آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87010
تاریخ انتشار : 1397/08/12 - 14:00
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 40 درصد مدارس خراسان جنوبی نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارند که با اعتبارات قطره‌ای نمی‌توان کار بنیادی انجام داد و نیاز به همکاری خیرین داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی 435 شهید دانش‌آموز و فرهنگی را تقدیم انقلاب کرده است.

 

وی با بیان این‌که یک هزار و 25 واحد بسیج دانش‌آموزی در مدارس خراسان جنوبی فعالیت دارد، افزود: 488 واحد مقاومت بسیج در دوره ابتدایی، 318 واحد پویندگان در دوره متوسطه اول و 219 واحد پیشگامان در دوره متوسطه دوم فعالیت دارد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 168 هزار دانش‌آموز در خراسان جنوبی مشغول به تحصیل هستند، گفت: از این تعداد نزدیک به 50 درصد دانش‌آموزان، 82 هزار نفر جذب بسیج دانش‌آموزی شدند.

 

واقعی به طرح یاوران ولایت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: 100 دانش‌آموز دختر و 100 دانش‌آموز پسر در این طرح دوره دیده‌اند.

 

وی با اشاره به این‌که طرح شهید بهنام محمدی در 34 مدرسه اجرا می‌شود، افزود: حضور مردم در مساجد کم‌رنگ شده است و امیدواریم با اجرای این طرح حضور پررنگ دانش‌آموزان و والدین آنها را در مساجد داشته باشیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به این‌که 400 یادواره شهدای دانش‌آموز در خراسان جنوبی برگزار شده است، گفت: مشابه اجلاسیه دانش‌آموزی و فرهنگی که در مرکز استان برگزار شد در سایر شهرستان‌ها نیز انجام شد.

 

واقعی به تنگناهای مالی در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره و تصریح کرد: اگر امسال با توجه به مشکلات مالی، دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور اعزام نشوند از حضور راویان و ایثارگران دفاع مقدس در مدارس بهره خواهیم برد.

 

وی افزود: امیدواریم 13 آبان حضور حداکثری دانش‌آموزان را در راهپیمایی داشته باشیم و خیال باطل و دشمنی دشمنان را نقش بر آب کنیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که اجازه کوچکترین تعرضی را به دشمنان نخواهیم داد، گفت: دشمن عزم خود را جزم کرده تا از طریق جنگ رسانه‌ای و ایجاد شبهات به مقاصد پلید خود برسد.

 

واقعی به مشکلات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در خراسان جنوبی با کمبود 350 کلاس درس مواجه هستیم که با تمهیداتی که اندیشیده شده است بعضی از مدارس دوشیفته شده‌اند.

 

وی افزود:40 درصد مدارس خراسان جنوبی نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارند که با اعتبارات قطره‌ای نمی‌توان کار بنیادی انجام داد و نیازی به همکاری خیرین داریم. 

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که تجهیزات کافی در مدارس نداریم، افزود: با تغییر کتاب‌های آموزشی، وسایل پیشرفته‌تر و مجهزتری را برای تدریس نیاز داریم.

 

واقعی با اشاره به این‌که خراسان جنوبی بیشترین مدارس شبانه‌روزی را در سطح کشور دارد، خاطرنشان کرد: امسال کمبود اعتبارات تاثیر مخربی را بر مدارس شبانه‌روزی خواهد گذاشت.

 

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.