سرویس: سیاسی کد خبر: 87105 ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

امام جمعه موقت بیرجند:

فراهم کردن زمینه فساد به بهانه گردشگری عین فرهنگ جاهلی است/ امنیت؛ مؤلفه‌ای مهم در زندگی بشر

امام جمعه موقت بیرجند گفت: تمام کسانی که چه کشوری و چه استانی این زمینه را فراهم می‌کنند جاهل هستند و اگر با اغراض انسانی بوده و به عنوان پیاده‌نظام آن مستکبران هستند جای تأسف دارد و مردم انزجار خود را از اینگونه اقدامات اعلام می‌کنند.

فراهم کردن زمینه فساد به بهانه گردشگری عین فرهنگ جاهلی است/ امنیت؛ مؤلفه‌ای مهم در زندگی بشر

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی بیرجند، اظهار کرد: قرآن معجزه جاودانه پیغمبر خاتم به عنوان نسخه شفابخش است.

 

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که دو امر گرانبها و امانت را در میان شما می‌گذارم که قرآن به عنوان کتاب الهی و عترت من که اهل بیتم هستند، می‌باشند و بین این دو جدایی وجود ندارد تا اینکه در حوض کوثر بر من وارد شوند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که تقوا و آزادی از بندگی نفس و نجات از اسارت طاغوت و دیگران را باید داشته باشیم، گفت: آزادگی مسئله خیلی مهمی است و یکی از مسائل مهم در عزت نفس، آزادی است.

 

نوفرستی با بیان این‌که آزادگی تفسیر زیبایی است، افزود: هر موجود زنده‌ای برای رشد و تعالی خود نیاز به مؤلفه‌هایی دارد و اولین چیزی که هر موجود زنده به آن نیاز دارد، تغذیه است که متناسب با هر موجود وجود دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: همان طور که آب، نور و خاک زمینه تربیت و رشد گیاه هستند، انسان نیز در بعد مادی و ملکوتی خود برای رشد نیاز به تربیت دارد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که آنچه زمینه رشد انسان را فراهم می‌کند تربیت است، گفت نیاز بعدی هر موجود زنده امنیت است و به این معنا است که موانع رشد فرد کنار زده شود.

 

نوفرستی امنیت را یکی از مؤلفه‌های مهم در زندگی بشر دانست و گفت: عده‌ای با خوی استکباری خود به دنبال نابودی بشر هستند و می‌خواهند دیگران تحت استعمار آن‌ها باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه مستکبران جایگاهی برای دیگران قائل نیستند و شاهد جنایات آنها در کشورهایی مانند یمن هستیم، گفت: صهیونیست‌ها مدعی هستند که نژاد برتر هستند و هر جنایتی را انجام می‌دهند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: شاهد جنایت در حق مردم مظلوم یمن، فلسطین و بحرین هستیم و این ملت‌ها در مسیر رشد و تعالی معنوی با نبود امنیت مواجه هستند.

 

نوفرستی آرامش را حق طبیعی همه موجودات زنده دانست و تصریح کرد: هر موجودی نیاز به آزادی دارد و سومین نیاز ضروری برای هر موجودی این آزادی است.

 

وی خاطرنشان کرد: در فرهنگ ما آزادی اجتماعی و معنوی با هم معنا پیدا می‌کنند و به این معناست که هر فردی برای رشد خود باید آزاد باشد و مانعی در مسیر وی وجود نداشته باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: آزادی که در جوامع بشری تبیین می‌شود آزادی با نگاه اومانیستی و لیبرالیسمی است اما آزادی در فرهنگ دینی ما یعنی اینکه برای رشد و کمال انسان نباید مانعی در مسیر فکر و اندیشه او باشد و باید آزادی اجتماعی وجود داشته باشد.

 

نوفرستی با بیان این‌که انسان برای رسیدن به کمال خلق شده است، گفت: آزادی اجتماعی به ما می‌گوید که فقط خدا را بپرستیم و از هواهای نفسانی دوری کنیم.

 

وی با اشاره به لزوم توجه به آزادی معنوی، تصریح کرد: در درون خود دشمن و هواهای نفسانی داریم و باید به قدری رشد پیدا کنیم که اگر خطا رفتیم خودمان خود را زیر سؤال ببریم و وجدان ما را هدایت کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: اگر می‌خواهیم در صراط مستقیم حرکت کنیم طریق آن تقوا است و بهترین زاد و توشه و لباسی که در جهان آخرت به درد ما می‌خورد تقوا است.

 

نوفرستی با بیان این‌که با تقوا می‌توانیم خود را از تمام اسارت‌های طاغوت نجات دهیم، گفت: اگر بخواهیم از آسیب‌های اجتماعی که دامن‌گیر بشریت است نجات پیدا کنیم باید به تقوا توجه بیشتری داشته باشیم.

 

وی با بیان این‌که جریان اربعین یک معجزه و جریان حق در برابر باطل است، خاطرنشان کرد: اکنون شاهد برپایی موکب‌ها در مسیر مشهدالرضا(ع) نیز هستیم که سراسر زیبایی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مدیرانی که با عناوینی مانند گردشگری در ایام شهادت اولیای الهی حرمت‌شکنی کردند، گفت: 20 اتوبوس در این ایام با اقدامات خود در طبس حرمت‌شکنی کردند که عین فرهنگ جاهلی است.

 

نوفرستی با اشاره به بی‌حجابی‌هایی که زمینه هوای نفسانی را ایجاد کرده است، گفت: اقدام این افراد که اعتراض مردم طبس را نیز داشته است مبارزه با دین به صورت عملی است.

 

وی تصریح کرد: تمام کسانی که چه کشوری و چه استانی این زمینه را فراهم می‌کنند جاهل هستند و اگر با اغراض انسانی بوده و به عنوان پیاده‌نظام مستکبران هستند جای تأسف دارد و مردم انزجار خود را از اینگونه اقدامات اعلام می‌کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که مردم مؤمن طبس عاشق اهل بیت(ع) هستند و اعتراض خود نسبت به این اقدامات را اعلام کردند، گفت: زمینه کدام اشتغال را با این اقدامات فراهم می‌کنند؟ به بهانه اشتغال زمینه فساد را فراهم می‌کنند و  متأسفانه شاهد این چنین مسائلی هستیم.

 

نوفرستی با اشاره به اینکه روز اول ربیع‌الاول روز هجرت پیامبر خاتم(ص) از مکه به مدینه است و به قدری مهم است که یکی از درخشنده‌ترین دوران اسلام پس از این هجرت رقم می‌خورد و مسلمانان طعم حکومت اسلامی را می‌چشند، ادامه داد: اگر امروز شاهد انقلاب و تأثیرات آن در جهان هستیم مدیون حرکت پیامبر(ص) هستیم و باید قدر این مکتب بزرگ را بدانیم.

 

وی با اشاره به ۲۴ آبان ماه و سالروز رحلت عالم ربانی آیت‎الله طباطبایی، خاطرنشان کرد: شاگردان بزرگی مانند شهید مطهری در محضر این عالم بزرگ تربیت شده‌اند.

 

انتهای پیام/140

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب