آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87612
تاریخ انتشار : 1397/09/14 - 08:59
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولان معلم تربیت کند/ قانون معلولان بهترین قانون
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولان معلم تربیت کند، معلم بودن تخصصی است که تماما باید توسط دانشگاه فرهنگیان از ابتدا تا انتها انجام شود.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان جنوبی در خصوص تصویب قانون معلولان در مجلس گفت: این قانون، قانون بسیار خوبی بود و از قبل نیز رایزنی های بسیاری شد که در مجلس مطرح و تصویب گردد.

 
وی افزود: این گرفتاری‌ها و معلولیت‌ها قطعا حکمت خداوند است و باعث برکت و عنایات خداوند می‌شود.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شاید برخی‌ها از معلولیت گلایه کنند اما طبق روایات در روز قیامت خداوند به معلول آنقدر درجه عطا می‌کند که دیگران افسوس می‌خورند.
 
 
حجت الاسلام عبادی گفت: اگر برای معلولان جهان شناسی، خداشناسی و معادشناسی ترسیم شود قطعا از معلولیت خود لذت خواهند برد.
 
 
وی با بیان اینکه در بلا هم لذت های عجیبی وجود دارد و در تاریخ نیز بزرگانی داریم که مشکلاتی داشتند،عنوان کرد: اما شادترین افراد بوده اند.
 
قانون معلولان بهترین قانون
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون معلولان با توجه به شرایط کشور بهترین قانونی بود که توسط مجلس تصویب شد و امیدواریم دولت بتواند آن را اجرا کند.
 
 
حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در این قانون به اشتغال معلولان توجه ویژه ای شده است، زیرا یک معلول نباید دغدغه اشتغال داشته باشد.
 
 
وی گفت: متاسفانه به دانشگاه فرهنگیان بهایی داده نشده و در برخی مدارس با کمبود معلم مواجه هستیم.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است.
 
چرا به دانشگاه فرهنگیان بها داده نمی‌شود؟
حجت الاسلام عبادی گفت: معلمی یک شغل سطح پایینی به حساب نمی‌آید و تاثیرگذاری آن نیز با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست و نخواهد بود، لذا در این خصوص به دولت گلایه هایی داشته ایم که چرا به این دانشگاه بهایی داده نمی‌شود.
 
 
وی با بیان اینکه رغبت دانشجویان به دانشگاه فرهنگیان بالاست و امروز بااستعداترین، باهوش ترین و ممتازترین افراد به دنبال ورود به این دانشگاه هستند، تصریح کرد: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مکررا عنوان کردم که در آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم شد اما توجهی صورت نگرفت و امروز این موضوع را به عینه درک می‌کنیم.
 
دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولان معلم تربیت کند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولان معلم تربیت کند، معلم بودن تخصصی است که تماما باید توسط دانشگاه فرهنگیان از ابتدا تا انتها انجام شود.
 
 
حجت الاسلام عبادی گفت: بنده دهه آینده را دهه مهارت می‌بینم تا علم، لذا اگر کسی بخواهد موفق باشد باید مهارت کسب کند.
 
 
وی با اشاره به اینکه امروز دیگر فصل هجوم به دانشگاه و گرفتن مدرک گذشته است و افراد به دنبال یادگیری حرفه و فن هستند، اظهار کرد: هیچ دولتی به آموزش و پرورش بها نداده لذا اگر بخواهیم کشور را درست کنیم تا افرادی اختلاس گر و دروغگو پیدا نشوند ابتدا باید به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای شود.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنون کرد: در بسیاری از کشور ابتدا بر روی فرهنگ کار می‌کنند و در کنار آن دیگر موارد را آموزش می‌دهند.
 
 
حجت الاسلام عبادی اظهار کرد: قبل از اینکه بودجه توسط دولت به مجلس ارائه شود مدیران کل باید به وزارت خانه های خود مراجعه و مشکلات را مطرح کنند تا بودجه بیشتری را جذب کنند و در این راستا هر زمان که به گره ای برخوردند نمایندگان را مطلع سازند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.
 
 
وی عنوان کرد: مطمئنا بدون پیگیری و مطالبه اقدامی انجام نخواهد شد زیرا نطفه بودجه در دولت بسته می‌شود و می‌طلبد تا مدیران در این رابطه همت ویژه‌ای برای جذب اعتبار انجام دهند.
 
دیدین بودجه توسط دولت برای معلمان حق التدرسی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نسبت به وضعیت معلمان حق التدریس نیز دولت موظف است که بودجه آن ها را در سال آینده ببیند و مجلس نیز پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.