آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87104
تاریخ انتشار : 1397/08/18 - 13:32
وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع گلخانه ای هزاردستان در بیرجند بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود به خراسان جنوبی از گلخانه گل رز مجتمع هزاردستان با مدیر عاملی محمد هادی موهبتی در شهرستان بیرجند بازدید کرد.

 

غلامرضا قوسی مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در توضیح وضعیت این گلخانه، گفت: سطح زیر کشت موجود یک هکتار در دو سالن نیم هکتاری است.

 

وی افزود: نوع کشت گل شاخه بریده (رز) به روش هیدروپونیک و از نوع پایه هلندی است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تعداد ارقام گل‌های این گلخانه را ۱۵ رقم و تعداد رنگ آن را ۱۰ رنگ دانست و بیان کرد: میزان تولید یک میلیون و ۳۵۰ هزار شاخه در سال است.

 

قوسی گفت: در این گلخانه برای ۱۶ نفر اشتغال مستقیم و ۱۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم به وجود آمده است.

 

وی با اشاره به بازار هدف برای فروش، عنوان کرد: بازار هدف در حال حاضر اصفهان و تهران است که گل‌ها به این دو استان ارسال می‌شود.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سطح در حال گسترش ۷ هکتار بوده که در دو فاز ۳ و ۴ هکتاری اجرا خواهد شد.

 

قوسی با اشاره به تسهیلات هزینه شده برای این گلخانه، بیان کرد: تسهیلات فاز یک در مرحله تکمیل مدارک و پرداخت( با مبلغ ۵۰ میلیارد ریال) قرار دارد.

 

وی اظهار کرد: شهرستان بیرجند دارای سطحی به میزان ۶.۳ هکتار گلخانه است که در این بین دو گلخانه گل رز شهرستان ( مجتمع هزاردستان و مجتمع هارکو) با توجه به کیفیت محصول و اشتغال ایجاد شده و وجود فضای مناسب جهت توسعه آن که در دست اقدام است از فعالیت بسیار مناسبی برخوردار است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در صورت رفع موانع بانکی در طی سالهای آتی سطحی حدود ۱۰.۵هکتار افزایش را خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.