آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87071
تاریخ انتشار : 1397/08/14 - 21:25
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در طرح ویژه زمستانی امسال تعداد 257 نفر از پرسنل راهداری شامل نیروهای کارگری، اپراتورماشین آلات، نیروهای پشتیبانی و ستادی به صورت مستقیم مشارکت خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انجام عملیات راهداری منحصر به زمان و مکان مشخصی نیست.

 

وی افزود: ماهیت کار راهداری به گونه ای است که راهداران بایستی در تمامی ایام سال و تمامی ساعات شبانه روز و مخصوصا در زمان وقوع بحران‌هایی از قبیل سیل، یخبندان، زلزله و طوفان‌های شن در آمادگی کامل باشند.

 

 مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ضروری است راهداران در مناسبت‌های خاص از قبیل ایام نوروز، تعطیلات تابستانی و مناسبت‌های ویژه که با کثرت تردد مسافران در جاده‌ها مواجه هستیم در طرح‌های ویژه این ایام مشارکت و به منظور تسهیل عبور و مرور جاده‌ای و ارائه خدمات مورد نیاز مشارکت داشته باشند.

 

آمادگی راهداری خراسان جنوبی برای آغاز طرح ویژه زمستانی

شهامت با بیان اینکه در طرح ویژه زمستانی امسال تعداد 257 نفر از پرسنل راهداری شامل نیروهای کارگری، اپراتورماشین آلات، نیروهای پشتیبانی و ستادی به صورت مستقیم مشارکت خواهند داشت، گفت: در این طرح با استفاده از 245 دستگاه ماشین آلات و تجهیزات موجود، در راستای انجام وظایف سازمانی در سطح جاده‌های استان انجام وظیفه خواهند کرد.

 

وی عنوان کرد: ماشین آلاتی که برای فعالیت در طرح زمستانی امسال پیش‌بینی شده‌اند شامل 42 دستگاه انواع خودروهای سبک شامل انواع سواری و وانت، 75 دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین شامل انواع کمپرسی، انواع تریلی و کامیونت، 82 دستگاه ماشین آلات سنگین شامل انواع لودر،گریدر، بولدوزر و بیل مکانیکی و 46 دستگاه تجهیزات ویژه راهداری زمستانی شامل دستگاه‌های شن و نمک پاش و تیغه‌های برفروب مکانیزه است.

 

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه طی یک سال اخیر علیرغم محدودیت‌های شدید اعتباری تعداد سه دستگاه فلاسک لکه گیر آسفالت خریداری و بر روی سه دستگاه کامیون نصب شده است، گفت: این دستگاه‌ها قادرند با دارا بودن تجهیزاتی از قبیل مخزن عایق شده نگهداری آسفالت، مخزن ذخیره قیر، نازل پاشش قیر، سیستم هوای فشرده، غلتک و سایر تجهیزات جانبی کیفیت لکه گیری و ترمیم آسفالت جاده‌ها را که قبلا با روش‌های دستی انجام می‌شد به نحو قابل توجهی ارتقا بخشند.

 

شهامت افزود: تعداد دو دستگاه تیغه برفروب و یک دستگاه شن و نمک پاش مکانیزه نیز اخیرا خریداری و بر روی کامیون‌های موجود نصب شده که در عملیات راهداری زمستانی امسال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

اضافه شدن 11 دستگاه تویوتا به ناوگان ماشین‌آلات راهداری استان

وی تصریح کرد: همچنین در سال جاری تعداد 11 دستگاه تویوتا هایلوکس به ناوگان ماشین آلات موجود اضافه شده که توسط ادارات شهرستان جهت انجام گشت‌های راهداری در سطح راه‌های استان مورد استفاده است.

                

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: به لطف خداوند و تلاش همکاران و با اعمال سیاست‌گذاری‌های متناسب با اعتبارات و وضعیت اقتصادی موجود توانسته ایم تعمیرات مورد نیاز ماشین آلات را به نحو مطلوب انجام داده به طوری‌که در حال حاضر ماشین آلات دخیل در راهداری زمستانی در سطح استان متناسب با نیاز آماده ارائه خدمات هستند.

 

شهامت بیان کرد: از ابتدای سال جاری جهت تعمیرات و راه اندازی ماشین آلات هزینه ای بیش از 16 میلیارد و 633 میلیون ریال، هزار و 960 رکورد تعمیراتی بر روی ماشین آلات انجام و در مجموع 29 هزار و 861 قطعه لوازم یدکی خریداری و تعویض شده که 16 مورد از تعمیرات انجام شده مربوط به تعمیرات اساسی موتور و گیربکس بوده است.

 

وی افزود: همچنین جهت تامین سوخت، روغن، فیلتر و اقلام مصرفی ماشین آلات و پرداخت هزینه‌های بیمه از ابتدای سال مبلغ هفت میلیارد و 840 میلیون ریال هزینه شده است.

 

فعال بودن 20 باب راهدارخانه در سطح استان

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در خراسان جنوبی 20 باب راهدارخانه فعال است و ذخایر شن و نمک در این راهدارخانه‌ها به مقدار لازم پیش‌بینی شده و با شروع طرح زمستانی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز در این راهدارخانه ها استقرار می‌یابند.

 

شهامت متذکر شد: از رانندگان عزیز تقاضا داریم، حتما قبل از شروع سفر وضعیت جاده‌ها را از سامانه تلفنی 141 جویا شوند و از سالم بودن وضعیت لاستیک‌ها، پر بودن باک بنزین، همراه داشتن زنجیر چرخ، صحت سیستم بخاری و برف پاک‌کن‌ها اطمینان حاصل کنند.

 

وی یادآور شد: همچنین از مسافرت با خودرو معیوب اکیدا اجتناب و در صورت امکان از سفرهای غیرضروری در وضعیت‌های جوی نامساعد اجتناب کنند و در طول مسیر با عوامل امدادی و گشت‌های راهداری همکاری لازم را داشته باشند و به توصیه‌های آنها توجه کنند.

 

 مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در مواقع بروز بحران‌هایی از قبیل یخ زدگی سطح جاده‌ها، جاری شدن سیلاب و حوادث طبیعی با توجه به وسعت پهنه استان و گستردگی سطح راه‌ها امکان بازگشایی تمام مسیرها به صورت همزمان وجود ندارد وعملیات راهداری زمستانی بر اساس اولویت کاری و اهمیت محورها و امکانات موجود انجام می‌گیرد که صبر و حوصله رانندگان و هموطنان عزیز مورد انتظار است همچنین رعایت سرعت متناسب با شرایط جوی به ویژه در قوس‌ها و گردنه‌ها از مهمترین عوامل حفظ ایمنی سفر است.

 

انتهای پیام/ 135

 

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.