آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87628
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 16:32
شهردار بیرجند گفت: برای اجرای طرح خیابان فرزان ۷ میلیارد تومان تملک توسط شهرداری انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی جاوید شهردار بیرجند ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در حوزه اداری و مالی 6 میلیارد تومان اعتبار برای سال 96 در نظر گرفته شده بود که تا آذرماه 96 به میزان 35 درصد آن محقق که از آذرماه 96 پیگیری و تا آخر سال 96 به میزان 107 درصد محقق شده است.

 
وی با اشاره به این‌که حقوق، مزایا و اضافه کاری کارکنان شهرداری به روز پرداخت می‌شود، افزود: مطالبات کارکنان و پیمانکاران خدمات شهری و همچنین مطالبات مردمی و سایر پیمانکاران نیز به روز است.
 
بودجه سال 97 شهرداری به 94 میلیارد تومان رسید
شهردار بیرجند بودجه سال 97 شهرداری را 68 میلیارد تومان بیان و تصریح کرد: این بودجه را طی دو مرحله یک 20 میلیارد تومان و یک 6 میلیارد تومان طی اصلاحیه‌هایی افزایش دادیم که در حال حاضر به 94 میلیارد تومان رسیده است.
 
جاوید با اشاره به این‌که در همه حوزه‌هایی که تعرفه شهرداری پیش‌بینی شده بود عوارض شهرداری افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: پیش‌بینی شده بود که از محل مطالبات شهرداری‌ها 6 میلیارد تومان داشته باشیم که متاسفانه دریافت نشد.
 
وی با اشاره به این‌که ملاقات عمومی با مردم دوشنبه هر هفته در دستور کار است، افزود: در هر جلسه با 30 تا 50 نفر از ملاقات داریم و بسیاری از مشکلات حل شده و یا تماس و دستور پیگیری داده شده است و تاکنون 34 جلسه ملاقات مردمی برگزار شده است.
 
شهردار بیرجند تصریح کرد: تملک‌هایی که از طرف شهرداری انجام شده متناسب با اعتبارات موجود بوده و هیچ کدام قرضی انجام نشده است.
 
جاوید با اشاره به این‌که تعداد زیادی از نیروهای شهرداری بازنشسته شده‌اند، تصریح کرد: هیچ نیرویی به بدنه اداری شهرداری اضافه نشده و نخواهد شد.
 
وی به آشفتگی در حوزه شهرسازی اشاره کرد و افزود: صدور پروانه‌های ساخت به صورت قدیمی انجام می‌شد و همچنین مردم برای پرداخت هزینه‌ها به بانک مراجعه می‌کردند و خوشبختانه این ساختار به روز شد و اصلاح پرونده های ساختمانی و پایان‌کار با بارکد انجام می‌شود.
 
در سامانه ایساب تمام امور مربوط به شهروندان قابل رصد است
شهردار بیرجند با بیان این‌که دستگاه پُز در شهرداری وجود دارد و برای پرداخت هزینه‌ها نیازی نیست که شهروندان به بانک مراجعه کنند، گفت: استعلامات مربوط به آتشنشانی نیز با استقرار نماینده آتشنشانی در شهرداری قابل انجام  و همچنین در سامانه ایساب تمام امور مربوط به شهروندان قابل رصد است. 
 
وی به اراضی موصوف به موسوی اشاره کرد و افزود: ۸۸۸ مالک بیش از ۲۰ تا ۳۰ سال بلاتکلیف بودند و همچنین باغ کارگشا با 300 مالک نیز تعیین تکلیف شد.
 
شهردار بیرجند گفت: تعداد کارشناسان در حوزه شهرسازی را افزایش دادیم و از افراد با مدارک لیسانس و بالاتر بهره می بریم.
 
جاوید با بیان این‌که در حوزه خدمات شهری پیمانکار معوقاتی داشت و پرداخت شد، تصریح کرد: سایت پسماند شهرداری بیرجند را با ۸۵ هکتار طراحی کردیم که ۳۶ هکتار آن در دستور کار قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه پناهگاه سگهای بلاصاحب را راه‌اندازی کردیم، افزود: در شورای شهر مصوب شد که برای تفکیک زباله از مبدا پیمانکار در نظر گرفته شود.
 
شهردار بیرجند تصریح کرد: مزایده تفکیک زباله از مبدا انجام شده و امیدواریم تا ماه آینده پیمانکار معلوم و کار خود را آغاز کند.
 
جاوید با اشاره به اینکه شهرداری زیرساخت‌های سایت پسماند را ایجاد کرده است، تصریح کرد: ۲ میلیون تومان از اعتبارات شهرداری برای تهیه دستگاه های تبدیل باقیمانده پسماندها در نظر گرفته شده است و این کار بزرگی خواهد بود.
 
