سرویس: اجتماعی کد خبر: 87637 ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

بیش از 4 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت کمیته امداد بهره مند شدند/اجرای 735طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان روستایی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: هم اکنون در استان خراسان‌جنوبی ماهانه 4 هزار و32 کودک دچار سوء تغذیه از خدمات حمایتی این نهاد برخوردارند.

بیش از 4 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت کمیته امداد بهره مند شدند/اجرای 735طرح اشتغال‌زایی در بین مددجویان روستایی

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در دیدار با رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان‌جنوبی گفت: کمیته امداد با هدف جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان مستعد و نیازمند به علت فقر فرهنگی و اقتصادی و یا عدم دسترسی به مراکز آموزشی با ایجاد پنج مجتمع فرهنگی و تربیتی در استان شرایط را برای ادامه تحصیل دانش آموزان فراهم کرده است.

 
وی افزود: نخبگان تحت حمایت درزمینه های مختلف از قبیل فعالیت‌های علمی، ورزشی، قرآنی، فرهنگی و موارد دیگر دارای استعدادهای درخشان بوده و به همین خاطر از حمایت این نهاد برخوردار هستند.
 
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: کمک به تأمین هزینه نوشت‌افزار، کتب درسی، پوشاک، ایاب و ذهاب، تقویت بنیه تحصیلی با شرکت در کلاس‌های تقویتی، کمک‌هزینه راه‌یابی به دانشگاه و فراهم‌سازی زمینه شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور، مشاوره از جمله خدمات حمایتی این نهاد به دانش آموزان تحت حمایت است.
 
 
سلم آبادی در ادامه بر استفاده از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان در جهت تقویت و توسعه مشارکت‌های مردمی و کمک به خانوارهای نیازمند تأکید کرد و افزود: بی‌تردید بهره‌مندی از حضور نخبگان استانی و خارج از استان می‌تواند نقش مؤثری در افزایش کمک‌های مردمی و خیران به محرومان باشد.
 
 
سیدرضا احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در این دیدار کمیته امداد را یکی از دستگاه‌های موفق در خدمت‌رسانی به محرومان عنوان کرد و افزود: نخبگان خراسان‌جنوبی می‌توانند با ایجاد بسترهای مناسب در برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف به کمیته امداد ایده‌های جدید را منتقل کنند.
 
 
وی گفت: هم‌اکنون در داخل و خارج از استان نخبگان خوبی داریم و آمادگی داریم در جهت خدمت‌رسانی به محرومان و خانوارهای تحت حمایت در برنامه‌های مختلف کمیته امداد مشارکت کنیم.
 
 
حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی از 4 هزار و 32 کودک مبتلا به سوء تغذیه
 
رضا سلم آبادی همچنین گفت: کودکان زیر۶ سالی که از نظر شاخص های رشد ( وزن، قد و شاخص های تغذیه) در وضعیت مناسبی نیستند و منحنی رشد آنها پائین تر از حد نرمال است توسط مراکز بهداشتی و درمانی شناسائی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
 
 
وی افزود: کمیته امداد ماهیانه برای هر کدام از کودکان دچار سوء تغذیه تحت حمایت مبلغ 92 هزار  تومان به حساب کارت الکترونیکی هر کدام از این افراد واریز و افراد شامل این طرح می‌توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد از سبد غذائی شامل حبوبات، لبنیات و تخم مرغ، برنج، ماکارونی و روغن بهره مند شوند.
 
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر شش ماه یک بار توسط مرکز بهداشت استان مورد پایش قرار می‌گیرند که در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج می‌شوند، افزود:با همکاری مرکز بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تلاش‌های گسترده‌ای به کار گرفته شده است تا بتوانیم به سلامت جسمی و حرکتی کودکان دچار سوء تغذیه کمک کنیم.
 
 
سلم آبادی برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه سالم، مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلا به سوء تغذیه را از مهم‌ترین برنامه های کمیته امداد در جهت پیشگیری از افزایش کودکان دچار سوء تغذیه در استان عنوان کرد.
 
اجرای 735 طرح اشتغالزایی در بین مددجویان روستایی خراسان جنوبی
 
وی با اشاره به بحث اشتغال در بین مدد جویان، گفت: طی هشت‌ماهه سال جاری 735 طرح اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد با اعتبار 12 میلیارد و 383 میلیون تومان در بین مددجویان مناطق روستایی اجراشده است.
 
 
وی افزود: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مختلف اشتغال در مناطق روستایی موجب توسعه و پیشرفت این مناطق شده و در مهاجرت روستاییان از شهر به روستا نقش مهم و مؤثری داشته است.
 
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کمیته امداد همواره از همه ظرفیت‌ها در جهت توانمندسازی مددجویان در مناطق روستایی و شهری تلاش کرده است، گفت: استان خراسان جنوبی با توجه به اینکه در تمام طول سال از موقعیت جغرافیایی مناسب برای جذب نور خورشید برخوردار است، نصب و راه‌اندازی پنل های خورشیدی برای مددجویانی که در مناطق روستایی سکونت دارند، می‌تواند فرصتی مناسب برای ایجاد شغل و کسب درآمد باشد.
 
 
وی یادآور شد: هم اکنون ۵۷ پنل خورشیدی در مناطق روستایی و شهری استان اجرا شده و برق تولیدی از این پنل ها بر اساس قرارداد ۲۰ ساله توسط شرکت توزیع نیروی برق استان خریداری و همه هزینه‌ها از محل تسهیلات تأمین و اقساط این تسهیلات نیز از محل فروش برق تولیدشده پرداخت می شود.
 
 
سلم آبادی یادآور شد: درواقع مددجویان برای تجهیزات نصب‌شده هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند و هزینه مذکور از محل تسهیلات اعطایی منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی تأمین و اقساط آن از محل فروش برق تولیدی کسر می‌شود.
 
 
مدیر کل کمیته امداد امام خیمنی (ره) خراسان جنوبی همچنین به واگذاری ۷۹ وانت نیسان به مددجویان تحت حمایت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: واگذاری خودرو به مددجویان روستایی موجب تسهیل در روند عرضه محصولات دام‌پروری و کشاورزی از روستاها به شهر و موجب اشتغال‌زایی، تقویت رونق اقتصادی و توسعه مناطق روستایی شده است.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب