آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87074
تاریخ انتشار : 1397/08/15 - 08:22
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در راستای محرومیت زدایی دو تفاهم نامه با 81 پروژه عمرانی با اعتبار 5.5 میلیارد تومان بین آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان جنوبی منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نقش بسیج سازندگی تسهیل گری و هم افزایی با دیگر دستگاه های اجرایی است.

 

وی افزود: در این زمینه برای استفاده از ظرفیت های اعتباری نهاد کلان اقتصادی مانند آستان قدس رضوی تفاهم نامه هایی با معاونت امداد آستان قدس رضوی منعقد کرده‌ایم.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: ضمن انعقاد دو تفاهم نامه با آستان قدس رضوی 81 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در زمینه منابع آبی مانند احیا و مرمت قنوات، احداث استخرهای ذخیره آب، کانال های انتقال آب کشاورزی و لوله گذاری توسط بسیج سازندگی اجرا می‌شود.

 

هنری بیان کرد: اعتبار این پروژه ها حدود 55 میلیارد ریال بوده که 50 درصد آن توسط آستان قدس رضوی، 35 درصد توسط جهاد کشاورزی و 15 درصد آن از محل خودیاری اهالی و کمک های مردمی تامین می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه مربوط به دهستان های مورد حمایت آستان قدس رضوی از جمله لانوی سربیشه ، گزیک درمیان و بندان در شهرستان نهنبدان است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: این تفاهم نامه شامل 41 پروژه به مبلغ چهار میلیارد تومان است و پروژه هایی با حجم بالا در این سرفصل قرار می‌گیرد.

 

هنری گفت : علاوه بر این تفاهم نامه دیگری با آستان قدس رضوی منعقد شده که شامل 40 پروژه به مبلغ 15 میلیارد ریال است که سازمان بسیج سازندگی ضمن اجرای پروژه ها، حلقه واسط بین مردم، جهاد کشاورزی و آستان قدس رضوی است و با پیگیری انجام شده و کار تسهیل گری اعتبار مورد نیاز را جمع آوری و هماهنگی های لازم را انجام می‌دهد.

 

وی عنوان کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه ها معاونت امداد آسان قدس رضوی حدود 520 میلیون تومان از سهم آستان قدس و مربوط به این تفاهم نامه را به حساب سازمان بسیج سازندگی استان واریز کرده است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان این که در مرحله اول سر جمع 620 میلیون تومان در این سرفصل تخصیص پیدا کرده، گفت: جمع واریزی آستان قدس رضوی در این زمینه به حدود یک میلیارد و 140 میلیون تومان در استان رسید.

 

هنری گفت: همچنین پروژه های مدنظر مطابق اعتبار تخصیص یافته در حال اجرا است و 35 پروژه به اتمام رسیده است.

 

وی افزود: با توجه به این که بخشی از اعتبار این پروژه ها سهم دولت است با سازمان جهاد کشاورزی استان رایزنی های لازم انجام شده تا به موقع سهم خود را بپردازد و با اعتبار آستان قدس رضوی و با عنایت ویژه امام رضا (ع) باعث رونق و آبادانی روستاهای استان شود.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.