آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88421
تاریخ انتشار : 1397/11/12 - 14:01
امام جمعه بیرجند با بیان این‌که از طرح‌های اولیه دشمن ترور شخصیت‌های فهیم، آگاه و مکتب شناس است و مغز مطهری‌ها و بهشتی‌ها را هدف قرار داده است، گفت: دشمن می‌خواهد فرصت اندیشه و فکر را از جامعه بگیرد تا بر آن سلطه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی امام جمعه بیرجند و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت به تقوا اظهار کرد: در هر کار، سخن و قدمی که برمی داریم باید ببینیم خدا چه می فرماید.

 
وی افزود: هر مسلمان باید بداند نسبت حکومت با دین چیست؟ تمام سرنوشت امور به بینش که مسئله ای عقلی و وحیاتی است بستگی دارد و اثرات آن در عرصه میدانی دیده می شود. 
 
امام  جمعه بیرجند گفت: انسان موجودی است که از نظر استعداد نامتناهی دارد و از نظر فعلیت نیز یک حیوان است. 
 
عبادی تصریح کرد: انسان ها مانند معدن هستند و تا معدن استهلال و استخراج نشود فرقی بین سنگ معدن و سنگ نیست.
 
وی افزود: با مشکلات فراوانی مواجه هستیم و باید به درمانگاه برویم اما داروها و دردها هر دو در وجود خود ما هستند.
 
امام جمعه بیرجند گفت: انسان یک کتاب است که دست قدرت الهی این کتاب را نوشته و مسائل پنهانی در وجود او قرار داده است. 
 
عبادی با اشاره به این که انسان ها مانند معدن هستند و برای استفاده از آنها باید چه کرد؟ تصریح کرد: اگر انسان بخواهد در تمام امور به فعلیت برسد به ناچار باید در جامعه زندگی کند.
 
وی با بیان این که انسان ها باید با یکدیگر تبادل داشته باشند و استعدادهای خود را تبادل کنند، افزود: لازمه این تبادل، جامعه، لازمه جامعه، قانون و لازمه قانون نیز ضمانت اجرا که همان حکومت است و در تمام عرصه ها یک مسئله اجتناب ناپذیر است.
 
وی با بیان اینکه در سایه حکومت تمام استعدادها رشد می کند، افزود: اما از این استعدادها انواع سو استفاده ها می شوند و قوانین نیز برای جامعه کارساز نیست و این حکومت همان نام وحشتناک استبداد است. 
 
امام جمعه بیرجند گفت: انواع و اقسام حکومت ها مطرح می شوند اما حکومتی قانونی است که خداوند عالم و غنی به وسیله انسان های صالح ایجاد کرده است. 
 
عبادی تصریح کرد: مسئله حکومت از ضروریات دین است و هیچ چیز جای آن را پر نمی کند و باید در دست انسان های صالح باشد.
 
وی با اشاره به این که خداوند متعال به بندگان خود اختیار داده تا انتخاب خیر و شر به دست خودشان باشد، افزود: بعد از 40 سال باید ببینیم سرنوشت خود را به دست چه کسانی می گذاریم  و وقت آن است که مسئولیت را به دست صالحین و چهارچوبه خدایی بگذاریم و خود را برای رشد فراهم کنیم.
 
امام جمعه بیرجند گفت: خداوند متعال در یک مقطع دشوار به وسیله یک مجتهد و عالم اسلام را تجدید کرد اما به شرطی که ما قدر آن را بدانیم.
 
وی در خطبه دوم نمازجمعه، یادآور شد: خداوند متعال انقلاب را که همان اسلام است در شرایطی که مکتب‌های غربی و شرقی به بن بست رسیده بودند و حرفی برای گفتن نداشتند فراهم کرد.
 
عبادی تصریح کرد: آنچه حرف برای گفتن دارد اسلام است و ما در این انقلاب خیلی حرف برای گفتن داریم اما دشمن از لحاظ شیطنت قوی است و فرصت فکر کردن را از جامعه می‌گیرد و همه گزینه‌های کارشناسی شده به گفته خودش روی میز است.
 
وی با بیان این‌که از طرح‌های اولیه دشمن ترور شخصیت‌های فهیم، آگاه و مکتب شناس است و مغز مطهری‌ها و بهشتی‌ها را هدف قرار داده و آنان را به شهادت رساند، افزود: دشمن می‌خواهد فرصت اندیشه و فکر را از جامعه بگیرد تا بر آنها سلطه پیدا کند
 
امام جمعه بیرجند گفت: مهمترین محصول جامعه باید تولید فکر باشد تا آنچه دارد به دنیا عرضه کند اما دشمن تلاش می کند این فرصت را بگیرد و ما باید در مقابل توطئه های دشمن هوشیار و حواسمان جمع باشد.
 
عبادی تصریح کرد: دشمن انواع و اقسام اختلاف و تفرقه را تحت عنوان دین، قومیت و زبان در جامعه ایجاد می کند و می خواهد نگذارد افکار عمومی جهان به اسلام نزدیک شوند و این نقشه را نیز با اسلام هراسی و ایجاد گروه‌های تکفیری و داعش اجرا می‌کند.
 
وی با بیان این‌که متاسفانه ناکارآمدی مسئولان و یا با انگیزه‌های حزبی و انواع و اقسام ضعف‌هایی که در درون حاصل می شود به اغراء به جهل کمک می‌کند، گفت: اگر ما تمام مسائل را کنار می‌گذاشتیم و فقط به عنوان الگو و محصول سالم اسلام را به دنیا نشان می دادیم یقینا پیروزی های ما بسیار بیشتر بود.
 
امام جمعه بیرجند گفت: اکنون نیز علی‌رغم کارهای دشمن برای انحراف افکار عمومی در شرایط خوبی هستیم و در دنیا نیز انسان‌های متفکر، اندیشمند و هوشیار وجود دارند و تحت تاثیر انقلاب اسلامی هستند.
 
عبادی یادآور شد: مردم اندیشمند جهان، انقلاب اسلامی را بر اساس اسلام شناسی و انسان شناسی بررسی می کنند و در حال حاضر هسته‌های مقاومت در تمام کشورهای اسلامی و منطقه و دنیا تشکیل شده است.
 
وی افزود: آنچه امروز به عنوان جلیقه زردها در فرانسه به پا خواسته‌اند و در مقابل سیستم لیبرال سرمایه داری مقاومت می کنند از انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند.
 
امام جمعه بیرجند با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی به سراسر جهان صادر شده است، گفت: امروز مردم به یک تفکر انقلابی رسیده‌اند و صدای درهم شکسته شدن استخوان‌های لیبرال سرمایه‌ای به گوش می‌رسد و در آستانه پیچ تاریخی هستیم که اگر با بصیرت و هوشیاری در مقابل انواع واقسام انحرافات ایستادگی کنیم صحنه های پیروزی در انتظار ما است.
 
انتهای پیام/ 132
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.