آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87088
تاریخ انتشار : 1397/08/15 - 12:16
مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به این که از ابتدای امسال تاکنون ۵۳ وقف جدید ثبت شده است، گفت: این وقف ها در زمینه قرآنی، ازدواج و عزاداری بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: هفتم ماه صفر به عنوان روز وقف نامگذاری شده و سازمان اوقاف یک دهه را به نام دهه وقف نامگذاری کرده است.

 

وی با بیان این‌که ۹ هزار و ۵۵۰ موقوفه در سطح خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: ۲۴ هزار رقبه و ۹۶ بقعه متبرکه نیز در استان داریم.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی درآمد حاصل از نیات اجتماعی را از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۶۳ میلیون تومان بیان کرد و گفت: درآمد حاصل از نیات خیریه بیش از ۶۰۴ میلیون تومان، درآمد حاصل از مدارس علوم دینی را بیش از ۲۸۲ میلیون تومان و درآمد مساجد بیش از ۸۹۷ میلیون تومان است.

 

بخشی پور با بیان این‌که درآمد اوقاف نسبت به برنامه مصوب ۱۷ درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: درآمد بقاع متبرکه نیز ۱۴ درصد رشد داشته است.

 

وی با اشاره به این‌که از ابتدای امسال تاکنون ۵۳ وقف جدید ثبت شده است، افزود: این وقف ها در زمینه قرآنی، عزاداری و ازدواج بوده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان این‌که مشاوره وقف در اداره اوقاف انجام می شود تا وقف با توجه به نیاز جامعه انجام شود، گفت: از ابتدای امسال یک دوره آموزشی برای مشاوران وقف برگزار شده و همچنین ۵ مرکز مشاوره وقف راه اندازی شده است.

 

بخشی پور با بیان این که از ابتدای امسال تعداد ۳۹۵ مبلغ به نقاط مختلف استان اعزام شده اند، خاطرنشان کرد: در ایام دهه آخر صفر تعداد ۵۴ مبلغ بومی و غیر بومی اعزام شده اند.

 

وی با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون ۳۹۶ برنامه فرهنگی برگزار شده است، افزود: ۱۵ دوره آموزشی سبک زندگی در بقاع متبرکه برگزار و ۵۷۱ نفر نیز برای نوسازی و ارتقاء منابع انسانی آموزش دیده اند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به این که ۳ هزار و ۷۶۵ متر مربع در بخش عمرانی بقاع متبرکه احداث شده است، گفت: ۱۲ هزار و ۲۰۱ متر مربع نیز از فعالیت های عمرانی در حال تکمیل شدن است.

 

بخشی پور با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۴۲۵ رقبه سند دار شده است، خاطرنشان کرد: ۲۱۰ هزار برگ اسکن و ۳۳۰ سند مالکیت برای موقوفات گرفته شده است.

 

وی با بیان این که در دهه وقف ۱۰ پروژه عمرانی با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح می شود، افزود: این پروژه ها در ۶ شهرستان بیرجند، نهبندان، سربیشه، سرایان، قائن و طبس به بهره برداری می رسند.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان این که در دهه وقف ۴ پروژه عمرانی در ۳ شهرستان خوسف، سربیشه و سرایان کلنگ زنی خواهد شد، گفت: این پروژه ها شامل احداث مجتمع تجاری، خدماتی و ساختمان اداری است و به ۱۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

 

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.