آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87622
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 12:34
در یادواره شهدای خراسان‌جنوبی مقیم مشهد عنوان شد
مدافعان حرم توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند/ امنیت کشور مدیون شهدا است
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: اسلام و امنیت امروز خود را از برکت خون شهدا داریم و اگر خون این شهدا نبود امروز به جای هر مسئولی در کشور یکی از سرسپردگان غربی و کرسی‌نشین عراقی بر صندلی‌های مسئولیت تکیه می‌کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار غلامرضا احمدی، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس صبح امروز در اجلاسیه شهدای خراسان جنوبی مقیم مشهد اظهار کرد: پیامبراکرم (ص) برای شهیدان چند ویژگی برشمردند و فرمودند خدا این چند ویژگی را به شهدا عنایت کرده که به پیامبران اولوالعظم و حتی به من نداده است.

 

وی افزود: نخستین ویژگی شهدا این است که خود خدا روح شهید را قبض می‌کند اما ارواح ما را حضرت اعزائیل قبض می‌کنند ویژگی دیگر شهدا این است که اینها در شرایط خاصی نه غسل و نه کفن دارند اما سایر انسان‌ها اینگونه نیستند مگر اینکه ما هم با سرنوشت شهدا به سمت لقاء خدا برویم.
 
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: ویژگی دیگر شهدا این است که شهیدان بعد از رحلت و قبض روح‌شان به عنوان شهید نامیده می‌شوند و این تنها به شهدا اختصاص دارد نه سایر انسان‌ها.
 
 
احمدی عنوان کرد: رفع حوائج مومنان از لحظه‌ای که شهیدان قبض روح می‌شوند از دیگر ویژگی‌های شهدا است و این مصداق شهدا زنده هستند و در نزد خداوند متعال روزی می‌خورند است.
 
 
وی با اشاره به سخنی امام راحل فرمودند:" گرامیداشت یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست"، خاطرنشان کرد: شهدا برای دفاع از اصل اسلام یک حماسه‌ای در دوران دفاع مقدس ایجاد کردند.
 
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: بیش از 95 درصد شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان انگیزه خود در دوران مقدس را دفاع از جمهوری اسلامی ایران و اصل اسلام دانستند و بیش از 90 درصد این شهدا نیز در آثار خود بر اطاعت از ولی فقیه تاکید کردند.
 
 
احمدی عنوان کرد: همه ما سر سفره شهیدان نشستیم و هر کسی که در کشور مسئولیتش سنگین‌تر باشد، تکلیف آن‌ها نیز بالاتر است.
 
 
وی اظهار کرد: اسلام و امنیت امروز خود را از برکت خون شهدا داریم و اگر خون این شهدا نبود امروز به جای هر مسئولی در کشور یکی از سرسپردگان غربی و کرسی‌نشین عراقی بر صندلی‌های مسئولیت تکیه می‌کردند.
 
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امروز بیش از هشت سال منطقه در آتش خشم دشمنان و استکبار جهانی می‌سوزد و کشورهای منطقه را با خاک یکسان کردند و قتل و عام می‌کنند.
 
 
احمدی گفت: جای ناراحتی دارد که فرزندان حزب اللهی این مرز و بوم تنها دو درصد فرمایشات امام راحل و  مقام معظمرهبری را می‌خوانند  اگر شهدای مدافع حرم نبودند امروز باید پشت دیوارهای کرمانشاه و همدان و دیگر شهرهای ایران با دشمنان می‌جنگیدیم.
 
 
وی بیان کرد: امروز مدافعان حرم توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و شهدا برای اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری بر زمین نماند در دوران دفاع مقدس حضور یافتند.
 
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: باید موضوعی در سخنرانی‌های خود بگوییم که به معرفت مخاطبان ما افزوده شود. شهدا با تمام توان وارد صحنه نبرد شدند و امروز نیز ما باید مانند دوران دفاع مقدس قرارگاهی از دین و اخلاق مردم را شکل دهیم.
 
 
احمدی اظهار کرد: اگر در مقابل دشمنان کوتاه بیاییم و در مقابل دشمنان مقاومت و استقامت نکنیم صرف چند سال ما را از پای درمی‌آورند.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.