آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87884
تاریخ انتشار : 1397/10/04 - 09:42
جلسه ای برای بررسی موانع و چالش های توسعه شهرستان قاینات:
گره کور برخی پروژه های نیمه تمام قاینات به دست مسئولین باز می شود؟
جلسه بررسی موانع و چالش های توسعه شهرستان قاینات در محل فرمانداری قاین برگزار شد .

به گزارش خاورستان،به نقل از نسیم قاین شب گذشته با حضور جمعی از مدیران شهرستان قاینات جلسه بررسی موانع و چالش های توسعه شهرستان قاینات در محل فرمانداری قاین برگزار شد .

 
دراین جلسه کریمی با اشاره به سفر به تهران و پیگیری امورات شهرستان گفت: دردیدارهای جداگانه ای که به اتفاق نماینده شهرستان با برخی از مسئولین کشوی داشتیم مسائل و مشکلات  شهرستان مطرح وپیگیری شد.
 
 
وی با بیان این که در رفع موانع و توسعه شهرستان باید یک همت همه جانبه از سوی مردم ومسئولین صورت گیرد گفت: درنشستی  که برای پادگان شهرستان با با امير سرتيپ حيدري فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و معاونين هماهنگي و مهندسي ارتش در خصوص  تسريع در تکميل و استقرار ارتش در پادگان قاین انجام شد،مسئولین کشوری اعلام آمادگی کامل برای تسریع در اجرای عملیات ساخت پادگان را دارند و بایستی برخی امورات از  سوی شورای شهر هرچه سریعتر پیگیری و اجرا شود .
 
 
کریمی بر همکاری بیش از پیش شورای شهر تاکید کرد و گفت: در کمترین زمان ممکن باید مشکل زمین های پادگان حل و نتیجه کتبا اعلام شود.
 
 
وی به دستور دکتر خنیفر برای دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: دردیداری که با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور داشتیم برخی از موضوعاتی که در زمینه جذب دانشجو طبق ماده 28  اتفاق افتاده بود نیز اشاره شد و وی دستور موکد داد که از ترم بهمن باید کلاس های دانشجویان ضمن خدمت در شهرستان قاین برگزار و برای سال آینده نیز امکانات با همکاری مسئولین شهرستانی فراهم شود تا دانشگاه فرهنگیان در سال آتی نیز جذب دانشجو داشته باشد.
 
 
فرماندار قاین درادامه با بیان این که طی سال های اخیر  محدوديت منابع و خشکسالي هاي متوالي داشته ایم گفت:بايد تمرين بيشتر با هم بودن را داشته باشيم تا بتوانيم با اقداماتي که در راستاي توسعه و حل مشكلات مردم انجام مي دهيم که رضايت مندي آنان را به دنبال داشته باشيم.
 
 
وی ادامه داد: شرايط اقليمي شهرستان قاینات  به نحوي است که تا رسيدن به توسعه مطلوب و ايده آل فاصله داريم. لذا براي تحقق اين امر به کار بيشتر، همفكري، همگرائي و همراهي همه مردم و مسئولين داريم.
 
 
کریمی به  نشست با دكتر يونسيان مدير محترم  فولاد كشور در خصوص تسريع در عمليات اجرايي پروژه فولاد قاینات، نشست با دكتر جان بابايي معاون درمان وزارت بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و گفت در این دیدار مشکلات فولاد شهرستان مطرح شد و همچنین زمان حضور معاون وزیربهداشت ودرمان  در بهمن ماه و کلنگ زنی بیمارستان دوم نیز مشخص شد .
 
 
وی از پیگیری هایی برای  دستگاه ام ار آی و دستگاه دیالیز با کمک خیرین نیز خبر داد  وخواستار همکاری بیشتری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و پیگیری بهداشت و درمان شهرستان قاین شد .
 
