آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88301
تاریخ انتشار : 1397/11/03 - 14:18
معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد
ارتقای سطح کیفی خدمات امدادی هلال احمر در سال جدید
معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: ثبت لحظه ای و موقعیت یابی دقیق حوادث و نقاط حادثه خیز با نرم افزار "عملیات نگار" و "سامانه یکپارچه مديريت اطلاعات سازمان امداد و نجات" کلید خورد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعد زاده معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در حاشیه گردهمايی و هم انديشی مسئولان امداد و نجات استان و رابطین پايگاه های امداد و نجات بین شهری در مجتمع آبدرمانی هلال  فردوس گفت: با عنایت به پیش رو بودن طرح ملی امداد و نجات نوروزی 98 ضرورت دارد نیروهای امدادی آمادگی کاملی برای این طرح داشته باشند  و این مهم از هم اکنون باید در دستور کار قرار گیرد.

 
معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نرم افزار "امدادیار" نسخه "عملیات نگار" بصورت آزمایشی در سه استان خراسان جنوبی، آذربايجان غربی و قزوين کلید خورده است، افزود: اين نرم افزار تمامی حوادث طبيعی و غير طبيعی، پوشش داده شده توسط هلال احمر را در کمترین زمان ممکن ثبت می‌کند.
 
وی با اعلام اینکه ثبت اطلاعات در این نرم افزار به صورت آفلاین و آنلاین صورت می‌گیرد، گفت: تسريع در ثبت اطلاعات حوادث همچون زمان وقوع حادثه، ارگان های دخيل، آمار نيروهای عملياتی موجود، تعداد حادثه ديدگان و خدمات ارائه شده به حادثه ديدگان را مهم ترین کاربرد این نرم افزار عنوان کرد.
 
اسعدزاده با اعلام اینکه ساخت و پشتيبانی اين نرم افزار در استان خراسان جنوبی انجام شده است، خاطر نشان کرد: نرم افزار "امدادیار" بخشی از مجموعه سامانه مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر(EOC) است که ضمن داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کامل از خدمات امدادی هلال احمر در سال 91 توسط یک شرکت دانش بنیان در استان خراسان جنوبی تهیه شده است.
 
معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از آغاز به کار "سامانه یکپارچه مديريت اطلاعات سازمان امداد و نجات" خبر داد و به کاربردهای این سامانه اشاره کرد: موقعيت يابي دقيق محل حوادث، شناسایی نقاط حادثه خيز و ارائه طرح و سناريوی عملياتی در زمان بروز حوادث از قابلیت های مهم این سامانه است.
 
وی با بیان اینکه مشکلات، اقدامات مورد نیاز برای بهبود و ارتقای خدمات امدادی بویژه سفر های نوروزی در این گردهمایی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت، اظهار داشت: در حاشیه این نشست کارگاه آموزشی ارزیابی سوانح در سطح مقدماتی و آموزش نحوه کار با نرم افزار "عملیات نگار" و "سامانه یکپارچه مديريت اطلاعات سازمان امداد و نجات" با شرکت ۴۰ نفر از نیروهای امدادی برگزار شد.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.