آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87070
تاریخ انتشار : 1397/08/14 - 19:19
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: امروز یک ساختمان آموزشی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شده است.

به گزارش خبرنگارخاورستان، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ماموریت اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تربیت تکنسین است که این امر برای رشد و توسعه اقتصادی کشور بسیار ضرورت دارد.

 

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای کشور هزار عضو هیئت علمی و کادر آموزشی دارد.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: در سطح کشور دانشگاه فنی ۱۷۸ آموزشکده و دانشکده دارد.

 

صالحی عمران عنوان کرد: در دانشگاه‌های فنی ۱۷۰ هزار دانشجو تحصیل می کنند.

 

وی اظهار کرد: ۱۰۰ رشته کاردانی، ۶۰ رشته کارشناسی ناپیوسته و هفت رشته کارشناسی پیوسته در دانشگاه های فنی خراسان جنوبی وجود دارد.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از اشتغال ۱۰۰ درصدی دانشجویان فارغ التحصیل در برخی از رشته ها خبر داد و گفت: به طور معمول ۸۰ درصد دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه وارد بازار کار می شوند و این افراد دانش آموختگانی هستند که می توانند خود اشتغالی کنند.

 

صالحی عمران اظهار کرد: برای کل کشور ۵ مجوز برای راه اندازی دانشکده های فنی در نظر گرفته شده که خراسان جنوبی تنها استانی است که دو آموزشکده همزمان پسران و دختران در شهرستان های طبس و قاین دارد و از ۵ مجوز ۲ مجوز به خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرده است.

 

وی از انعقاد تفاهم نامه ای بین دانشکده فنی و حرفه ای بیرجند و استانداری خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در این راستا پیش بینی شده برای اتمام پروژه های ناتمام و تجهیز آزمایشگاه 6 میلیارد تومان پرداخت شود.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: در خراسان جنوبی هفت آموزشکده فنی و حرفه ای داریم.

 

وی عنوان کرد : در سال جاری نیز ۱۷ رشته جدید به خراسان جنوبی داده شده است .

 

صالحی عمران گفت: از آنجائیکه دانشگاه فنی می‌تواند همراه و در ارتباط با صنعت باشد و بتوان از دانشگاه فنی به صنعت محتوا داد در این راستا تفاهم نامه خوبی با اتاق اصناف و بازرگانی امضا کرده ایم.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد: بازسازی، بهسازی و به روز رسانی برنامه های درسی و سر فصل دروس دانشگاه ها یکی از اهداف ما است.

 

وی افزود: در این راستا رشته های مختلف را شناسایی کردیم تا بتوانیم نیازهای شغلی صنعت و معدن و بخش کشاورزی را تامین کنیم.

 

وی با اشاره به پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر در خراسان جنوبی، بیان کرد: تفاهم نامه های خوبی با دانشکده های خارجی مانند آلمان بسته شده و تا پایان سال مربیانی را در رشته های محیط زیست اعزام کردیم.

 

صالحی عمران خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز مدرسان را در تهران و تهیه آیین نامه ارتقایی در دانشگاه فنی نیز در دستور کار است.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از سطح بندی دانشگاه های فنی خبر داد، و اظهار کرد: دانشکده های فنی و حرفه ای سطح بندی می شوند و بر اساس این سطح بندی اقداماتی در راستای ارتقاء آن ها انجام خواهد شد که یکی از مهمترین اهداف سطح بندی افزایش کیفیت و کمیت در این دانشگاه ها است.

 

وی گفت: از جمله برنامه های بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای پذیرش دانشجوی خارجی، تبادل اعضای هیئت علمی، برگزاری دوره های مشترک بین دانشگاه ها از جمله اقدامات پیش بینی شده است.

 

صالحی عمران به برنامه های سفر دو روزه خود در خراسان جنوبی اشاره و بیان کرد: یک ساختمان آموزشی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شده است.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: همچنین دو کارگاه به مساحت یک هزار و ۱۰۰ متر با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

 

وی بیان کرد: تجهیز ساختمان آموزشی با مساحت هزار و ۹۰۰ متر، تکمیل و تجهیز خوابگاه و تجهیز سلف سرویس با اعتبار سه میلیارد تومان از دیگر برنامه های اجرایی در قاین بوده است.

 

صالحی عمران با اشاره به مشکلات دانشجویان این دانشگاه در زمینه خوابگاه، بیان کرد: در شهرستانها مشکل خوابگاه نداریم و عمده مشکل مربوط به مرکز استان است که در این راستا در صورت وجود فضا آمادگی ساخت خوابگاه را داریم.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.