آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87107
تاریخ انتشار : 1397/08/18 - 16:05
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خراسان‌جنوبی قطب مقاومت در برابر خشکسالی است و در مورد آب دو سیاست افزایش راندمان آب و افزایش بهره‌وری آب را در خراسان‌جنوبی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک مود دشت مختاران در جمع خبرنگاران گفت: از دیرباز از جمله آرزوهای موجود در بخش کشاورزی تعریف زنجیره و درحقیقت در عمل نیز به همین صورت باشد.

 

 

وی افزود: در خراسان‌جنوبی مجتمع‌های کشت و صنعت فراونی وجود دارد و علی رغم همه محدودیت‌های آبی، وجود آفات، بیماری‌ها و تنش آبی سال گذشته موفق بوده‌اند.

 

 

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی قطب مقاومت در برابر خشکسالی است و در مورد آب دو سیاست افزایش راندمان آب و افزایش بهره‌وری آب را در خراسان‌جنوبی پیگیری می‌کنیم.

 

حجتی خاطرنشان کرد: افزایش راندمان آب به سیستم‌های نوین آبیاری و انقال آب با لوله ارتباط دارد.

 

وی با بیان این‌که یکی از نشانه‌های افزایش بهره‌وری آب بحث کشت نشائی است، گفت: در خراسان‌جنوبی در مورد کشت نشائی چغندرقند موفق عمل شده و در مجتمع کشت و صنعت با این اقدام ۳۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی شده است.

 

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی در بحث گلخانه‌ها به لحاظ کمی میزان سر شاخه گل عقب است که با همت مردم استان، حمایت‌ها و تسهیلات دولت جبران خواهد شد.

 

حجتی با اشاره به این‌که دامپروری به ویژه پرورش دام قانع از جمله شتر و شتر مرغ در خراسان‌جنوبی رونق دارد‌، خاطرنشان کرد: طبیعت خراسان‌جنوبی مهیای برداشت خار شتر برای خوراک دام است که از نظر پروتئین با یونجه تفاوت زیادی ندارد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.