آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87621
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 12:13
مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان‌جنوبی:
اجلاسیه ایثارگران18 آذرماه برگزار می‌شود/ برگزاری دعای ندبه در حسینیه جماران
مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی گفت: اجلاسیه ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی یکشنبه 18 آذرماه در حسینیه جماران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، افسانه زارعی مشاور استاندار در امور ایثارگران و مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: از خردادماه 96 کار جمع آوری اطلاعات منصوب به شهدای خراسان جنوبی را آغاز کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه سه فاکتور محل تولد، گلزار شهدا و حضور خانواده شهید در جمع‌آوری اطلاعات مربوط به شهدا در نظر گرفته‌شده است، افزود: شهدایی که دو فاکتور از سه فاکتور را داشتند از شهدای استان محسوب می‌شوند.

 

مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی با بیان این‌که یک هزار و 939 شهید منصوب به خراسان جنوبی هستند، گفت: مزار مطهر یک هزار و 850 شهید در داخل استان و 89 شهید در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، یزد، قم و اصفهان قرار دارد.

 

زارعی تصریح کرد: یک هزار و 939 شهید منتصب به خراسان جنوبی و 144 شهید گمنام نیز در استان دفن هستند که در مجموع 2 هزار و 83 شهید در خراسان جنوبی داریم.

 

وی به دیدار از خانواده های شهدا اشاره کرد و افزود: لوح تقدیر و هدیه برای خانواده شهدا با هزینه500 میلیون تومان تهیه شد که در تامین این هزینه‌ها مشارکت ۹5 درصدی دستگاه‌های اجرایی و کمک‌های مردمی را داشتیم.

 

مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی گفت: لوح تقدیر خانواده‌ شهدا با همکاری کمیته هنری و با آرم کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی تهیه شد.

 

زارعی با بیان این‌که اجلاسیه ایثارگران یکشنبه 18 آذرماه در حسینیه جماران برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این اجلاسیه از حضور سخنران و مداح کشوری بهره خواهیم برد.

 

وی با اشاره به این که پیش‌بینی می‌شود در این اجلاسیه نزدیک به 4 هزار نفر حضور داشته باشند، افزود: از منتخبین رزمندگان دفاع مقدس، جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان و 50 خانواده شهیدی که 2 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند برای حضور در این اجلاسیه دعوت شده است.

 

مسئول کمیته ایثارگران کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در این اجلاسیه از 10 نفر تجلیل خواهد شد، گفت: تجلیل از 5 نفر از جامعه ایثارگری و 5 نفر از جامعه بنیاد شهید که شامل فرزند و همسر شهید و جانبازان دارای رتبه علمی انجام خواهد شد.

 

محمد رضا صادق دبیر هیئت رزمندگان اسلام خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: در راستای کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی پخش زنده دعای ندبه جمعه این هفته از خراسان جنوبی خواهد بود.

 

وی با بیان این‌که دعای ندبه بعد از قرائت نماز صبح در حسینه جماران بیرجند آغاز می‌شود، افزود: حجت الاسلام سید حمید میرباقری سخنران و سید مهدی میر داماد مداح این مراسم خواهند بود.

 

صادق تصریح کرد: اتوبوس‌های درون شهری از ساعت 5 و 15 دقیقه صبح آماده انتقال میهمانان از نقاط مختلف شهر به حسینیه جماران خواهند بود.

 

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.