سرویس: استانداری کد خبر: 88086 ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

در شورای اداری استان مطرح شد

درخواست در نظر گرفتن مکان برای پارک علم و فناوری بیرجند/ وجود 250 نخبه در خراسان‌جنوبی/ از استارتاپ‌های سال 98 حمایت شود

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی از عدم وجود مکان برای پارک علم و فناوری در مرکز استان خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی که مکان دارند در این زمینه همکاری کنند.

درخواست در نظر گرفتن مکان برای پارک علم و فناوری بیرجند/ وجود 250 نخبه در خراسان‌جنوبی/ از استارتاپ‌های سال 98 حمایت شود

به گزارش خبرنگار خاورستان،احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند امشب در شورای اداری استان که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: تغییر گفتمان آموزش عالی گسترش روحیه کار آفرینی و اقتصاد دانش بنیان است.

 

وی با اشاره به مدرسه دارالفنون در بیرجند در سالهای دور، افزود: قدیمی ها سوغات خراسان جنوبی را معلم می دانستند.

 

رئیس دانشگاه بیرجند بیان کرد: ثروت های این منطقه نیروی انسانی و مغزهای متفکر استان هستند که باید به آن ها کمک کنیم و در شاهراه های اصلی توسعه و امنیت پایدار سرمایه گذاری کنیم.

 

خامسان با بیان اینکه اگر بتوانیم نیروی انسانی را پرورش دهیم شاهد نتایج خوبی خواهیم بود، گفت: در دانشگاه بیرجند زمینه برای رشد دانشجویان فراهم است.

 

وی اظهار کرد: هم اکنون 45 شرکت صف کشیدند تا به آن ها خدمات دهیم.

 

رئیس دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: همه پای کار هستیم اما به دلیل شرایط ویژه منطقه حمایت بیشتری طلب می کند.

 

سید سعید رضا احمدی زاده سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی نیز در شورای اداری ،گفت: در خراسان جنوبی یکی از بالاترین سرانه نخبگان کشوری را داریم.

 

وی افزود: در استان 250نخبه و 38 المپیادی داریم و جامعه نخبگان بیکار در استان به سه نفر میرسد.

 

سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی عنوان کرد: در شورای آموزش و پژوهش استان 7 عنوان طرح ارائه شد که 50 درصد سرمایه گذاری مربوط به بخش خصوصی است.

 

احمدی زاده گفت: حدود  9 میلیارد تومان طرح در اولیت اول و همین میزان در اولویت دوم قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به طرح همنت محصولات راهبردی استان، بیان کرد: در این زمینه در دو قسمت ایده ها و طرح فراخوان داریم که در این راستا ایده ها را تبدیل به طرح و طرح ها را تبدیل به محصول و در نهایت محصول تبدیل به شرکت خواهد شد.

 

سرپرست بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی اظهار کرد: در این راستا که شرکت کنندگان بین 6 ماه تا یکسال آموزش خواهند دید 6 تا 10 شرکت فناورانه در استان ایجاد خواهد شد.

 

احمدی زاده از تشکیل چند استارتاپ در سال 1398 خبر داد و درخواست حمایت کرد.

 

وی با بیان اینکه اگر زیست بوم کار آفرینی شکل گیرد شتاب دهنده ها نیز در استان شکل خواهد گرفت، اظهار کرد: متاسفانه نمایندگان شتابدهندگان بزرگ به استان نمی‌آیند که شتاب دهنده ها تقویت شوند می‌توانند زیست بوم نیز داشته باشند.

 

وی از پیش قدم دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه خبر داد.

 

محمد علی ناصری رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نیز در شورای اداری، گفت: پارک علم و فناوری اداره نیست و در پارک علم و فناوری نیرو و سیستم نداریم.

 

وی با بیان اینکه قرار نیست پارک علم و فناوری اداره باشد، افزود: پارک علم و فناوری جایی است که فرزندان ما اگر ایده دارند بیایند و حمایت شوند.

 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: 90 درصد نیاز ما مبتنی بر استقرار است و در استان مشکل مکان داریم.

 

ناصری بیان کرد: اگر ادارات جایی وسالنی دارند در اختیار پارک علم و فناوری بگذارند.

 

وی با بیان اینکه بیش از 80 شرکت فناورانه در استان داریم، تصریح کرد: اغلب اینها با دست خالی کار می‌کنند. نه تنها حمایت نمی شوند بلکه جلوی پایشان سنگ اندازی می‌شود‌.

 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: اگر 3 میلیارد تومان اعتبار برای کمک به پارک علم و فناوری تخصیص پیدا کند برخی از مشکلات مراکز رشد بیرجند، طبس و فردوس حل می‌شود.

 

ناصری بیان کرد: برای روغن کاری چرخ مبتنی بر کسب و کار نیاز به حمایت است و اگر حمایتی از این شرکت‌ها صورت گیرد تعدادشان افزایش پیدا خواهد کرد چراکه دانش آموزان و دانشجویان با استعدادی در استان داریم.

 

وی تصریح کرد: اگر خارج از بروکراسی های اداری این پول را دریافت کنیم و در اختیار شرکت های فناورانه قرار دهیم قطعا کارها پیشرفت خواهد داشت.

 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی عنوان کرد: امیدواریم از سوی دستگاه های اجرایی قول هایی برای همکاری دریافت کنیم.

 

ناصری با اشاره به بحث فرهنگ سازی و توانمند سازی، گفت: تلاش می‌کنیم وظایف پارک را به همه بشناسانیم.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب