سرویس: اجتماعی کد خبر: 88123 ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه:

رسانه و تفرقه دو سلاح آمریکا در جنگ با سوریه/ انقلاب نیاز به یاری مضاعف دارد

فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه با بیان این‌که دشمنان برای مقابله از دو سلاح رسانه و تفرقه استفاده کردند، گفت: عده ای به حمایت از آمریکا پرداختند، مردم فریب دشمن را خوردند و گروه گروه شدند.

 رسانه و تفرقه دو سلاح آمریکا در جنگ با سوریه/ انقلاب نیاز به یاری مضاعف دارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام روح الله نوری دبیرکل همایش 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی امشب در همایش 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی، اظهار کرد: افرادی که در یمن مقاومت می‌کنند در مقابل اسلام تشریفاتی که ما را 1400 سال از اهل بیت(ع) دور کرد، مبارزه می‌کنند.

 
وی افزود: مردم یمن در اوج مظلومیت و غربت قرار دارند و خون کودکانشان به زمین ریخته می‌شود و رسانه‌های صهیونیستی سکوت کرده‌اند.
 
دبیرکل همایش 40 سال مبارزه با اسلام آمریکایی گفت: ما 40 سال در مقابل همه متحجران داخلی و همه منفعت‌طلبان عالم ایستاده‌ایم نه تنها 40 سال بلکه 1400 سال ایستاده‌ایم و اگر ما را تکه تکه کنند پای حرف امام خمینی (ره) می‌ایستیم.
 
شیخ عبدالله صالح قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین نیز در این همایش گفت: قبل از پیروزی انقلاب سختی‌های زیادی را تحمل می‌کردیم و حتی اجازه ورود و خروج به ایران را نداشتیم.
 
وی با اشاره به این‌که در سال ۵۷ که امام خمینی (ره) وارد ایران شد، نهضت انقلاب رخ داد، افزود: زمانی که امام وارد ایران شدند نفس راحتی کشیدیم و از سختی های تحمیل شده خارج شدیم.
 
قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین گفت: انقلاب نیاز به یاری مضاعف دارد و مردم باید پشت انقلاب را بگیرند چراکه اتحاد مردم در حکومت اسلامی به دیگر کشورها سرایت کرده است.
 
صالح با بیان این‌که شهدای زیادی خون خود را برای انقلاب داده‌اند، تصریح کرد: طی این چهل سال تلاش‌های زیادی برای پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر درخت انقلاب شد.
 
قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین گفت: از زمانی که انقلاب شکل گرفت، سایر کشورها نیز از نعمت انقلاب بهره بردند چرا که باعث شده بانوان حجاب را رعایت کرده و در امنیت کامل به سر ببریم.
 
صالح با اشاره به این‌که علما و شهدای زیادی زندگی خود را تقدیم انقلاب کردند، تصریح کرد: تا می‌توانیم باید از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بهره ببریم چراکه در این راه هزینه‌های زیادی شده است.
 
وی افزود: ما امروزه نعمت بزرگی مانند انقلاب و جمهوری اسلامی را داریم و باید آنچه را که داریم خرج کنیم تا انقلاب همواره باقی و سربلند بماند.
 
قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین با بیان این‌که اگر انقلاب را نداشتیم خیلی جان ها باید فدا می شد و زیر نظر استکبار بودیم، گفت: اتفاقات چهل ساله ادامه خواهد داشت تا پرچم انقلاب به رهبری مقام معظم رهبری به دست امام زمان (عج) برسد.
 
سید حسن حاج یحیی از فعالین فرهنگی شهرک فوعه کفریا کشور سوریه نیز در این همایش گفت: سال ۹۰ برای تحصیل به ایران آمدم و در آن زمان مردم ایران از سوریه تعریف می‌کردند.
 
وی با بیان این‌که از ۱۴ استان سوریه، سه استان نابود شده است، افزود: در حال حاضر قریب به هشت میلیون نفر پناهنده و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جانباز داریم و کودکان ما سال ها به مدرسه نرفته‌اند.
 
حاج یحیی با بیان این‌که دشمنان برای مقابله از دو سلاح رسانه و تفرقه استفاده کردند، خاطرنشان کرد: متاسفانه مردم گول این دو برنامه را خوردند و هر روز جمعه با یک شعار تظاهرات کردند.
 
فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه گفت: عده ای به حمایت از آمریکا پرداختند، مردم فریب دشمن را خوردند و گروه گروه شدند.
 
حاج یحیی بیان کرد: شهرک فوعه کفریا سه سال تحت محاصره کامل بود و هر هفته یک بار هواپیمایی از دولت از فاصله هزار متری اندکی نان می فرستاد تا فقط مردم زنده بمانند.
 
وی با بیان اینکه قبل از جمهوری اسلامی ایران شجاع و توانمند نبودیم، افزود: قوت و شجاعت مردم سوریه از انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.
 
حاج یحیی بیان کرد: امروز با اتحاد و مقاومت در لبنان، یمن و بحرین پیروز شدیم چراکه دشمن به این نتیجه رسید هر چه نیرو بفرستد فایده‌ای ندارد.
 
فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه خطاب به برخی افراد که به دشمن امید بسته اند، بیان کرد: فریب دشمن را نخورید چرا که مردم سوریه فریب آمریکا را خوردند و به نتیجه‌ای نرسیدند.
 
وی افزود: در همه مباحث زندگی اعم از مقاومت اقتصادی و جنگ از جمهوری اسلامی الگو گرفتیم.
 
فعال فرهنگی اهل فوعه و کفریا در سوریه گفت: در جنگ مسلحانه پیروز شدیم و اکنون باید در جنگ رسانه‌ای و فرهنگی که دشمن به راه انداخته، مقاومت کنیم.
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب