سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 88126 ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

بنیاد شهید مکلف به تقبل هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح مرتبط با رفع مشکلات بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: طبق این مصوبه بنیاد شهید مکلف به تقبل هزینه‌های بیمه تکمیلی ایثارگران شده است.

بنیاد شهید مکلف به تقبل هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران شد

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه از مدتی پیش بیمه تکمیلی ایثارگران دچار اشکال شده بود، اظهار کرد:  بنیاد شهید از انجام تعهدات خود در زمینه بیمه تکمیلی ایثارگران شانه خالی کرده و هیأت دولت نیز بیمه آنان را به دستگاه هایی که در آنجا شاغل هستند واگذار کرد.

 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از طرف دیگر دستگاه‌ها بیان می‌داشتند اعتباری برای این امر ندارند و در نتیجه این اتفاق ایثارگران باید حتی هزینه بیماری هایی که نتیجه دوران اسارت و جانبازی بود را خودشان پرداخت می‌کردند.
 
عبادی با بیان اینکه بنیاد شهید علت عدم انجام تعهدات را نداشتن اعتبار اعلام کرده است، ادامه داد: این توجیه نتوانست اعضای فراکسیون ایثارگران را قانع کند، چرا که در همه سال‌ها و با وجود فراز و نشیب های اقتصادی این مهم پرداخت می‌شده و چگونه است که حالا با کمبود اعتبار رو به رو شده‌اند.
 
وی افزود: با توجه به این اتفاقات لازم دیدیم دولت و بنیاد شهید  را موظف به تقبل هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران کنیم لذا من و تعدادی از همکاران نماینده مجلس طرحی در این زمینه را پیشنهاد دادیم که مورد موافقت و تصویب نمایندگان واقع شد.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه تصویب این طرح از جهات مختلف حائز اهمیت است، گفت: تصویب این طرح زمینه ساز کرامت و حرمت  ایثارگران، پیشگیری از سردرگمی آنان برای بیمه تکمیلی و رفع مشکلاتشان در دستگاه های مختلف می شود.
 
عبادی بیان کرد: برای من بسیاری سخت بود که یک جانباز دارای نقص عضو که در زمان نیاز این کشور از جان و سلامت برای وطن گذشته، اکنون برای درمان بیماری مجبور باشد هزینه های میلیونی از جیب پرداخت کند.
 
وی یادآور شد: امیدواریم تصویب این طرح گام بزرگی برای رفع مشکلات ایثارگران در حوزه درمان و سلامت باشد.
 
انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب