سرویس: اجتماعی کد خبر: 87101 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی:

وجود بیش از ۹۵۰۰ موقوفه در خراسان‌جنوبی/ امین اجرای نیات واقفین هستیم

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان‌جنوبی ۹ هزار و ۵۵۵ موقوفه داریم که به روایتی ۲۴ هزار رقبه است.

وجود بیش از ۹۵۰۰ موقوفه در خراسان‌جنوبی/ امین اجرای نیات واقفین هستیم

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی ۲۷ صفر را در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز وقف نامگذاری کرده است.

 

وی با بیان این‌که دهه وقف به منظور تجلیل و نکوداشت واقفین خیراندیش برگزار می‌شود، گفت: خداوند انسان را آزاد آفریده و هرچه در دنیا است را در تسخیر او قرار داد اما در آخرت سؤال و جواب وجود دارد.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که یک بعد انسان جسمانی و یک بعد فرد روحانی است، افزود: بهتر است در دنیا ارز آخرت بخریم تا در روز آخرت این حسنه از ما دست‌گیری کند.

 

بخشی‌پور تصریح کرد: در خراسان‌جنوبی ۹ هزار و ۵۵۵ موقوفه داریم که به روایتی ۲۴ هزار رقبه است.

 

وی با اشاره به این‌که در گذشته در بقاع متبرکه طرح جامعی نداشتیم که امروز این طرح وجود دارد، افزود: در هفت ماهه ابتدای سال جاری در ۱۱ هزار و ۸۷۷ متر از بقاع متبرکه طرح احداثی و در ۱۲ هزار و ۷۸۷ متر از بقاع متبرکه مرمت و بازسازی داشته‌ایم.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: دو هزار و ۶۵۷ اجاره منقضی‌شده داشته‌ایم که امروز به‌روزرسانی شده‌اند.

 

بخشی‌پور با بیان این‌که هزار و ۶۵۰ رقبه سنددار شده‌اند، گفت: امین اجرای نیات واقفین هستیم تا در آخرت مدیون واقفین نباشیم.

 

انتهای پیام/140

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب