آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88110
تاریخ انتشار : 1397/10/19 - 13:50
نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر خبر داد
اختصاص 30 میلیارد تومان یارانه به مسکن مهر خراسان‌جنوبی تاکنون
نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر گفت: از محل یارانه مسکن مهر تا کنون 30 میلیارد تومان به خراسان‌جنوبی کمک شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرکمالی نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر صبح امروز در شورای مسکن خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: پروژه مسکن مهر اگر بخواهد موفق باشد نیاز به همراهی و همدلی همه دستگاه‌های خدمات رسان دارد.

 

وی افزود: در سال 1394 که شرایط مالی دولت بهتر بود و با درایتی که وجود داشت در استان تصمیماتی در خصوص آب و برق مسکن مهر گرفته شد که اکنون شاهد به ثمر رسیدن برخی از تصمیمات هستیم. هم‌اکنون که همه در جریان وضعیت مالی دولت هستند لازم است همکاری لازم را برای به پایان رساندن این پروژه در خراسان‌جنوبی داشته باشیم.

 

نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر بیان کرد: بسیاری از پروژه های برق رسانی و خدماتی که مربوط به برق در مسکن‌های مهر بوده به صورت مشارکتی انجام شده است.

 

امیر کمالی با بیان اینکه در سال 94 مانند اکنون زیاد سخت گیری وجود نداشت، گفت: باید برای اتمام سایر پروژه‌ها در استان که استان کم برخورداری است مساعدت شود.

 

وی از خودگردان بودن شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع برق خبر داد و اظهار کرد: به واسطه خودگردان بودن این شرکت‌ها باید اول هزینه پرداخت شود و پس از آن شرکت مربوطه انشعاب را که مدت‌ها به طول می‌انجامد تحویل دهد.

 

نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر بیان کرد: باید شرایط را به گونه‌ای منطقی جلو برده که افرادی که سال‌ها است در استان زندگی می‌کنند با شرایط و خدمات دهی کنونی شرکت‌ها برای دریافت خدمات با مشکل مواجه نشوند.

 

امیرکمالی گفت: با توجه به برآوردی که در استان صورت گرفته اگر72 میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم می‌توانیم خدمات پایداری را به مسکن مهر ارائه دهیم.

 

امیرکمالی گفت: تا کنون18 میلیارد و 200 میلیون تومان منابع مالی برای برق و آب و فاضلاب در اختیار استان قرار داده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه پروژه فاضلاب مهرشهر کار موفقی بوده، خاطرنشان کرد: باید برای تکمیل شبکه فاضلاب در قاین و سایر پروژه‌ها نیز مخزن و خط انتقال مورد نیاز کار شود.

 

نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر گفت: هزینه هر انشعاب برق به جز هزینه‌های انتقال انرژی تا زمانی‌که یک انشعاب دایر شود به 860 هزار تومان می‌رسد و در مجموع هزینه انشعاب برق برای یک واحد مسکونی دو میلیارد و 300 هزار تومان است. لذا در این شرایط برای پروژه های جدید هیچ گونه تخفیفی در نظر گرفته نمی‌شود اما شاید بتوان به صورت اقساطی انشعاب برق واگذار کرد.

 

وی با اشاره به واگذاری انشعاب برق برای پروژه 792 واحدی ارتش در مرکز استان، گفت: به متقاضیان پیشنهاد می‌شود افرادی که توانایی دارند انشعاب را به صورت نقد خریداری کرده و در صورت عدم توانایی می‌توان با اقساط 6 تا 12 ماهه انشعاب به آنها واگذار کرد.

 

نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در مسکن مهر از اختصاص اعتبار 2 میلیارد تومانی برای اجرای شبکه فاضلاب قاین خبر داد و بیان کرد: برای اجرای فاضلاب مهرشهر و قاین زمین در اختیار آب و فاضلاب شهری قرار گیرد تا با همکاری سه جانبه وزارت نیرو، راه و شهرسازی و استانداری خراسان‌جنوبی کار انجام شود.

 

امیرکمالی اظهار کرد: طی گزارشی درخواست برای واگذاری انشعاب برق به قیمت قبل را  به مسکن های 792 واحدی ارتش به وزیر نیرو ارسال خواهم کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: از محل یارانه مسکن مهر تا کنون 30 میلیارد تومان به خراسان‌جنوبی کمک شده است.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.