آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87619
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 10:10
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان‌جنوبی خبر داد
مسئول بسیج جامعه زنان کشور سخنران اجلاسیه شهدای زن خراسان‌جنوبی/ نامگذاری 5 بلوار به نام 5 شهید زن استان
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: خانم مینو اصلانی دبیر ملی اجلاسیه های شهدای زن در کشور و مسئول بسیج جامعه زنان کشور و حجت الاسلام سید حمید میر باقری مدرس حوزه علمیه از سخنران های این اجلاسیه خواهند بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زهره روستا دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: کمیته بانوان ذیل کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی در سه بخش شکل گرفت.

 
وی افزود: از ۱۰۸ کتابی که تاکنون در استان تالیف شده بیش از ۱۰ عنوان در مورد شهدای زن بوده است و به شخصیت و زندگی نامه شهدا می‌پردازد.
 
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: سرتنگی تنها بانوی شهید در مناطق جنگی بودند و در روزهای اول جنگ به شهادت رسیده است.
 
روستا به کتاب زن در نظر امامین جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این کتاب به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به چاپ رسیده و در اختیار زائران و گردشگران خارجی قرار گرفته است.
 
وی به طرح شکوه ۲ هزار آیه اشاره کرد و افزود: بیش از ۳ هزار ختم قرآن انجام شد و تفسیر آیات جهاد نیز انجام گرفت.
 
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: دو المان و دو تندیس از شهدای زن در میدان دانشگاه آزاد نصب خواهد شد.
 
روستا تصریح کرد: کاشت دو هزار درخت مثمر در استان، نامگذاری ۵ بلوار به نام ۵ شهید زن استان و تهیه و آرشیو ۴۰۰ عکس و رونمایی از ۲۰ عکس منتخب  از جمله برنامه‌های این اجلاسیه خواهد بود.
 
وی با اشاره به این که برای ۵ شهید زن سند شناسنامه‌ای سه جلدی تهیه شده و در اجلاسیه رونمایی خواهد شد، افزود: شهیده لیلا حسنی از طبس، شهیده طوبی تاجریزی از بیرجند، شهیده خاتون مهدیان از قائن که در سال ۶۶ در مکه به شهادت رسیدند و شهیده نسترن خسروی که در حادثه تروریستی چابهار در عاشورای سال ۸۹ به شهادت رسیده و شهیده معصومه محمودی سرتنگی از بیرجند و در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، شهدای زن استان هستند 
 
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی یکی از برنامه های خاص این اجلاسیه را خدمت رسانی بیان کرد و گفت: مشاوره محله محور با سبک زندگی شهدا و دیدار از خانواده شهدا از جمله برنامه های انجام شده است.
 
روستا تصریح کرد: تهیه نذورات و اطعام و افطاری برای ۱۶ هزار نفر در استان، اهدا جهیزیه به نیابت از شهدا ۷۰ مورد، اهدا لوازم و التحریر و کامپیوتر به ۲۹۵ نفر، برگزاری اردوهای جهادی با ۳۰ هزار و ۵۵۵ نفر روز به صورت یک روزه سه روزه و ده روزه، ۷۱۷ مورد سبد غذایی دیدار از خانواده مددجویان اعزام ۴۵ نفر به زیارت کربلا به نیابت از شهدا و توزیع بسته فرهنگی از کتاب و تغذیه از محصولات داخلی استان از اقداماتی بوده که در این راستا انجام شده است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: خانم مینو اصلانی دبیر ملی اجلاسیه های شهدای زن در کشور و مسئول بسیج جامعه زنان کشور و حجت الاسلام سید حمید میر باقری مدرس حوزه علمیه از سخنران های این اجلاسیه خواهند بود.
 
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی گفت: فضای اجلاسیه نیز با آوردن پرچم امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها در میان مردم نیز معطر و نورانی خواهد شد.
 
روستا عنوان کرد:۳۰ کتاب جیبی در راستای کنگره تدوین شده که ۱۰ عنوان مربوط به شهدای زن و بلقی کتابها مربوط به سایر شهدای استان است.
 
وی یادآور شد: اجلاسیه شهای زن خراسان جنوبی شنبه ۱۷ آذرماه از ساعت ۸ الی ۱۱ برگزار خواهد شد و بازدید از نمایشگاه از حرا تا حرم را در ادامه خواهیم داشت که برای کودکان در آن روز نیز غرفه خاصی در نظر گرفته شده است.
 
دبیر اجرایی اجلاسیه شهدای زن کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی اظهار کرد: یادواره شهدای زن در زیرکوه و بیرجند نیز تاکنون برگزار شده است و ثواب این اجلاسیه به شهید زینب کمایی شهید مسجد محور شاهین شهر اصفهان که شهید سال نیز است هدیه خواهد شد .
 
انتهای پیام/132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.