آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87625
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 13:13
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: طی آبان ماه 14 نفر از هم استانی ها به دلیل تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس مجید شجاع  فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از جان باختن 14 نفر در تصادفات رانندگی طی آبان ماه در خراسان جنوبی خبر داد.
 
 
وی افزود: در آبان ماه سال جاری 404 فقره انواع تصادف در خراسان جنوبی رخ داده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11درصد افزايش داشته است.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از مجموع تصادفات آبان ماه در خراسان جنوبی 75 درصد تصادفات جرحی، 22 درصد خسارتی و 3 درصد تصادفات فوتی بوده است.
 
شجاع عنوان کرد: در مجموع تعداد 14 نفر در حوادث رانندگی خراسان جنوبی طی آبان ماه جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش داشته است.
 
وی با بیان این که از مجموع جانباختگان تعداد یک نفر  معادل 7 درصد سهم متوفيان درون شهری و تعداد 13 نفر معادل 93 درصد سهم جاده های برون شهری بوده است، گفت:شهرستان قائن با  36 درصد، شهرستان نهبندان با 29 درصد، شهرستان بيرجند با 21 درصد و شهرستان هاي طبس و سربيشه هر کدام 7 درصد از کل جانباختگان تصادفات را به خود اختصاص داده اند.
 
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: در آبان ماه سال جاری تعداد 430 نفر در تصادفات درون و برون شهری استان مصدوم  شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزايش داشته است.
 
شجاع بیان کرد: از مجموع 404 فقره تصادفات درون و برون شهری، شهرستان بيرجند با 141 فقره معادل 35 درصد دارای بيشترين فراوانی و شهرستان های سرايان و بشرويه با یک درصد کمترين وقوع اين پديده را به خود اختصاص داده اند.
 
وی با بیان این که از مجموع 11 فقره تصادف فوتی درون و برون شهری، واژگونی وسيله نقليه با 7 فقره معادل 63 درصد علت تصادفات را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: از مجموع  14 نفرمتوفی تعداد  7 نفر سرنشين خودرو  5 نفر راننده خودرو و  2 نفر راکب موتور سیکلت بوده است که از اين تعداد  9 نفر در صحنه تصادف و  5 نفر در بيمارستان فوت کرده اند.
 
 
وی بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تأکید و خاطرنشان کرد: تخلفات حادثه ساز خط قرمز پلیس در امر رانندگی است و پلیس بدون اغماض با رانندگان حادثه ساز و کاربران جاده ای پر خطر رفتار خواهد کرد.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.