آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87099
تاریخ انتشار : 1397/08/17 - 10:59
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
مسلمانان برای پیشرفت جوامع خود باید به قرآن و عترت تمسک جویند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قرآن منهای عترت به دلیل تفسیرهای مختلف نمی‌تواند باعث رستگاری انسان و پیشرفت جوامع اسلامی شود و مسلمانان برای پیشرفت جوامع خود به قرآن و عترت با هم تمسک جویند.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر و یادبود شهید احمدعلی لکزایی در بیرجند، اظهار کرد: سبک زندگی مسلمانان بر پایه پیروی از قرآن و عترت است و رستگاری انسان بدون یکی از این دو مقوله محقق نخواهد شد.

 

وی بیان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در آخرین لحظات زندگی خویش حدیث ثقلین را به عنوان گوهری گرانبها به همه انسان‌ها هدیه کردند که براساس این حدیت قرآن و عترت با هم و در کنار هم انسان‌ها را در همه عصرها و همه نسل ها راهنمایی می‌کند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که گروهک تروریستی داعش در نتیجه بی‌توجهی به اهل بیت (ع) به وجود آمد، گفت: آیاتی از قرآن که از طرف اهل بیت تفسیر شده، دور از انحراف است و برای تمامی مسلمانان قابل فهم است.

 

عبادی افزود: قرآن مجموعه‌ای هدایت‌گر و سعادت‌بخش است که ائمه اطهار (ع) به استخراج و تفسیر آموزه‌های این کتاب آسمانی پرداخته‌اند اما گاهی برخی انسان‌ها تنها ملاک رستگاری انسان را در قرآن می‌دانند و برخی از آیات آن را به انحراف و به نفع خود تفسیر می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای بعد از پیامبر (ص)، حدیث ثقلین را نادیده گرفتند و برخلاف دستور آن حضرت گفتند که حسبنا کتاب‌الله، یعنی کتاب خدا ما را به تنهایی کافی است و زمینه تفرقه و جدایی در امت اسلامی را ایجاد کردند، از طرفی تفسیرهای گوناگون از آیات قرآن ارائه دادند و جامعه را دچار لغزش و انحراف کردند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین ولایت فقیه را پرتویی از ولایت خدا دانست و گفت: زمانی که ولایت فقیه را رها کنیم به مشکلات زیادی دچار خواهیم شد بنابراین پیروی از ولایت فقیه چراغ راه مسلمانان برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است.

 

عبادی ادامه داد: قرآن منهای عترت به دلیل تفسیرهای مختلف نمی‌تواند باعث رستگاری انسان و پیشرفت جوامع اسلامی شود و مسلمانان برای پیشرفت جوامع خود به قرآن و عترت با هم تمسک جویند.

 

 

انتهای پیام/140

ایرنانظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.