وانت‌های دوره‌گرد اطراف شهر ساماندهی شدند
وی به وانت های دوره‌گردی که در ورودی و خروجی شهر مستقر بودند و نظارتی بر آنها وجود نداشت، اشاره کرد و گفت: این ماشین ها ساماندهی شده و در محل بازار روزها و میدان بار قدیم مستقر شده اند.
 
شهردار بیرجند یکی از وظایف شهرداری را تنظیم بازار بیان کرد و افزود: چهارشنبه بازار واقع در خیابان بهشتی از زیرساخت ها و سازه های مناسب و همچنین سرویس بهداشتی برخوردار نبود و از لحاظ ترافیکی نیز در یک مکان شلوغ ایجاد شده بود.
 
افتتاح چهارشنبه بازار جدید تا پایان سال
جاوید تصریح کرد: متناسب با بازار عرضه محصولات محلی بهترین مکانی که وجود داشت میدان بار قدیم واقع در بلوار مسافر بود که با ۷.۵ هکتار با تمام زیرساخت‌های لازم از جمله غرفه، مسجد و سرویس بهداشتی برای چهارشنبه بازار در نظر گرفته شده است و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
شهردار بیرجند به شناسایی مکان های دیگر در محله های مختلف برای راه اندازی بازارچه محلی و بازار روز اشاره کرد و گفت: امیدواریم در دوره ۴ ساله بازارچه های مختلفی را ایجاد کنیم.
 
جاوید با بیان اینکه همه مناسبت‌های فرهنگی، ملی و مذهبی را سازمان فرهنگی شهرداری بیرجند پوشش میدهد، خاطرنشان کرد: یک زیرساخت مناسب در شهر وجود نداشت تا اقدامات فرهنگی را انجام دهیم و برای برگزاری مراسم های فرهنگی نیاز به فرهنگسرا داریم تا تمامی مراسمات در این مکان برگزار شود.
 
اختصاص 4 میلیارد تومان به فرهنگسرای خیابان 17 شهریور
شهردار بیرجند گفت: از محل اعتبارات داخلی شهرداری مبلغ ۴ میلیارد تومان برای ساخت فرهنگسرای واقع در خیابان ۱۷ شهریور اختصاص دادیم و امیدواریم در نیمه اول سال ۹۸ این فرهنگسرا به بهره‌برداری برسد.
 
وی با بیان اینکه پروژه فرهنگسرا تاکنون بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: امیدواریم برای ساخت فرهنگسرا بتوانیم ۴ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم و در بودجه سال ۹۸ نیز ۵ میلیارد تومان برای این فرهنگسرا در نظر بگیریم.
 
شهردار بیرجند با بیان اینکه این فرهنگسرا ۲ هزار صندلی ظرفیت دارد، افزود: این فرهنگسرا تمام استانداردهای مورد نیاز برخوردار است و بعد از اتمام در اختیار سازمان فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری قرار خواهد گرفت.
 
جاوید طرح پیاده‌رو فرهنگی خیابان جمهوری را یک کار فرهنگی برشمرد و افزود: شاخص های فرهنگی خوبی مانند قلعه، مزار شهدا و بازار سرپوش در این خیابان وجود دارد.
 
وی به مناقصه خیابان جمهوری اشاره کرد و گفت: امیدواریم پیمانکار خوبی داشته باشیم
 
میدان ابوذر به میدان مرکزی شهر تبدیل می‌شود
شهردار بیرجند به تبدیل شدن میدان ابوذر به میدان مرکزی شهر اشاره کرد و گفت: شهرداری از این مکان نقل مکان خواهد کرد و این میدان به میدان شاخصی برای برگزاری مراسم های فرهنگی، ملی و همچنین تجمع با حضور مردم تبدیل خواهد.
 
نصب ۶۵ بیلبورد در سطح شهر 
جاوید به نصب۶۵ بیلبورد در سطح شهر اشاره کرد و گفت: این بیلبوردها به صورت رایگان در اختیار کارهای فرهنگی قرار می گیرد.
 
وی با بیان این‌که یک ساختمان با عنوان موزه شهر در نظر بگیریم و بنای تاریخی شوکت الملک برای این موضوع در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون در این مکان 500 میلیون تومان هزینه شده و ۹۵ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم به یک مکان تاریخی زیبا تبدیل شود.
 
بازسازی مقبره حکیم نزاری 
وی به بازسازی مقبره حکیم نزاری اشاره کرد و گفت: تاکنون دو ساختمان در اطراف این مقبره تملک شده است و امیدوارم تعداد دیگری ساختمان تملک و تا پایان سال بازگشایی شود.
 
شهردار بیرجند با بیان این‌که رویکرد ایجاد المان های دائم در سطح شهر را داریم، افزود: المان های ایثار و شهادت به یاد ۲ هزار شهید خراسان جنوبی در حال اجراست و همزمان با ۲۰ آذر رونمایی خواهد شد.
 
