آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88584
تاریخ انتشار : 1397/11/20 - 21:59
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که امام (ره) این را ثابت کرد که با دین همه جا آباد می‌شود، گفت: ما این را در جنگ اثبات کرده‌ایم که می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در مراسم یادواره سردار شهید محمد ابوترابی که در محل مسجد فاطمه معصومه(ع) مهرشهر بیرجند برگزار شد اظهار کرد: از میان مؤمنین عده‌ای هستند که بر عهد و پیمان خود محکم بودند و با خدا، رسول خدا و ولی خدا و امروز با ولایت، صادق هستند و به شهادت رسیدند.

 

وی با اشاره به آیه قرآن، افزود: شهدایی مانند ابوترابی‌ها که چون مولای خود اباعبدالله الحسین(ع) در شب عملیات در پاسی از شب رسالت خود را انجام دادند.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیه قرآن، تصریح کرد: عده‌ای از مؤمنین صادقانه در راه شهدا و امام (ره) و پیروی خالصانه از ولایت در این مسیر عمل می‌کنند.

 

نوفرستی با بیان روایتی از پیامبر خاتم (ص) بیان کرد: مردمی از مشرق زمین قیام می‌کنند و زمینه حاکمیت جهانی حضرت مهدی (عج) را فراهم خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: در روایات داریم که شروع نهضت از قم خواهد بود و علوم اهل بیت علیهم‌السلام نیز از قم به سراسر عالم منتشر خواهد شد.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: انقلاب اسلامی یک پدیده بسیار شگفت‌انگیز و یک هدیه بزرگ الهی است که با سایر انقلاب‌ها به تعبیر امام (ره) بسیار متفاوت است.

 

انقلاب اسلامی تحولی بزرگ در عالم ایجاد کرد

نوفرستی گفت: گاهی کودتا در کشوری رخ می‌دهد و حاکمی جای حاکمی دیگر و نوکری جای نوکری دیگر را می‌گیرد اما انقلاب اسلامی یک تحول بزرگ در عالم ایجاد کرد.

 

وی ادامه داد: در درجه اول باید به انقلاب یک نگاه انقلابی داشته باشیم هر چند به تعبیر امام خمینی (ره) "تمام دین ما سیاست ما است و تمام سیاست ما دین ما است"

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به سخنی از امام باقر(ع) مطرح کرد: قومی از مشرق زمین دنبال حاکمیت هستند زمینه‌اش فراهم نمی‌شود تا این‌که سلاح بر دوش می‌گذارند و زمینه پیروزی برای آن‌ها فراهم می‌شود و قیام آن‌ها ادامه دارد تا تحویل صاحبش دهند در این مسیر عده‌ای به شهادت می‌رسند.

 

نوفرستی با اشاره به آیه ۵۵ سوره مائده گفت: اگر قومی بر عهد و پیمان خود با خدا نمانند و از کشتی نجات ولایت و امامت جدا شوند، خودشان ضرر کردند.

 

وی تصریح کرد: در صدر اسلام که حکومت اسلامی شکل گرفت پیامبر(ص) را آرام نگذاشتند چرا که می‌دانستند این فرهنگ تأثیرگذار در عالم است.

 

با مدیریت دینی می‌توان دنیا را آباد کرد

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که امام (ره) این را ثابت کرد که با دین همه جا آباد می‌شود، خاطرنشان کرد: در این بین عده‌ای می‌گویند با دینداری و مدیریت دینی نمی‌شود دنیا را آباد کرد اما ما این را در جنگ اثبات کرده‌ایم که می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم.

 

انقلاب اسلامی ایران الگوی مسلمانان جهان

نوفرستی بیان کرد: در جنگ ۳۳ روزه لبنان علی‌رغم این‌که دولتشان با آن‌ها نبود، جمعیتی به عنوان حزب‌الله به رهبری سید حسن نصرالله از ایران اسلامی الگو گرفتند و برای اولین بار بینی دشمن را به خاک مالیدند. این‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

وی با بیان این‌که ما در زمانی قرار داریم که ۲۳۰ هزار شهید تقدیم اسلام کرده‌ایم، متذکر شد: در ۲۲ بهمن با حضور خود با شعارهای محکم و حماسی خود باری دیگر تجدید عهد با ولایت خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/135/ 11/ 4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.