آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87634
تاریخ انتشار : 1397/09/15 - 11:10
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که همه بزرگان در دامن زن پرورش یافته‌اند، گفت: بزرگترین جهاد کنونی جهاد فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار دست‌اندرکاران اجلاسیه شهدای بانوان و ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: این سیری که بشر دارد و در عالم تکامل بالاخره درگیری‌های فیزیکی خواهد بود و دقیقا یکی جبهه حق و دیگری جبهه باطل است.

وی با بیان این‌که در فقه و فروع دین جهاد تشریح شده است، افزود: در مقام عبودیت و تکامل، رتبه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از مسائلی که رتبه‌ها به سرعت تکامل می‌یابد، مسئله جهاد است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که جهاد دو نوع است جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی، گفت: جهاد ابتدایی، جهادی است که در مقابل مستکبران و برای آزاد کردن مستضعفین صورت می‌گیرد و مومنین بعد از آزاد شدن خودشان برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.
 
آیت الله عبادی با اشاره به این‌که رهبری جهاد ابتدایی با امام معصوم است، تصریح کرد: جهاد ابتدایی از دوش زن‌ها برداشته شده و بر آن‌ها واجب نیست.
 
وی افزود: جهاد ابتدایی بر زن‌ها واجب نیست اما آیا در آن سهمی ندارند؟ در اسلام جایگاه زن پرورش انسان‌و مجاهدین فی سبیل الله است و سهمشان محفوظ است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که جهاد دفاعی با جهاد ابتدایی تفاوت دارد، گفت: در جهاد دفاعی دشمن بعد از سنگرهای ابتدایی که تصرف آب و خاک است، سنگرهای دینی و اسلامی را برمی‌چیند.
 
آیت الله عبادی تصریح کرد: جها دفاعی نه تنها منحصر به جمع نیست بلکه در دفاع شخصی نیز جهاد دفاعی وجود دارد.
 
وی با اشاره به این‌که در جنگ دفاعی ناموس و کشور انسان در خطر می‌افتد و به هر اندازه که ممکن است باید دفاع کنند، افزود: جنگ نظامی جنگ ابتدایی است که آب و خاک را تصاحب می‌کند و بعد برای تصاحب عقیده، فکر و دین ورود پیدا می‌کند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جنگ فیزیکی و جهاد دفاعی زن و مرد به هر اندازه که می‌توانند باید عمل کنند تا دشمن نتواند سلطه پیدا کند.
 
آیت الله عبادی با اشاره به این‌که در دوران دفاع مقدس در شهرهای غرب و جنوب زنان بسیار زیادی آسیب دیدند و یا به شهادت رسیدند، افزود: در جنگ دفاعی از دست هر کسی هر چه ساخته است باید دفاع کند.
 
وی با اشاره به این‌که در جنگ فرهنگی نقش زنان بیشتر است، افزود: زن در سنگر فرهنگی چه در خانواده و چه در اجتماع به عنوان معلم، استاد و حوزوی باید هر طور که می‌شود توطئه‌های دشمن را خنثی کند چرا که اگر دشمن سلطه پیدا کند همه چیز از بین می‌رود.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در هر جبهه‌ای وقت شناسی بسیار مهم است، گفت: در بسیاری از تاثیرگذاری‌ها شاید بسیاری از افراد نتوانند تحلیل کنند که دشمن چه قصدی دارد.
 
آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: برگزاری بزرگداشت شهدا به این خاطر نیست که ما می‌خواهیم به شهدا کمک کنیم بلکه به این خاطر است که می‌خواهیم از آن‌ها کمک بگیریم.
 
وی با اشاره به این‌که فراموش نشدن یاد و عظمت شهدا در جامعه برای دشمنان وحشت‌زا است، افزود: رژیم صهیونیستی که دشمن درجه یک ما است گفته" ما می‌توانیم بر مسلمانان مسلط شویم اما بر شیعیان نمی توانیم".
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که شیعه مانند مرغ تیز بالی می‌ماند که یک بال سرخ و یک بال سبز دارد و آن تفکر شیعه است، گفت: بال سرخ شهادت طلبی و بال سبز آن پیروزی حضرت صاحب الزمان (عج) است.
 
آیت الله عبادی یادآور شد: تفکر شیعه به هیچ چیز جز آرمان‌های اسلام و انقلاب قانع نیست و این تفکر یک حفاظی دارد که ولایت فقیه است.
 
وی رهبری و ولایت فقیه را حفاظ مکتب دین دانست و افزود: دشمن می‌خواهد به رهبری ضربه بزند و در حال حاضر می‌بینید تمام هجوم‌ها در این مورد است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کسانی که این توطئه دشمن را فهمیده‌اند در تمام صحنه‌های حفاظی حضور دارند.
 
آیت الله عبادی بیان کرد: مادران در صحنه های تربیتی مقام بسیار والایی دارند و یک زن لازم است رهبر انقلابی را بپروراند که خود شهید پرور است.
 
وی با اشاره به این‌که همه بزرگان در دامن زن پرورش یافته‌اند، افزود: بزرگترین جهاد در آ‌نجا شکل گرفته و بزرگترین جهاد کنونی جهاد فرهنگی است.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.