 
وی از پیگیری بیمارستان 22 تختخوابی زیرکوه و حق ماندگاری پزشکان متخصص در قاینات و زیرکوه نیز خبر داد.
 
 
 
نشست با مدیر عامل شرکت صبا تأمین کشور پيرامون مباحث حوزه تأمين اجتماعي و واگذاري سيمان قاین به شركت توسعه و عمران قاینات، نشست با دكتر ردكار معاون مديركل مرزي وزارت كشور جهت تسريع در اتمام پروژه پادگان ارتش قاین، نشست با مهندس بهزاديان معاون اسبق وزير كشور و نماينده اسبق قاینات در مجلس شوراي اسلامي در خصوص تأمين نژاد هاي دام سبك و سنگين با راندمان بالا و همچنين تأمين نهاده هاي دامي، نشست با  دكتر جمالي نژاد معاون محترم عمراني وزير و رياست سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور،پيرامون تأمين ماشين آلات براي حوزه عمراني و خدماتي شهرداري ها و دهياري هاي شهرستان هاي قاینات و زيركوه،تأمین قیر يارانه اي براي حوزه روستا هاي شهرستان هاي قاینات و زيرکوه، کمک به اجرای طرح پسماند در شهرستان و ارائه تسهیلات كم بهره براي اجراي پروژه هاي سرمايه گذاري در شهرداري ها و دهياري هاي شهرستان هاي قاینات و زيركوه ،نشست با قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاري هاي کشور به منظور بررسي و ارائه راهکار هاي عملي به جهت رفع مشكلات و معضلات فرآروي شهرداري ها و دهياري هاي شهرستان هاي قاینات و زيركوه،ازائه راهکار های ارتقاء سطح کیفي خدمات براي شهروندان و نشست با مسئول صندوق رفاه وزارت علوم به جهت اختصاص تسهیلات لازم به منظور احداث خوابگاه برای رفاه حال دانشجويان، از دیگر برنامه های سفر فرماندار قاین به تهران بود که وی به آن اشاره کرد.
 
 
کریمی از شهرداری و شورای شهر در خصوص میدان طلای سرخ و واحد های تجاری آن نیز گلایه کرد و گفت: پس از گذشت حدود 45 روز از کار محول شده به این نهاد هنوز صحبت از مشاور می شود و لذا تاکید می شود که بایستی هر چه سریعتر موضوع میدان طلای سرخ اجرا شود.
 
 
 
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین دیدار ضمن تاکید بر همکاری مردم و مسئولین شهرستان به اجرای برخی از پروژه های شهرستان اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای شهر نقدی بر پروژه میدان شهید کاوه و نامگذاری بلوار قهستان داشت و گفت: آن چه از شواهد پیداست استانداردهای لازم برای احداث میدان رعایت نشده است و بایستی این موضوع در شورای ترافیک شهرستان پیگیری شود که خدایی نکرد موجب حوادث ناگواری نشود.
 
 
وی گفت: اگر چه نام قهستان زیباست اما جاده ای که میقات الرضا(ع) است و باید بلوار به یکی از اسامی امام رضا(ع) مزین شودو نامگذاری بلوارها و خیابان ها باید در کمیته ویژه نامگذاری مطرح شود نه این که به یکباره تابلویی نصب و نام بلوار انتخاب شود.
 
 
وی  به موضوع پادگان نیز اشاره کرد و گفت: براساس گفته های مسئولین مشکل و چالش اصلی پادگان مشخص است و باید شهرداری و شورای شهر همکاری کنند تا مشکلات اولیه پادگان در شهرستان حل شود و هرچه سریعتر زمینه حضور ارتش در شهرستان فراهم شود.
 
 
 
وی به موضوع فولاد قاین نیز اشاره کرد و گفت: براساس شواهد روند کار در کارخانه کندشده است و باید این موضوع در دستور جدی مسئولین شهرستان قرار بگیرد و در جهت رفع مشکلات هرچه سریعتر اقدام شود.
 
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.