آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87286
تاریخ انتشار : 1397/08/27 - 14:33
معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی:
برگزاری بیش از 2500 برنامه در خراسان جنوبی طی هفته بسیج/ اجلاسیه شهدای طلاب یک آذر برگزار می شود
معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: بیش از 2 هزار و 500 برنامه در قالب 40 سرفصل با 40 برنامه شاخص و محوری در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ حمید رضا برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی و مسئول ستاد هفته بسیج سپاه استان خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری هفته بسیج اظهار کرد: بسیج از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی و بزرگترین سازمان مردمی در دنیا است.

 

وی افزود: بسیج یکی از کارآمد ترین سازمان‌ها است و امروز در حالی که در 40 سالگی انقلاب هستیم یکی از سازمان هایی که توانسته کشور را به سلامت عبور دهد بسیج بوده است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: ابعاد و کارکرد بسیج بسیار زیاد است و کارکرد دفاعی و اوج نقش افرینی بسبج دفاع مقدس بوده است.

 

برات زاده عنوان کرد: کار کرد علمی و اقتصادی بسبج بر کسی پوشیده نیست و تا کنون موفق عمل کرده است.

 

وی اظهار کرد: بسیج بن بست شکن است و تا کنون ماموریتی به بسیج محول نشده که به سرانجام دلخواه نرسد همه ماموریت ها را به خوبی به پایان رسانده است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: همه ارزش و نقش بسیج را خوب درک کرده اند. برات زاده با بیان اینکه بسیج یک تفکر است، تصریح کرد: بسیج در دوران دفاع مقدس وجود داشت و امام خمینی (ره) این تفکر را در 5 آذر سال 1358 مجدد راه اندازی و احیا کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال هفته بسیج با شعار " بسیج مظهر ایستادگی، خدمت و پیشرفت" نامگذاری شده است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: بیش از 2 هزار و 500 برنامه در قالب 40 سرفصل با 40 برنامه شاخص و محوری در نظر گرفته شده است.

 

برات زاده گفت: اولین برنامه ها برنامه اقتصاد مقاومتی است که در این راستا طرح های عمرانی و خُرد اقتصاد مقاومتی به تعداد 9 پروژه با اعتباری بیش از 900 میلیون تومان افتتاح خواهد شد.

 

وی بیان کرد: احداث خانه عالم، کتابخانه، مسجد، احیای قنوات و... نیز از دیگر برنامه های افتتاحی در هفته بسیج است.

 

بهره برداری از 120 کارگاه اقتصاد مقاومتی

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی از بهره برداری 120 کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون تومان خبر داد و گفت: اعتبارات این کارگاه ها از طریق دولتی، خودیاری و خیرین تامین شده است.

 

اجرای 200 پنل خورشیدی در خراسان جنوبی

برات زاده از اجرای طرح جهاد روشنایی به تعداد سه هزار مورو در کشور طی هفته بسیج، خبر داد و گفت: در خراسان جنوبی نیز تعداد 200 پنل خورشیدی در هفته بسیج اجرایی خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: اعزام گروه های جهادی با هدف خدمت رسانی با شعار "از مردم با مردم برای مردم" جهت انجام عملیات فرهنگی و عمرانی در حاشیه محروم شهری در ادامه رزمایش خدمت از 28 آبان تا 20 آذر که 125 گروه جهادی اعزام خواهند شد.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: امسال هفته بسیج از 29 آبان آغاز می‌شود.

 

 برات زاده بیان کرد: اعزام تیم های خدمت با هدف خدمت به خانواده شهدا، برگزاری محافل انس با قرآن، میز خدمت با محوریت مساجد و بسیج کارمندان از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

 

ارائه خدمات پزشکی با حضور 200 پزشک

وی همچنین از برگزاری طرح میقات الصالحین در محل نماز جمعه ها خبر داد، و گفت: ارائه خدمات پزشکی و ایستگاه سلامت در قالب طرح شهید رهنمون طی هفته بسیج با حضور 200 پزشک در 200 مسجد استان اجرا خواهد شد.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از بسیجیان نمونه، طرح جهادی کلاس خدمت با محوریت حضور دانش آموزان در مناطق محروم و خدمات رسانی، اجرای گشت های محله محور که به نام رضویون طرح مرآت نشست مشترک ائمه جمعه و فرماندهای پایگاه ها، روایت گری 40 سال افتخار، همایش طلایه داران بسیج سازندگ، همایش جوانان علمداران انقلاب، همایش تجلیل از پیشگامان بسیجی و برگزاری 15 نمایشگاه ها با موضوعات مختلف در سطح استان را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.

 

برات زاده اظهار کرد: برگزاری مجمع پیشگامان بسیجی، اجرای نهضت روشنگری با محوریت مطالبات مقام معظم رهبری، برگزاری جشنواره فیلم، تئاتر، سرود و علم و فن آوری،راه اندازی کمپین در حمایت از مردم مظلوم یمن، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، علمی، کتابخوانی، فرهنگی از جمله برنامه های پیش بینی شده در هفته بسیج است.

 

وی از برگزاری جشن جشن بزرگ وحدت به مناسبت ولادت حضرت محمد (ص) وامام جعفر صادق (ع) خبر داد و گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی نیز از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: 15 پروژه عمرانی که مربوط به خود بسیج است و شامل 13 پایگاه مقاومت بسیج و 2 حوزه مقاومت بوده که با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان ساخته شده است.

 

برگزاری حماسه حضور 5 آذر در بیرجند

برات زاده از برگزاری همایش بزرگ بسیجیان با نام "حماسه حضور" در 5 آذر ماه در بیرجند خبر داد و، افزود: این همایش با حضور 10هزار نفر از سطح استان در محل حسینیه جماران برگزار خواهد شد.

 

وی گفت: طرح پیوند مهربانی جهت تهیه کمک جهیزیه، برگزاری شب شعر با موضوع بسیج و هفته وحدت، برگزاری یادواره شهدا شهید آبروی کوچه افتخار محله، سرکشی از خانواده های شهدا،اجرای طرح یاد یاران، شبی با شهدا‌، نصب پلاک افتخار محله بر سر در منزل تعدادی از شهدا و برگزاری همایش سران طوایف و قبایل عشایری با محوریت شهرستان نهبندان از دیگر برنامه های پیش بینی شده هفته بسیج است.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اجلاسیه شهدای طلاب در تاریخ یک آذر در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.