سرویس: اجتماعی کد خبر: 87830 ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

امام جمعه موقت بیرجند:

40 سال انقلاب اسلامی بر اساس اندیشه ولایی از افتخارات ما است / توطئه های دشمن با بصیرت مردم نقش بر آب می شود

امام جمعه موقت بیرجند گفت: 40 سال انقلاب اسلامی بر اساس اندیشه ولایی از افتخارات ما است.

40 سال انقلاب اسلامی بر اساس اندیشه ولایی از افتخارات ما است / توطئه های دشمن با بصیرت مردم نقش بر آب می شود

به گزارش خبرنگارخاورستان،حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه اظهار کردتقوا باعث حفظ از لغزش ها است.

 

وی افزود: تن به گناه دادن و بی تقوایی ما را به ذلت می برد و از آنچه مایه ذلت است حفظ نخواهد کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: تقوا کلید درستی است و ما را از هر ملکیت و تعلقی رها می‌کند.

 

حجت الاسلام نوفرستی اظهار کرد: کسی که فکر و عملش بر اساس تقوا است خداوند راه های نجات را برای او فراهم می‌کند.

 

وی به اشاره به مناسبت های هفته پیش رو، گفت: امشب شب یلدا است و اینکه در این شب بر اساس آداب و رسوم به دیدار بزرگ خانواده میروند بسیار خوب است اما چه زیبا خواهد بود که در این شبها به یاد مستمندان نیز باشیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به روایتی، بیان کرد: اگر کسی متمکن است و از همسایه اش که چیزی ندارد بی خبر است باید به ایمان خود شک کند.

 

حجت الاسلام نوفرستی گفت: باید هر چه از دست مدیران و هر فردی برمی‌آید نسبت به بندگان خدا و نیازمندان توجه کند.

 

وی با اشاره به روز ثبت احوال از همه عوامل ثبت احوال استان و کشور تشکر کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند به سالروز میلاد حضرت مسیح اشاره کرد و گفت: حضرت مسیح نیز منتظر ظهور امام زمان است.

 

حجت الاسلام نوفرستی به روز ایمنی در برابر زلرله و سالروز تجاوز شوروی قدیم به افغانستان اشاره کرد و گفت: شوروی سابق با جنایات در این منطقه دستشان به خون مظلومان جامعه و بشریت آلوده و نابود شدند حال ما از آن بلوک شرق چیزی به نام اتحاد جماهیر شوروی نداریم شاید فقط در گوشه موزه ها یادی از آنها باشد.آنها خودشان زمینه نابودی خود را فراهم کردند.

 

وی اظهار کرد: کشور افغانستان هنوز به خاطر نبود رهبر ولایی و تفرقه ای که وجود دارد بین مردم به فجایع و مصیباتی گرفتار هستند که ان شاءالله مردم این کشور از این مشکلات نجات پیدا کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۵ دی ماه سالروز تشکیل حفاظت هواپیمایی سپاه به دستور امام خمینی (ره)، گفت: از زمان تا کنون شاعد هیچ مشکلی در این زمینه در کشور نیستیم.

 

وی با اشاره به سالروز عملیات کربلای ۵ یاد و خاطره شهدای کربلای ۵ را گرامیداشت.

 

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه دی ماه، ماه حوادث و تحولات است، اظهار کرد: حماسه ۹ دی به دنبال فتنه بزرگ سال ۸۸ با بصیرت و فهم عمیق مردم رقم خورد و توطئه های دشمن خنثی شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن قصد تغییر در این کشور و مردم با توطئه های خود داشت، گفت: اولین تغییر، تغییر باورها بود چراکه دشمن از اسلام، اندیشه بزرگ امام و تفکر دینی مردم سیلی خورده بود.

 

وی عنوان کرد: اساس حرکت اسلام است و مردم بر اساس اسلام مسئولان خود را انتخاب می‌کنند.

 

حجت الاسلام نوفرستی گفت: دشمنان بحث عدم سلامت انتخابات را برای اولین بار در کشور کلید زدند که باور و اعتماد مردم را از بین ببرند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: تغییر دوم تغییر در افکار بود.افکار مردم وقتی که تغییر کند باعث ایجاد شکاف بین مردم موافق و مخالف می‌شود و مردم را به کف خیابان می‌کشاند.

 

وی با اشاره به سومین تغییر، اظهار کرد: تغییر بعدی تغییر در رفتار بود مردمی که اعتماد ندارند نسبت به حرکتی مانند انتخابات گاها تحت تاثیر قرار می‌گیرند. در نظام ولایی همه امور کشور برعهده ولی فقیه است.

 

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به تغییر چهارم گفت: دشمنان تلاش کردند در فتنه سال ۸۸ تغییر در ساختار نظام ایجاد کنند. دشمن ۴۰ سال به انواع مختلفی سعی کرده که ساختار نظام را تغییر دهد اما موفق نشده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به حمایت کشورهایی از جمله عربستان و اروپا از دشمنان ایران، اظهار کرد: این کشورها که اصطلاحا به آنها نقش قرمز اطلاق می‌شود سعی دارند متناسب با نیاز خود تصمیم گرفته و در کشورهای دیگر اعمال کنند.

 

وی تصریح کرد: ۴۰ سال انقلاب اسلامی ما بر اساس اندیشه ولایی، افتخار ما است. حجت الاسلام نوفرستی بیان کرد: توطئه های سالهای گذشته و تیرماه امسال در داخل کشور با بصیرت مردم نابود و نقش برآب شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به دیدار خانواده های شهدا با مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار گفتتد باید مراقب نقشه های دشمن بود این دشمن سال ۹۸ نقشه دارد.ان شاءالله بابصیرت و راه روشن حواسمان جمع باشد و تحت تاثیر برنامه های دشمن قرار نگیریم.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب