آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88269
تاریخ انتشار : 1397/11/01 - 09:07
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی طی دیداری که با وزیر جهاد کشاورزی داشت، گفت: احیای قنوات خراسان‌جنوبی به 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی روز گذشته به همراه نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در محل کمیسیون بودجه با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی حضور یافت.

 

در این نشست نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور  حجتی در جلسه کمیسیون و همراهی وی در افزایش بودجه قنوات از 16 میلیارد در سال 95 به 140 میلیارد در سال 97، عنوان کرد: این بودجه هم ناکافی می‌باشد چرا که قنات در استان های کویری وجود داشته و از این لحاظ استان‌های زیادی را شامل می‌شود به طوری که فقط در استان خراسان‌جنوبی برای احیاء، مرمت، بازسازی و لایروبی قنوات در حدود 500 تا 600 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

 
افضلی با اشاره به بودجه سال 97 که در آن به منظور توسعه آبخیزداری در کشور مبلغ 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد و در این یک‌سال شاهد پیشرفت خوبی در این بخش بودیم عنوان کرد: امسال پیش بینی 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای قنوات را کرده‌ایم که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد چرا که یکی از مهمترین مسائل مطروحه توسط مردم در دهگردشی‌های صورت گرفته، قنوات و احیای آن است.
 
 
در این نشست نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت سال جاری به استان خراسان‌جنوبی و بازدید از شهرستان‌های نهبندان و سربیشه اهمیت نقش قنوات را خاطر نشان کرده و ابراز امیدواری کرد که بودجه قنوات مورد حمایت جدی قرار گیرد.
 
با توجه به سفر اخیر وزیر کشاورزی و بازدید از مزرعه پرورش شتر مرغ در کنار آبخوان و وجود دو آبخوان در شهرستان نهبندان،افضلی از وزیر محترم کشاورزی درخواست کرد که در مورد این دو آبخوان کار کارشناسی انجام شده و تاسیس مزرعه پرورش شتر مرغ در کنار این آبخوان ها نیز امکان‌سنجی شود تا در صورت موفقیت شاهد توسعه این منطقه کم برخوردار باشیم.
 
30 دی 97
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.