سرویس: استانداری کد خبر: 88085 ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی:

لزوم توجه شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشاورزی و دامداری

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است شرکت های دانش بنیان در حوزه های دامداری و کشاورزی نگاه ویژه ای داشته باشند.

لزوم توجه شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشاورزی و دامداری

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی امشب در شورای اداری استان، اظهار کرد: در خصوص آب‌های ژرف حدود 16 میلیارد تومان هزینه شده که این اعتبار از طرف استانداری، وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده است.

 

وی افزود: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور این موضوع را بررسی کرده نقشه ها تهیه شد و اطلاعات خوبی آماده شده است.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی در خراسان‌جنوبی آب است، گفت: که اگر آب باشد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 

امیرحسنخانی عنوان کرد: استاندار خراسان‌جنوبی طرح آب‌های ژرف را آماده کنند و ما نمایندگان نیز پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: نقاط خوبی در بحث آب‌های ژرف دیده شده که لازم است بررسی‌ها صورت گرفته و چاه اکتشافی حفر شود.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد شهادت شهید ستاری، گفت: همانگونه که در عملیات والفجر 8 ذوق می کردیم هواپیماهای عراقی توسط رزمندگان اسلام مورد هدف قرار می‌گیرد و روی زمین می‌افتد هم‌اکنون نیز لازم است دکتر ستاری همان عشق و امید را در جوانان ایجاد کند چراکه با استفاده از شرکت های دانش بنیان می‌توان اشتغال جوانان و تحصیلکرده‌ها را برطرف کرد.

 

امیرحسنخانی بیان کرد: این ها اگر ثمر دهد و بارور شود کار خوبی است. شرکت های دانش بنیان که تشکیل شود سهم شان را باید در اقتصاد استان و کشور نشان دهد.اگر هزینه‌ای برای شرکت ها شود و چیزی درنیاید خوب نیست. 

 

وی تصریح کرد : باید بعد از راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان شاهد رشد اقتصادی باشیم. نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لازم است شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های دامداری و کشاورزی نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

 

امیرحسنخانی اظهار کرد: علی‌رغم اینکه افزایش تولید و کاهش مصرف آب را در کشت گلخانه‌ای می‌توان داشت اما کشت گلخانه‌ای در خراسان‌جنوبی بسیار کم است.

 

وی تصریح کرد: دام های جدید و اصلاح شده می‌تواند به روستاها کمک کند.بسیاری از مردم در روستاهای خراسان جنوبی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه هستند که اگر به روستاها  کمک شود می‌توانند تولید کننده باشند.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ویژه است، گفت: رئیس دانشگاه بیرجند و ما نمایندگان پای کار هستیم و استاندار نیز پیگیر است.

 

امیرحسنخانی با اشاره به پیگیر بودن استاندار برای رفع مشکلات استان، اظهار کرد: در گازرسانی به دیهوک تاخیر زیادی بود اما اگر وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز نامه گاز رسانی را امضا می‌کند به دلیل پیگیری استاندار بوده است.

 

وی تاکید کرد: مراکز رشد را در تمام شهرستان ها ببینید و در شهرستان‌هایی که ندارد حتما در نظر گرفته شود.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرستان های حوزه انتخابیه من فردوس مرکز رشد دارد، برای طبس نیز قول راه اندازی را دادید که درخواست دارم برای شهرستان‌های سرایان و بشرویه نیز قول ایجاد شرکت های دانش بنیان را بدهید.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب