آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87113
تاریخ انتشار : 1397/08/18 - 19:27
امام جمعه نهبندان گفت: باید در شهرستان مرزی نهبندان عایدات مرزی را مورد توجه قرار داد که ساکنان هر منطقه از آن بهره مند شوند در این شهرستان عایداتی که از بازارچه دوکوهانه باید به مردم برسد نه تنها وجود ندارد بلکه بازارچه نیز غیر فعال است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه 72هکتاری آبیاری زیر سطحی در روستای اسماعیل آباد نهبندان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: علی رغم خشکسالی موجود در خراسان جنوبی معیشت مردم در این استان به کشاورزی وابسته است.

 

وی با اشاره به بحث قنات ها در خراسان جنوبی و به ویژه شهرستان نهبندان، بیان کرد: اگر به موضوع قنوات در این شهرستان مرزی توجه شود امیدواریم که بتوان شرایط زندگی را برای ساکنان در این شهرستان راحت تر کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خراعی امام جمعه نهبندان نیز در حاشیه این افتتاحیه در حضور وزیر جهاد کشاورزی بر ماندگاری مردم در شهرستان نهبندان تاکید کرد، و گفت: طی سالهای گذشته جمعیت در این شهرستان بسیار کم شده و بیش از 6 هزار نفر از شهرستان نهبندان مهاجرت کرده اند.

 

وی عنوان کرد: هم اکنون در هر کیلومتر فقط دو نفر ساکن هستند که با مقایسه شرایط این استان با استان های دیگر متوجه شرایط ویژه ی این استان خواهید شد.

 

امام جمعه نهبندان اظهار کرد: در سایر استان ها وجود صنایع مختلف باعث بهتر شدن شرایط اقتصادی و اشتغال شده است اما متاسفانه در این استان و به ویژه در شهرستان نهبندان هیچ کدام از این شرایط را نداریم.

 

حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: تنها درآمد اغلب مردم این منطقه همان یارانه ای است که دریافت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه باید در شهرستان مرزی نهبندان عایدات مرزی را مورد توجه قرار داد که ساکنان هر منطقه از آن بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: اما در این شهرستان عایداتی که از بازارچه دوکوهانه باید به مردم برسد نه تنها وجود ندارد بلکه بازارچه نیز غیر فعال است.

 

امام جمعه نهبندان بیان کرد: اخیرا تصمیماتی گرفت شد که از بازارچه دو کوهانه واردات دام داشته باشیم اما این موضوع نیز تاکنون به خوبی عملیاتی نشده که تقاضا داریم این موضوع هر چه سریعتر عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام خزاعی اظهار کرد: مردم در شهرستان نهبندان در بحث های منابع طبیعی نیز مشکلاتی دارند و با توجه به اینکه برخی از قوانین در این مدت مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده خواستار رفع این مشکلات نیز هستیم.

 

وی یاد آور شد: از دیگر مشکلات موجود در این شهرستان مشکلات مربوط به شرکت سهامی زراعی این شهرستان است که خواستار رفع مشکلات موجود برای این شرکت نیز هستیم.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.