سرویس: استانداری کد خبر: 88140 ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

در کارگروه عمران و امور نمایشگاه‌های ستادبزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطرح شد

10 تا 17 بهمن ‌ماه برپایی نمایشگاه بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیرجند/ محتوای نمایشگاه باتوجه به نیاز روز باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در نمایشگاه ستاد بزرگداشت انقلاب اسلامی به محتوا با توجه به نیاز روز و اندیشه افراد برنامه در نظر گرفته شود.

10 تا 17 بهمن ‌ماه برپایی نمایشگاه بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیرجند/ محتوای نمایشگاه باتوجه به نیاز روز باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز کارگروه عمران و امور نمایشگاه‌های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور بسیاری از مدیران دستگاه‌های اجرایی و شهردارهای استان برگزار شد.

 

ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی در این جلسه اظهار کرد: جلسه‌ای با هماهنگی فرمانداری بیرجند برای برگزاری نمایشگاه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد و دستورالمعلی تهیه شده است.

 

وی با اشاره به دستورالعمل پیشنهادی، افزود: این دستورالعمل مقدمه و اهدافی دارد که مهمترین هدف آن تاکید بر پیروزی و ادامه داشتن انقلاب اسلامی علی رغم همه تلاش دشمنان برای نابودی آن بوده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این دستورالعمل پیش‌بینی شده که برای برگزاری نمایشگاه هر دستگاه اجرایی یک ستاد داشته باشد.

 

نبی زاده عنوان کرد: برنامه ریزی شد که نمایشگاه دارای بخش‌های مختلف باشد از جمله فرهنگ و هنر، نظامی، بهداشت و درمان، و دفاعی، صنعتی و همچنین پیشنهاد شده از هر دستگاه یک غرفه در یک بخش حضور داشته باشند.

 

وی اظهار کرد: آماده سازی غرفه‌ها بر عهده خود دستگاه ها و بر اساس چهار چوب ستاد خواهد بود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از استقرار غرفه برای خبرنگاران و پخش زنده برای صدا و سیمای استان خبرداد و افزود: برگزاری شبهای انقلاب شهرستان‌ها در حاشیه نمایشگاه نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

 

نبی زاده گفت: مقداری از هزینه‌ها باید توسط دستگاه‌ها فراهم شود و مابقی به صورت مشارکت عمومی باشد.

 

وی با بیان اینکه ایام دهه فجر در دهه فاطمیه واقع شده، بیان کرد: پیشنهاد شده نمایشگاه از شب 12 بهمن افتتاح و تا 17 بهمن ادامه داشته باشد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: پیش‌بینی شده در صورت امکان مکان نمایشگاه همان نمایشگاه بین المللی بیرجند باشد و صبح و بعد ازظهر برای بازدید علاقه مندان باز باشد.

 

نبی زاده گفت: پیش‌بینی شده در این نمایشگاه 166 غرفه مورد نیاز باشد.

 

سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی نیز در این کارگروه، گفت: از حضور همه بزرگواران در این جلسه تشکر می‌کنم حضور همه شما به معنای این است که بیان و معرفی دستاوردها انقلاب اهمیت دارد.

 

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این بودند که چهل سالگی انقلاب را نبینند، تصریح کرد: اما امسال مانند سال‌های قبل نیز مشت محکمی در دهان یاوه گویان خواهیم زد.

 

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: در این جلسه باید مکان نمایشگاه قطعی شود‌.

 

علوی مقدم با اشاره به هزینه مورد نظر برای برگزاری نمایشگاه، بیان کرد: اعتبار جداگانه نداریم برای برگزاری نمایشگاه بدهیم و باید از توان دستگاه استفاده شود.

 

وی گفت: بحث چیدمان غرفه و اینکه نحوه آغاز و پایان نمایشگاه با چه موضوعاتی باشد مهم است که لازم است به آن توجه شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: باید بتوانیم به لحاظ فرهنگی و اجتماعی توانمندی‌ها و کارهای انجام شده طی ۴۰ سال را علی رغم همه مشکلات بیان کنیم.

 

غفلت علوی مقدم برای دعوت نکردن سپاه و بسیج به کارگروه

علوی مقدم با بیان اینکه غفلت کردم و بسیج و سپاه به این کارگروه دعوت نشدند، گفت: باید در این نمایشگاه نقش دوران دفاع مقدس و جنگ به خوبی دیده شود. که برای هماهنگی حضور بسیج و سپاه به صورت تلفنی اقدام می‌کنم.

 

وی تاکید کرد: جنگ باید در این نمایشگاه پر رنگ دیده شود. هدف انتفال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است. اگر به موضوع ایثار و شهادت توجه نشود کار ابتر خواهد بود.نباید از خدمات و نعمات دوران دفاع مقدس گذشت.

 

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: حداقل دو غرفه در حد معرفی فرهنگ ایثار و شهادت باید در نمایشگاه باشد.

 

علوی مقدم اظهار کرد: حضور مردم و پاسخ دادن به سوالات بسیار مهم است.

 

علی ناصری فرماندار بیرجند نیز در این کارگروه بیان کرد: کانالی در فضای مجازی برای تبلیغ و معرفی نمایشگاه تشکیل شود که کارهای انجام شده طی ۴۰ سال در فضای مجازی ارائه شود. هر اداره خودش نیز اقدامات خود را در فضای مجازی معرفی کند.

 

وی افزود: حوزه هنری نیز در این زمینه برای تولید محتوا و محتوای هنری و جذاب همکاری کند.

 

حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در این کارگروه، اظهار کرد: باید فضا و محتوای نمایشگاه با توجه به نیاز روز و تفکرات و اندیشه های جدید باشد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: اگر نمایشگاه در سطح شهر باشد بهتر است.

 

وی حضور راویان انقلاب و پاسخ برای شبهه های انقلاب نیز در نمایشگاه را ضروری دانست و گفت: اگر غرفه‌ای برای مناظره و حضور افراد مطلع در نمایشگاه باشد خیلی خوب است. نباید بترسیم از این کارها و باید برگزار شود و پاسخ شبهات داده شود.

 

رضایی ادامه داد: دانشگاه ها می‌توانند در این زمینه کمک کنند باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: روز و ساعت برگزاری نمایشگاه مهم بوده و بهتر است صبح و بعد از ظهر باز باشد.

 

در پایان مصوب شد نمایشگاه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 10 تا 17بهمن ماه صبح و بعدازظهر در محل نمایشگاه دائمی بین المللی در مرکز استان برگزار شود.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب