سرویس: قاین کد خبر: 88084 ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

نمایندگان استان در شورای اداری مطرح کردند

بررسی آب‌های ژرف برای اولین بار در خراسان جنوبی توسط معاون رئیس جمهور/ درخواست فراهم شدن زمینه حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین المللی

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی فراهم شود.

بررسی آب‌های ژرف برای اولین بار در خراسان جنوبی توسط معاون رئیس جمهور/ درخواست فراهم شدن زمینه حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین المللی

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امشب در شورای اداری استان، اظهار کرد: از آقای ستاری که برای سومین بار به استان خراسان جنوبی آمدند تشکر می‌کنم و امیدوارم این حضور مانند دفعات قبل موجب خیر و برکت برای استان باشد.

 

وی افزود: در سفر قبلی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ساختمان بنیاد نخبگان در خراسان‌جنوبی نداشتیم که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آمد و دستور داد که ساختمانی برای بنیاد نخبگان استان ساخته شود و با پیگیری های انجام شده ساختمان طی 9 ماه ساخته شد.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز نیز برای پارک علم و فناوری 3 میلیارد تومان و برای دانشگاه بیرجند 2 میلیارد تومان قول کمک داد.

 

عبادی با بیان اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته اما هیچ کس در بحث آب های ژرف در خراسان‌جنوبی بررسی نکرده، گفت: آقای ستاری اولین کسی بود که در بحث آب های ژرف در خراسان‌جنوبی بررسی‌هایی انجام داد.

 

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز امشب در شورای اداری، اظهار کرد: ما نمایندگان و معاون رئیس جمهور نگرانی داریم و آن هم لایحه بودجه 98 است.

 

وی با بیان اینکه خیلی نمی توان برای مجموعه معاونت علمی و فناوری به بودجه 98 امیدوار بود، گفت: من و آقای عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هستیم که تلاش می‌کنیم بودجه را جبران کنیم.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ظرفیت‌های بالای خراسان‌جنوبی فراوان است.

 

فلاحتی از فعال بودن 11 شرکت دانش بنیان در قاین خبر داد و گفت: این تعداد فقط در شهرستان قاین هم سنگ شرکت های دانش بنیان در استان خراسان شمالی است اما انتظارات با توجه به شرایط سایر استانها برآورده نمی‌شود که نیاز به برنامه ریزی دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در قاین برای 200 نفر در حوزه شرکت های دانش‌بنیان اشتغال ایجاد شده و بیش از 3 میلیارد تومان درآمد عاید اعضای این شرکت‌ها شده است.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر برنامه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حتی فقط به سمت زعفران و زرشک برود، ارز آوری و ایجاد اشتغال فراوانی برای کشور خواهد داشت.

 

فلاحتی گفت: زعفران برند و خاستگاه جهانی دارد.

 

وی با اشاره به بازدید امروز از کارخانه تروند زعفران قاین، گفت: آنچه امروز مشاهده کردید، ذره‌ای از اقدامات اعضای شرکت‌های دانش بنیان این شهرستان بود.

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اعضای شرکت‌های دانش بنیان نیاز به آموزش دارند و بیشتر آن ها در تجاری سازی مشکل دارند که باید کمک شود و نیاز به تمرکز جدی در این حوزه‌ها داریم.

 

فلاحتی بیان کرد: نداشتن فضای ساختمانی، نیاز به بودجه خاص برای توانمند سازی شرکت‌ها، کمک به تجاری سازی محصولات و فراهم شدن مقدمات حضور، شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین المللی از لحاظ مالی از جمله مسائلی است که در این شهرستان نیاز به توجه خاص دارد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب