آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87288
تاریخ انتشار : 1397/08/27 - 15:10
20 درصد صرفه جویی در مصرف آب؛
با جداسازی آب فضای سبز از انشعابات آب شهری
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند گفت: با اجرای پروژه جداسازی آب فضای سبز از آب شرب، در 4 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد در مصرف آب از انشعابات آب شهری صرفه جویی شده است.

به گزارش خاورستان، امیر ابراهیم زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند گفت: با توجه به اجرای حدوداً 65 درصد از پروژه جداسازی آب فضای سبز از آب شرب و نیز اجرای سیستم های نوین آبیاری و بر اساس آمار ارائه شده توسط شرکت آب و فاضلاب، در 4 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد در مصرف آب از انشعابات آب شهری صرفه جویی داشته ایم که نشان دهنده ی نتیجه بخش بودن پروژه جداسازی آب شهری است.

 
وی با اشاره به وجود 8 حلقه چاه شهرداری با آبدهی مجموعاً 155 لیتر در ثانیه، افزود: در بعضی از مکان‌هایی که شبکه آب خام وجود ندارد از آب شهر استفاده می‌شود که با تداوم در اجرای پروژه جداسازی آب شرب از فضای سبز، این میزان کمتر خواهد شد.
 
 
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند با اشاره به کمبود شدید منابع آبی جهت حفظ و نگهداری 265 هکتار فضای سبز موجود در شهر خاطر نشان کرد: در این راستا، طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه استفاده از پساب تصفیه خانه آب و فاضلاب در دست بررسی است.
 
 
وی افزود: برای حفظ و آبیاری فضای سبز خصوصاً در کوچه‌های فرعی مقابل منازل و واحدهای تجاری نیاز به کمک شهروندان داریم.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.