جاوید تصریح کرد: برای میدان های فرودگاه و شهدای عبادی نیز فراخوان داده شده و المان های آن ها در حال طراحی است و به زودی ایجاد زیرساخت‌ها و نصب آن آغاز خواهد شد.
 
وی به ایجاد دو خانه محله در مهرشهر و الهیه اشاره کرد و افزود: ۱۰۰ هکتار پارک کلنگ زنی شده و یا در حال کلنگ زنی است.
 
وی به پارک های جنگلی، خطی، کانال مهرشهر سایت اداری و آیت الله بهجت اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲ پارک به بهره برداری رسیده است.
 
شهردار بیرجند گفت: اراضی پادگان ۰۴ بیرجند برابر صورت جلسه ای که تنظیم شده است در اختیار دستگاه قضا قرار گرفته و اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
 
انتقال آب به طول ۶ کیلومتر از جنوب به شمال شهر
جاوید یکی از کارهایی که امسال انجام شده را انتقال آب به طول ۶ کیلومتر از جنوب شهر به شمال آن بیان کرد و گفت: آبیاری فضای سبز در مهر شهر و کارگران از آب شرب خارج شده است.
 
شهردار بیرجند گفت: ۶۸ درصد مساحت فضای سبز بیرجند از آب شرب جدا شده و هزینه آن از محل اعتبارات شهرداری پرداخت شده است.
 
وی به نورپردازی بلوار شهدای عبادی تا میدان طالقانی اشاره کرد و افزود: خیابان های شهید طهماسبی، جوادیه، مهرشهر ، توحید و بهشتی زیباسازی و کاشت گونه های متفاوت با آبیاری نوین انجام شده است.
 
شهردار بیرجند به سنگ کاری بلوارهای شهر اشاره کرد و گفت: قیمت جدول با قیمت سنگ تفاوت جزئی دارد و یک سرمایه گذاری برای ۳۰ تا۴۰ سال است اما جدول در عرض چند سال از بین می رود.
 
جاوید تصریح کرد: در حوزه عمران بیش از ۲۳۰ هزار متر آسفالت در خیابان های کم برخوردار شهر بیرجند به کار رفته است.
 
تملک 7 میلیارد تومانی شهرداری برای طرح فرزان
وی به طرح خیابان فرزان اشاره کرد و افزود: این طرح از سال ۸۳ آغاز شده بود و در این مسیر ۷ میلیارد تومان تملک و بازگشایی انجام شد.
 
شهردار بیرجند با اشاره به این که طرح پل موسی بن جعفر از سال ۹۳ آغاز شد و در حال الحاق به خیابان فرزان است و تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
 
جاوید با اشاره به این‌که ۶ دستگاه مینی بوس خریداری و به ناوگان حمل و نقل اضافه شده است، خاطرنشان کرد: ۱۸ دستگاه اتوبوس با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان خریداری و پلاک گذاری شده و به زودی به ناوگان حمل و نقل اضافه خواهد شد. 
 
افزایش قابل توجه درآمدی شهرداری در 8 ماهه امسال
شهردار بیرجند درآمد شهرداری را در 8 ماهه ابتدایی سال گذشته ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بیان کرد و گفت: درآمد 8 ماهه ابتدایی امسال ۵۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.
 
وی به قانون ماده ۱۰۰ شهرداری اشاره کرد و یادآور شد: هر کس در ساخت و ساز خلاف کند طبق این ماده باید جریمه بپردازد و نمی توان گفت ۱۰۰ درصد بازدارنده است یا خیر.
 
شهردار بیرجند گفت: هیچ دستگاه اجرایی از پرداخت عوارض و هزینه دریافت پروانه کسب معاف نیست و باید عوارض و سایر هزینه‌ها را پرداخت کنند.
 
عمده دستگاه‌های اجرایی شهر در ساخت و سازهای خود خلاف کرده‌اند
جاوید با اشاره به این‌که عمده دستگاه‌های اجرایی شهر در ساخت و سازهای خود خلاف کرده و پروانه دریافت نکرده‌اند، افزود: پرونده مربوط به این دستگاه‌ها در کمیسیون ماده 100 در حال بررسی است و همچنین خیرین برای ساخت و ساز خود باید پروانه ساخت گرفته و عوارض پرداخت کنند.
 
وی افزود: سازمان نظام مهندسی و شهرداری بیرجند باید با هم هماهنگ باشند و مهندس ناظر در اولین روز تخلف به شهرداری گزارش دهد و همچنین طرح تفضیلی به روز شود.
 
مجتمع هلال مکانی را برای پارکینگ در نظر بگیرد
شهردار بیرجند به پروژه هلال اشاره کرد و گفت: پرونده این مجتمع در کمیسیون تحت نظر قرار گرفته شده و تا این مجتمع یک فضایی را در اطراف مجتمع برای پارکینگ در نظر نگیرد اجازه ادامه کار به آن نخواهیم داد.
 
انتهای پیام/ ۱۳۲


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.