آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87106
تاریخ انتشار : 1397/08/18 - 14:50
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: با راه‌اندازی مجتمع کشت و صنعت بیدمشک شهرستان سربیشه برای۱۳۵ نفر اشتغال به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ظهر امروز وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به خراسان‌جنوبی پس از بازدید از مجتمع گلخانه‌ای هزار دستان با هیئت همراه از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک ( دکتر مشار) در بخش مود مختاران _ مزرعه بیدمشک بازدید کرد.

 

غلامرضا قوسی مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران در توضیح وضعیت این مجتمع و اطلاعات مربوط به بخش دام و طیور مجتمع کشت و صنعت بیدمشک، اظهار کرد: با راه‌اندازی این مجتمع برای ۱۳۵ نفر اشتغال به وجود آمده است.

 

وی افزود: گاوداری شیری هزار رأس با ظرفیت فعلی ۸۵۰ رأس گاو شیری و تولید روزانه ۱۳ تن شیر با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد ریال از جمله ظرفیت های این مجتمع است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرغداری گوشتی ۴۵ هزار قطعه‌ای و تولید ۴۰۰ تن گوشت سفید در سال با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال، مرغداری تخم‌گذار ۲۳ هزار قطعه و تولید سه هزار و ۶۰۰ تن در سال با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد ریال و پولیت تخم‌گذار ۱۱۰ هزار قطعه با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریال از دیگر ظرفیت‌های این مجتمع است.

 

قوسی تصریح کرد: همچنین کارخانه شیر با ظرفیت فعلی ۱۰ تن در دو شیفت با ظرفیت اسمی ۲۱ هزار و ۲۰۰ تن در سال با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد ریال، پرورش گوسفند داشتی و پرواری ۱۰۰ رأس با سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیون ریال و استخر پرورش ماهی با ظرفیت ۴۰ تن در هر دوره با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون ریال نیز از ظرفیت‌های این مجتمع است.

 

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در این مجتمع، عنوان کرد: آبیاری تحت فشار اجرا شده ۵۸ هکتار با اعتبار چهار هزار و ۶۰ میلیون ریال سهم بلاعوض دولتی، آبیاری کم فشار اجرا شده ۴۰ هکتار با اعتبار یک هزار و ۱۲۸میلیون ریال سهم بلاعوض دولتی، آبیاری تحت فشار و کم فشار نقشه‌برداری شده در سال گذشته، ۱۶۶ هکتار و لوله‌گذاری خط انتقال آب قنات به طول دو هزار و ۸۴۰ متر با لوله پلی‌اتیلن به مبلغ ۵۳۸.۲۶ میلیون ریال در سال ۱۳۹۰ از دیگر اقدامات انجام شده در این مجتمع است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به سطوح زیر کشت انواع محصولات کشاورزی در این مجتمع، گفت: سطح زیر کشت زرشک ۵ هکتار با میزان تولید ۲۷ تن، سطح زیر کشت پسته ۸۰ هکتار با میزان تولید ۲۰۰ تن، سطح زیر کشت عناب سه هکتار با میزان تولید دو تن، سطح گل محمدی ۱۶ هکتار با میزان تولید ۱۰ تن، سطح زیر کشت کلزا ۱.۲ هکتار با میزان تولید ۱۰ تن،سطح زیر کشت ذرت ۱۶ هکتار  با تولید ۸۳ تن و سطح زیر کشت گندم ۳.۱ هکتار و تولید ۱۱۲ تن است.

 

قوسی خاطرنشان کرد: این مجتمع با تکمیل زنجیره تولید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته است ارزش افزوده تولیدات را مدیریت کند.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.