سرویس: سیاسی کد خبر: 87911 ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی خبر داد

تولید 2 هزار اثر در مرکز متنا/ 2 نرم‌افزار اندرویدی توسط این مرکز ساخته می‌شود/ هشتگ چله افتخار ترند یک کشور

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: در آینده نزدیک 2 هزارمین اثر تولیدی مرکز متنا با محوریت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید خواهد شد.

تولید 2 هزار اثر در مرکز متنا/ 2 نرم‌افزار اندرویدی توسط این مرکز ساخته می‌شود/ هشتگ چله افتخار ترند یک کشور

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مراسم‌ها و جلسه‌های مختلف به کار جهادی و انقلابی در فضای مجازی تاکید کرده‎‌اند.

 
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی اشاره کرد و افزود: اگر در این فرمایشات با دقت بیشتری بنگریم متوجه می‌شویم کار در فضای مجازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
وی افزود: به واسطه فرمایش مقام معظم رهبری و دید عینی کاملا می‌توان فهمید عرصه جنگی که کشور امروز با آن روبه رو است جنگ نظامی نیست بلکه جنگ در فضای مجازی است.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: دشمنان می‌خواهند برنامه‌ریزی کنند که جمهوری اسلامی ایران نتواند چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن بگیرد اما با مجاهدت مردم ما این آرزو را به گور خواهند برد.
 
رضایی تصریح کرد: دشمنان برای ساعت‌ها و لحظات ما برنامه‌ریزی می‌کنند تا از این ظرفیت فضای مجازی بر علیه نظام جمهوری اسلامی بهره بگیرند.
 
وی افزود: دشمن دو رویکرد شبکه‌سازی بسیار دقیق و فعالانه و جریان‌سازی بسیار هم‌افزا و هم‌پوشانی شده را در فضای مجازی دنبال می‌کند.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: توپ‌خانه‌های دشمن در چند سال اخیر فعالانه روی افکار و اذهان مردم برنامه‌ریزی می‌کنند. 
 
رضایی تصریح کرد: سازمان فضای مجازی بسیج از سال 91 برنامه‌های متفاوت خود را آغاز کرده بود اما از 2 سال اخیر استفاده از ظرفیت بسیج و شبکه‌سازی بسیج و استفاده از ظرفیت فعالان فضای مجازی بسیج که در شبکه های فضای مجازی خودجوش قلم‌می‌زنند، عکس و پست می‌گزارند برای دفاع از انقلاب و نظام حداکثر بهره‌برداری را ببریم.
 
وی افزود: فعالان فضای مجازی در شبکه‌های اینستاگرام، تلگرام، توییتر و شبکه‌های مجازی داخلی آموزش دیده و توجیح شدند.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: شبکه اجتماعی توییتر که ترندهای برتر آن در ابتدای سال در دست مجاهدین خلق و منافقین بود و با بهره‌گیری از یک هزار و 500 نفر هشتگ‌هایی مانند براندازم، تابستان داغ و اعتصابات سراسری را در فضای مجازی راه انداخته بودند.
 
رضای یادآور شد: از تیرماه سال جاری فعالان فضای مجازی بسیج وارد کار شدند و در حال حاضر ترندهای اول توییتر در دست فعالان فضای مجازی انقلابی و بسیجی است.
 
وی افزود: در این عملیات بیش از 75 هزار توییت و پست محتوایی توسط فعالان فضای مجازی انقلابی خراسان جنوبی گذاشته شد.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: در آستانه برگزاری کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی 7 هزار توییت با محتوای انقلابی و با هشتک‌های مدیون شهداییم و کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی در فضای مجازی ایجاد و تبدیل به ترند پنجم کشور شد.
 
رضایی خاطرنشان کرد: در آستانه 9 دی‌ماه و چهل سالگی انقلاب اسلامی روز گذشته هشتگ چله افتخار تعریف شد که با 11 هزار پست‌و محتوای انقلابی ترند یک کشور شد.
 
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ترند اول توییتر کشور در اختیار خراسان جنوبی است، افزود: فعالیت بسیجیان در فضای توییتر باعث شده بسیاری از اکانت‌های آن‌ها توسط دشمن حذف و بسته شود و دشمن جز حذف این افراد کار دیگری از او ساخته نیست.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به این‌که اینستاگرام با قابلیت بارگزاری عکس و فیلم از جذابیت‌های خاصی برخوردار است، گفت: فعالان فضای مجازی خراسان جنوبی از ابتدای سال بیش از 180 هزار پست با محتوای انقلابی کار کرده‌اند.
 
رضایی تصریح کرد: در روز برگزاری اجلاسیه نهای 2 هزار شهید خراسان جنوبی 9 هزار پست با محتوای انقلابی گذاشته شده است.
 
وی افزود: در تلگرام نیز که یکی از پیام‌رسان‌هایی است که مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است بیش از 50 پست اختصاصی پیرامون اجلاسیه نهایی 2 هزار شهید خراسان جنوبی با میانگی 10 هزار بازدید گذاشته شد.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: 200 کانال تلگرامی با رویکردهای خبری و وابستگی‌های سیاسی مختلف با محوریت بسیج یک هم‌افزایی و هم‌پوشانی پیدا کردند.
 
رضایی به فعالیت مرکز اختصاصی متنا اشاره و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 700 اثر گرافیکی، عکس نوشته و نقاشی دیجیتال، 200 فیلم و کلیپ و 200 موشن گرافیک توسط این مرکز تولید شده است.
 
وی با بیان این‌که مرکز متنای خراسان‌جنوبی در زمینه نرم‌افزارهای اندرویدی نیز ورود کرده است، افزود: 2 اثر تولیدی این مرکز 70 درصد پیشرفت داشته و به زودی به مرحله عرضه عمومی خواهد رسید.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با بیان این‌که در آینده نزدیک 2 هزارمین اثر تولیدی مرکز متنا با محوریت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید خواهد شد، تصریح کرد: تولید 2 هزار اثر در طول سال جاری با استفاده از ظرفیت بسیج اتفاق افتاده و از نظر کمیت و کیفیت در خارج از استان نمونه نداشته است.
 
رضایی به برگزاری دوره‌های آموزشی سواد رسانه‌ای در سطح پایگاه‌ها و نواحی بسیج اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار نفر ساعت کارگاه آموزش سواد رسانه‌ای در استان برگزار شده است.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی بعدی ما تربیت مربی سواد رسانه‌ای است، افزود: با برگزاری این دوره‌ها سعی داریم فهم مردم نسبت به استفاده از فضای مجازی را بالا ببریم.
 
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: یک هزار و 300 خبر و گزارش در فعالیت‌های اینترنتی و فضای مجازی با محور و محتوای مسائل روز استان و کشور تولید شده است.
 
رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف عالیه نظام پای کار بایستیم و عرصه فضای مجازی که عرصه جنگ و توپ‌خانه‌ای دشمن است را در تسخیر نیروهای انقلابی دربیاوریم.
 
انتهای پیام/ 132
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب