آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88100
تاریخ انتشار : 1397/10/19 - 11:28
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با عنایت به شرایط خاص و اضطراری استان خراسان جنوبی، نیازمند تأمین بالگرد امدادی برای شرایط اضطراری در این استان هستیم و می‌طلبد که در این خصوص مساعدت لازم از سوی جمعیت هلال احمر کشور انجام شود.

به گزارش خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در جلسه فراکسیون هلال‌احمر که 18 دی‌ماه 1397 برگزار شد، شرکت کرد. این نشست با توجه به ضرورت هم‌اندیشی و استماع آخرین وضیت اقدامات مرتبط با امداد و نجات و سایر مأموریت‌های جمعیت هلال احمر و به دعوت محمدحسین قربانی رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی و با حضور اعضای فراکسیون و پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و معاونان وی در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر ایران برگزار شد.

 
افضلی در این جلسه ضمن تشکر از برگزاری این نشست و با ابراز امیدواری از تداوم این جلسات و مثمرثمر بودن آن، با توجه به محرومیت‌های شهرستان‌های نهبندان و سربیشه مواردی را مطرح و خواستار رفع مشکلات و محرومیت از منطقه حوزه انتخابیه خود شد.
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که شهرستان مرزی نهبندان در حد فاصل 270 کیلومتری مرکز زاهدان، 200 کیلومتری مرکز بیرجند و در مسیر چهارراه مرگ کشور قرار دارد و فاصله زیاد این شهرستان با مراکز استان‌ها و تصادفات متعدد جاده‌ای در این مسیر ترانزیتی، لزوم احداث باند امداد و نجات در آن را ضروری می‌سازد.
 
افضلی افزود: از طرفی همجواری با مرز حساس افغانستان و قرار گرفتن این شهرستان بر روی گسل خطرناک نهبندان و زلزله‌خیربودن آن، ضرورت اقدام در این خصوص را دوچندان می‌کند و لذا با توجه به موارد ذکرشده از رئیس جمعیت هلال احمر کشور تقاضا می‌شود جهت صدور مجوز احداث باند امداد و نجات در شهرستان نهبندان مساعدت کنند.
 
وی اظهار کرد: با توجه به این‌که شهرستان‌های نهبندان و سربیشه طی 19 سال اخیر درگیر زلزله خاموش "خشکسالی" بوده و با درنظر گرفتن اشتغال بیش از 60 درصد مردم این دو شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروری، متأسفانه محرومیت شدیدی در منطقه حاکم شده است که نتیجه آن شدیدترین مهاجرت کشور از شهرستان نهبندان و تخلیه نوار مرزی این دو شهرستان بوده است؛ لذا با توجه به مشکلات عدیده این دو شهرستان محروم خواستار تخصیص مبلغی از اعتبارات در اختیار، جهت کمک حمایتی به افراد نیازمند و تأمین تعداد 200 تانکر آب به روستاهای فاقد آب بهداشتی در دو شهرستان هستیم.
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که پایگاه امداد و نجات درح جزو پایگاه‌های ثابت جمعیت هلال احمر است و همچنین اهمیت امنیتی، ترانزیتی و تردد بیش از 1000 کامیون در روز و تصادفات زیاد در این منطقه، نیاز مبرم به تأمین خودروی ست نجات جهت این پایگاه احساس می‌شود و لذا انتظار می‌رود در این جهت مساعدت لازم به عمل آید.
 
افضلی افزود: با توجه به دائمی‌شدن پایگاه امداد و نجات روستای چاهداشی در محور نهبندان شهداد کرمان، لزوم تأمین یک دستگاه آمبولانس جهت این مرکز ضروری است.
 
احداث سایت آموزشی در سربیشه تأمین اعتبار شود
تکمیل مجتمع انبارهای جمعیت هلال احمر شهرستان نهبندان از محل اعتبارات ملی، تأمین اعتبار جهت ساخت سایت آموزشی و پراتیک و اتاق آماده با زیربنای 300 متر در شهرستان سربیشه، تأمین خودروی تک‌کابین کمک‌دار جهت رسیدگی به حوادث مانند سیل و طوفان به هلال احمر شهرستان سربیشه و تأمین 12 خودروی نجات جهت 22 پایگاه فعال امداد و نجات هلال احمر استان خراسان جنوبی از دیگر مواردی بود که نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه مطرح کرد.
 
وی اظهار کرد: با عنایت به شرایط خاص و اضطراری استان خراسان جنوبی، نیازمند تأمین بالگرد امدادی برای شرایط اضطراری در این استان هستیم و می‌طلبد که در این خصوص مساعدت لازم از سوی جمعیت هلال احمر کشور انجام شود.
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های پرخطر از نظر بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل و طوفان است و از نزدیک‌ترین مرکز هلال احمر معین مجاور 500 کیلومتر فاصله دارد، ضروری است انبارهای جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از لحاظ مواد غذایی و اقلام امدادی به مقدار کافی در اسرع وقت تأمین گردد و این امر توجه ویژه ریاست جمعیت هلال احمر کشور را می‌طلبد.
 
افضلی با اشاره به حوادث و تصادفات روز شنبه هفته‌جاری در محور سربیشه نهبندان و جان باختن 8 تن از هموطنان عزیزمان در این سوانح، از همکاری و حضور اول وقت جمعیت هلال احمر در این تصادفات تشکر کرد و خواستار افزایش امکانات جمعیت هلال احمر این دو شهرستان جهت کمک‌رسانی بهتر و سریع‌تر در سوانح این چنینی در جاده مرگ کشور شد.
 
انتهای پیام/4
تصاویر بیشتر برای مطلب: 
جلسه فراكسيون هلال احمر مجلس شوراى اسلامى
جلسه فراكسيون هلال احمر مجلس شوراى اسلامى
جلسه فراكسيون هلال احمر مجلس شوراى اسلامى
جلسه فراكسيون هلال احمر مجلس شوراى اسلامى
جلسه فراكسيون هلال احمر مجلس شوراى اسلامى


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.