آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88314
تاریخ انتشار : 1397/11/05 - 14:00
امام جمعه موقت بیرجند گفت: کشور ایران علی رغم این همه موانع اینگونه پیشرفت کرده و به اهداف خود که افتخار آمیز بوده دست پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه امروز بیرجند ضمن رعایت به تقوا، اظهار کرد: امام علی نیز درخطبه‌ای از نهج البلاغه همه را به رعایت تقوا دعوت کرده است.

 

وی با اشاره به چهل سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزود: در این چهل سال دستاوردهای خوبی داشتیم که نتیجه‌اش امید به آینده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: باید ریشه‌های این موفقیت‌ها را طی این سال‌ها واکاوی کرد و توسعه داد و همچنین ریشه ناکامی‌ها را نیز بررسی کرده و بین برد.

 

حجت الاسلام مختاری گفت: با توجه به اینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و گاها برخی‌ها ارزیابی در این خصوص دارند لازم است ارزیابی درستی نسبت به عملکرد چهل ساله داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: نکته اولی که در ارزیابی باید مورد توجه باشد قضاوت عادلانه نسبت به این چهل سال است.

 

‌ امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر بدون اطلاعات درست قضاوت انجام شود قضاوت ظالمانه خواهد بود که باید نسبت به این قضاوت‌ها جواب گو باشیم.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه باید نسبت به قضاوت‌های آگاه باشیم، تصریح کرد: دشمن و صهیونست‌ها به دنبال خدشه وارد کردن به نظام هستند که اگر نسبت به ارزیابی‌ها قضاوت درست نداشته باشیم دشمنان از این قضاوت‌ها استفاده کرده و بر علیه نظام کار خواهند کرد.

 

وی عنوان کرد: باید قضاوت و تاثیر گذاری‌های مثبت و در جهت پیشرفت انقلاب باشد. امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: دشمن شب و روز تلاش می‌کند که دل و فکر مردم را نسبت به نظام بدبین کند چراکه در صدد براندازی نظام است.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه درست است که نظام ما دارای ایرادات و مشکلاتی است، گفت: اما باید از خود پرسید آیا دشمنی که در صدد براندازی نظام است می‌خواهد نظام بهتری به ما بدهد؟ نظام صهیونسیت، استکبار و آل سعود در حال ورشکستگی است و اینها نمی‌توانند برای ما نظامی درست کنند.

 

وی با بیان اینکه آنهائیکه که دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند ورشکسته‌های فرهنگی و سیاسی اند، تصریح کرد: روز گذشته در آمریکا حرکت بشقاب به دست‌ها فضاحت دولت آمریکا را نشان داد و ترامپ با کارهایش آبرویی برای آمریکا نگذاشته است. اقدام جلقه زردها در فرانسه نیز نشان از ضعف این کشور است. حال این کشورها می‌خواهند برای ما نظام درست کنند؟

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: از زمانی‌که این کشور نظام شاهنشاهی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تغییر داد ۴۰ سال می‌گذرد و اگر گاهی شاهد مشکلی در کشور باشیم هنوز نظام ما نوپا است اما از نظام فرانسه بیش از ۴ قرن می‌گذرد که در حال ورشکستگی است.

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: آل سعود نیز کشوری است که آمریکا از آنها به عنوان گاو شیرده نام می‌برد و می‌گوید که اگر حمایتش را از آل سعود بردارد آل سعود دو هفته دوام نمی‌آورد.

 

حال آل سعود می‌خواهد برای ایران نظام درست کند؟ آنها اگر هنری داشتند برای خود به خرج میدادند. آل سعود با دارا بودن نفت چند برابر ایران و جمعیتی کمتر از کشور ما هیچ ندارد.چراکه فقط برای آمریکا نوکری کرده است.

 

وی اظهار کرد: پس باید مراقب قضاوت‌ها بود و برای پیشرفت و حرکت رو به جلوی کشور تلاش کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد در مورد مقایسه موفقیت و عدم موفقیت نظام‌ها با یکدیگر است که باید به شرایط هر نظام توجه کرد که اگر این نظام با نظام دیگر در شرایط یکسان باشد می‌توان مقایسه کرد.

 

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی هدف‌دار است و شاخصه های آن ایمان، زمینه سازی ظهور، عزت، اقتدار و شرافت است که بسیاری از نظام‌های دیگر این اهداف را نداشته و استقلال، عزت، دین و دیانت برای آنها مطرح نیست.

 

وی با بیان اینکه کشور ایران طی این سال‌ها و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی متحمل هزینه‌های بسیاری شده، اظهار کرد: ما با تحمل همه این هزینه‌ها هم‌اکنون به این جا رسیده‌ایم.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: نکته بعدی در مورد نظام جمهوری اسلامی موانعی است که پیش روی انقلاب ما بوده از جمله ترور نخبگان، جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و همه مشکلاتی که برای کشور ایران به وجود آمده را آمریکا، فرانسه، رژیم طاغوت و کشورهای اروپایی نداشته اند.

 

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: کشور ایران علی رغم این همه موانع اینگونه پیشرفت کرده و به اهداف خود که افتخار آمیز بوده دست پیدا کرده است.

 

وی تاکید کرد: دشمنان ما بدانند که خون شهدا و آرمان‌های آنها برای ما از جان عزیزتر و از ناموس محترم‌تر بوده و تاپای جان از کشور و ناموس خود دفاع خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.