آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87727
تاریخ انتشار : 1397/09/22 - 10:55
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمن با صنایع بازدارنده و واژه‌ها سر ملت ها را می‌بُرد و اکثر کشورهای شکسته خورده از واژه‌ها شکست خوردند نه از سلاح.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی صبح امروز در جشنواره دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی، ضمن گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: خلقت انسان به گونه ای است که اگر بخواهد به هدفی دست پیدا کند باید به علم آن دست یابد.

 
وی افزود: انسان حرف زدن را از مادر می‌آموزد و اگر به او آموزش داده نشود، یاد نمی‌گیرد.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به این که در کنار آموزش، علم نهایت ندارد، گفت: مایه اعتدال علم است و در اسلام، علم فریضه شمرده شده و جایگاه آن بالا است.
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: در هر امری از جمله در دنیای امروز که دانش، تکنیک و انرژی هر ملتی در گرو توان دفاعی است همان توان دفاعی نیز متکی به علم و دانش است. 
 
 
وی افزود: شیوه‌ای که از ۲۰۰ سال پیش توسط استعمارگران به کشور‌های اسلامی و غیر اسلامی قدم گذاشته، این است که کشور‌ها را ضعیف و در حد مصرفی قرار داده و آنها را وابسته تربیت کنند چون از روز اول که قدم گذاشتند قصد سلطه بر جهان را داشته و دارند.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: ارباب در حد زیر پابودن، وابسته و مصرف کننده بودن به نوکر اجازه می‌دهد.
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: تابلوی اندیشه غرب (ترامپ) به کشوری می‌گوید گاو شیرده و تا زمانی که شیر داشته باشد او را می‌دوشد و زمانی که شیر او تمام شد سرش را می برد و این تفکر، تفکر فرعونی است.
 
 
وی با اشاره به این که دشمن نمی‌تواند استقلال کشورها را تحمل کند، افزود: همه این جنگ ها که در دنیا وجود دارد به خاطر همین سلطه گری است.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: کسانی که اسلام ناب را دارند زیر بار ظلم و استکبار نمی‌روند و روی پای خود می‌ایستند.
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: آمار بین المللی نشان می‌دهد که کشور به رشد ۱۳ برابری در علم رسیده است که کار ساده‌ای آن هم بعد از ۲۰۰ سال عقب نگه‌داشته شدن جامعه‌ای نیست.
 
 
وی با اشاره به این که پیشرفت ما در علم برای دشمنان سخت است، افزود: این استعدادی است که خدا به شما داده و در احادیث پیامبر اکرم (ص) آمده که اگر علم در آسمان باشد، استعداد مردم ایران به گونه‌ای است که به آن دست می‌یابند.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این که دانشمندان ایرانی بودند که در رشته‌های مختلف حرف اول را می‌زدند، گفت: امروز دشمن از این که ما در انواع علم ها پیشرفت کردیم، ناراحت است.
 
 
آیت الله عبادی یادآور شد: هر جامعه‌ای که حیات خود را چه حیات بشری، انسانی، سیاسی، بین المللی، اجتماعی و دینی بخواهد باید قدرت دفاع از خود را داشته باشد و گرنه دشمن همه چیز را از بین می‌برد.
 
 
وی افزود: آنهایی که می‌خواهند ما را ضعیف در جهت اندیشه، علم و فناوری نگه دارند می‌خواهند ما را بخورند.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: این پیشرفت ها و تکنیک ها که خواب را از دشمن قسم خورده می‌گیرد باید رشد پیدا کند.
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: امنیت شرط موفقیت در هر کاری است، مواجهه با این کار و تکنیک سلاح‌های پیشگیرانه از دشمن مسئله دیگری است که شکست‌ها و پیروزی های او را رقم می‌زند.
 
 
وی افزود: سلاح های بازدارنده از گذشته تاکنون بوده اما با همه این حرف ها اگر این بازدارندگی نباشد همه چیز از بین می‌رود و دشمن بر ما مسلط می‌شود.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: سلاح دیگری غیر از سلاح های بازدارنده وجود دارد که آن سلاح واژه‌ها است.
 
 
آیت الله عبادی یادآور شد: امروز سرنوشت ملت ها را با حرف و سخن عوض می‌کنند و تاثیری که سخن دارد سلاح هیدروژنی و اتمی ندارد و از این حرف ها چه در داخل و چه در خارج از کشور نباید غفلت کنیم.
 
 
وی افزود: پیش از آنکه سلاح‌های هسته ای بخواهند کاری کنند دشمن با سلاح واژه و سخن بر بسیاری از کشورها مسلط شده است.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: لازم است که اهل علم و سخن با واژه‌هایی که رنگ دین، اسلام و گاهی معنوی، سیاسی و تخصصی دارد به عنوان فرهنگ لغت به جامعه داده شود و باید در آن کار کرد.
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: دشمن با صنایع بازدارنده و واژه ها سر ملت ها را می‌بُرد و اکثر کشورهای شکسته خورده از واژه ها شکست خوردند نه از سلاح.
 
 
وی با اشاره به این که دانش هسته ای مگر جرم است؟ افزود: دانش هسته ای کاربردهای علمی دارد و این بهانه دشمن است، کشورهای دنیا نه تنها علم بلکه سلاح اتمی دارند پس چرا به آنها نمی‌گویند جرم است؟ 
 
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: دشمنان با بازی با واژه ها در جهت مبارزه اقتصادی با یک عده افراد انفعالی، کشور را با پوشک فلج کردند. 
 
 
وی افزود: اگر دنبال وادادگی برویم دل این نامردان غربی را به دست نخواهیم آورد تا زمانی که ناموس و کشور خود را از دست بدهیم.
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: تا زمانی‌که نیروهای مسلح و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری باشد قامت کشور خم نخواهد شد.
 
 
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: در مقابل ایمان همه کم می‌آورند که الحمد لله این ایمان پا گرفته و مردم را در مقابل قارون های زمان مقام کرده است.
 
 
انتهای پیام/ ۱۳۲


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.