آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 87006
تاریخ انتشار : 1397/08/12 - 12:40
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی گفت: امسال در 34 مدرسه طرح شهید بهنام محمدی اجرا می‌شود که در راستای این طرح دانش‌آموزان به همراه والدینشان به مساجد متصل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد عقیلی‌پور مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس 36 هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب شدند که از این تعداد 342 شهید به خراسان جنوبی تعلق دارند.

 

وی با بیان این‌که مهمترین سرمایه هر جامعه نیروی انسانی آن است، افزود: در دوران دفاع مقدس نیروی انسانی به خصوص دانش‌آموزان نقش مهم و بسزایی را ایفا کردند.

 

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که بیش از 550 هزار دانش‌آموز به دفعات مکرر به جبهه‌های دفاع مقدس اعزام شدند، گفت: در سال 1363 دفاتر بسیج دانش‌آموزی در استان‌ها ایفا شدند و از سال 1373 مصوب و در تک تک استان‌ها نیز راه اندازی شد.

 

عقیلی‌پور خاطرنشان کرد: یک هزار و 25 واحد بسیج دانش‌آموزی در خراسان جنوبی فعالیت دارد.

 

وی به طرح شهید بهنام محمدی اشاره کرد و افزود: امسال 34 مدرسه در راستای سند تحول بنیادین مشخص شده‌اند و این طرح دانش‌آموزان را به همراه والدینشان به مساجد وصل می‌کنند.

 

مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان جنوبی به طرح صالحین اشاره کرد و گفت: یادواره شهدا، لیگ علمی، کلاس‌های پژوهشی و تقویتی و اردوهای راهیان نور از جمله برنامه ‌های این سازمان است.

 

عقیلی‌پور یادآور شد: سال گذشته بیش از 4 هزار 800 دانش‌آموز از خراسان جنوبی به راهیان نور اعزام شدند.

 

وی به اردوهای سازندگی دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: امسال یک هزار و 418 دانش‌آموز در 162 مدرسه طرح‌های عمرانی و زیباسازی را دنبال کردند.

 

انتهای پیام/ 132نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.