسئولان نیز رسالت داشته و در بزنگاه ها باید حضور داشته باشند.

 

وی به حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ضمن تسلیت این ضایعه، تاکید کرد: آمریکایی و عوامل آنها بدانند ما از آرمانهای خود دست بر نخواهیم داشت. اگر از سرهای ما کوه بسازید لحظه ای از آرمانهای خود دست جدا نمی‌شویم.

 

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: ما با شهادت‌ها زنده‌ایم هر چه ما را بکشید زنده‌تر شده و با عزم راسخ و قوی راه را ادامه خواهیم داد.

 

نصیرایی اظهار کرد: دشمن‌های توحید از احمق‌ها هستند و با این رفتارها گور خود را میکنند. با اینکه قدرت و اقتدار مقاومت را دیده اند اما باز هم نمیدانند که چه کرده و با دم شیر بازی می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: دشمن‌ها بدانند سیلی محکمی از دست حزب الله، انقلابیون و نیروهای مقاومت خواهند خورد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.