سرویس: سیاسی کد خبر: 88003 ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

امام جمعه موقت بیرجند:

ایران پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه خوبی دارد/اعتراف ابرقدرت ها به الگو گیری از ایران برای حل مشکلاتشان

امام جمعه موقت بیرجند گفت: خیلی جالب است که اروپا و آمریکایی که ابرقدرت هستند اعتراف کرده اند که امروز برای اینکه مشکلات خود را حل کنیم باید از ایران یاد بگیریم.

ایران پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه خوبی دارد/اعتراف ابرقدرت ها به الگو گیری از ایران برای حل مشکلاتشان

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه بیرجند ضمن دعوت خود و سایران به رعایت تقوا، اظهار کرد: در هفته آینده مناسبت هایی داریم که ۱۹ دی یکی از آن مناسبت‌ها است.

 

وی با بیان اینکه در هفته آینده ۱۹ دی را پیش رو داریم، افزود: مردم وقتی امام خمینی(ره) را شناختند در کنار او برای پیروزی انقلاب اسلامی گرد آمدند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: وقتی در سال ۱۳۴۲ طاغوتیان امام خمینی را تبعید کردند فقط در قم ۱۵ هزار نفر علیه این اقدام قیام کرده که به شهادت رسیدند.

 

نوفرستی عنوان کرد:طاغوتیان فکر کردند با تبعید امام همه کار تمام شده در صورتی‌که امام در دوران تبعید نیز از طریق یاران خود با مردم در ارتباط بود و مردم از نصایح ایشان بهره‌مند شده و درس می‌گرفتند.

 

وی با بیان اینکه طاغوتیان در ۱۵ خرداد مردم را قتل عام کردند، گفت: طاغوتیان با این اقدام خیال کردند که همه چیز تمام شد.اما مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ به میدان آمده و آن قیام زمینه ساز انقلاب اسلامی شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در دیداری که هر ساله مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت قیام ۱۹ دی دارند از آیت الله تهامی یاد کرده که این نیز از افتخارات بوده و بیان کننده آن است که قیام ۱۹ دی فقط مختص مردم قم نیست و سایرعلما درآن قیام نقش داشته اند.

 

نوفرستی اظهار کرد: همواره عناد و برنامه ریزی برای نابودی حق بوده اما تا کنون محقق نشده و شاهد پیروزی حق بوده‌ایم.

 

وی بیان کرد: دشمنان ۴۰ سال است در مقابل خیزش مردمی جنایت های بسیار زیادی کرده و این جنایات اختصاص به امروز نداشته سابقه آن به سالهای دور برمی‌گردد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به بحث قائله آمریکا، گفت: آنچه از قائله آمریکا در نوشته هایی که به ما و دانش آموزان ارائه می‌شد را حذف کرده و خواستند که نام و نشانی به نام قائله آمریکا نباشد و به این طریق قائله آمریکا از یاد همگان پاک شود.

 

نوفرستی با اشاره به جنایت‌های آمریکا در منطقه، گفت: در سال ۱۰۹۶ میلادی خود مورخین آمریکایی بیان کردند لشکری بسیار زیاد به سمت کشور فلسطین حرکت کرده و خواستند بیت المقدس را مورد هجمه و آسیب قرار دهند.

 

وی عنوان کرد: آمریکا و اروپا از گذشته‌های دور جنایت‌های زیادی علیه مردم مظلوم در کشورهای یمن، سوریه و فلسطین انجام داده و کشور ایران حامی و پشتیبان کشورهای مظلوم بوده حال پس از گذشت سالها نگاه کنید امروز جایگاه آمریکا و اروپا کجاست؟ و جایگاه اسلام و کشور ایران کجاست؟

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: باید امروز افتخار کنیم که پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه کشور با عظمت ایران جایگاه خوبی است.

 

نوفرستی گفت: خیلی جالب است که اروپا و آمریکایی که ابرقدرت هستند اعتراف کرده اند که امروز برای اینکه مشکلات خود را حل کنیم باید از ایران یاد بگیریم.

 

وی با اشاره به سالروز ۱۷ دی ماه سال ۱۳۱۴ که به دستور رضا خان کشف حجاب در کشور اجرا شد، بیان کرد: رضا خان دستور کشف حجاب را صادر کرد که در این راستا حجاب را از سر زنان برداشته و به جرم حجاب آنها را به زندان برده و بسیار آزار و آذیت نسبت به زنان با حجاب روا داشته و از این اقدام خود به آزادی تعبیر می‌کردند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به عملیات کربلای ۵، اظهار کرد: در عملیات کربلای ۵ ایران حدود ۴۰ هزار کشته و زخمی و ۲۷۰ اسیر را از دشمن در این عملیات گرفت.

 

نوفرستی با بیان اینکه عملیات کربلای ۵ یکی از موفق ترین عملیات‌ها بود، بیان کرد: یاد و خاطره شهدای این عملیات و شهید علم الهدی را گرامی می‌داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز روز به روز جریان حق در حال پیشرفت است و ادامه پیدا می‌کند.امیدواریم که این انقلاب به انقلاب امام زمان (عج) پیوند خورد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب