سرویس: اجتماعی کد خبر: 86848 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

نماینده مردم نهبندان وسربیشه درمجلس تاکید کرد

ضرورت افزایش تسهیلات روستایی وعشایری در خراسان‌جنوبی/ بیش از 160 بیکار تنها در روستای ذهاب

نماینده مردم نهبندان وسربیشه در مجلس با بیان این‌که هدف از پرداخت تسهیبلات روستایی و عشایری ایجاد اشتغال پایدار است،گفت: این اعتبارات بایستی افزایش پیدا کند تا در ایجاد اشتغال مؤثر باشد.

ضرورت افزایش تسهیلات روستایی وعشایری در خراسان‌جنوبی/ بیش از 160 بیکار تنها در روستای ذهاب

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظرافضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی شامگاه شنبه در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی که با حضور عابدی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان‌جنوبی و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهارکرد: در حال حاضر موضوع ثبت طرح‌های اشتغال روستایی به تمام روستاهای استان اطلاع‌رسانی شده است.

 

وی افزود: من دو سه روز گذشته در قالب برنامه دهگردشی بازدیدی از روستای ذهاب نهبندان داشتم که در آنجا مردم اعلام کردند که بیش از 160 نفر نیروی بیکار وجود دارد و من در همان ابتدا به معرفی سامانه کارا پرداختم.

 

نماینده مردم نهبندان وسربیشه در مجلس با بیان این‌که هدف از پرداخت تسهیبلات روستایی و عشایری ایجاد اشتغال پایدار است، تصریح کرد: این اعتبارات باید افزایش پیدا کند تا در ایجاد اشتغال مؤثر باشد.

 

افضلی ادامه داد: نمایندگان مجلس در راستای تخصیص مرحله دوم اعتبارات اشتغال درخراسان‌جنوبی با توجه به ظرفیت کاری که انجام شده می‌تواند رایزنی کند.

 

وی وضعیت بخش کشاورزی در استان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: باید برای افزایش اعتبارات این بخش نیز تلاش‌هایی انجام شود و مانند طرح پیشنهادی احتشام رئیس اتاق بازرگانی بیرجند، برای سایر محصولات استراتژیک استان نظیر زرشک و عناب نیز چنین طرح‌هایی پیشنهاد و ارائه شود.

 

عباس رکنی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه از پرداخت 135 میلیارد و 670 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری از ابتدای سال جاری در استان خبر داد.

 

وی با بیان این‌که اعتبارات اشتغال پایدار روستایی در مرحله اول 139 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است، یادآورشد: تاکنون 135 میلیارد و 600 میلیون تومان پرداختی داشته ایم، عنوان کرد: این میزان تسهیلات سبب شده تا یک هزار و 372 فرصت شغلی ایجاد و انتظار می‌رود که تا پایان طرح در استان شاهد ایجاد چهار هزار و 372 فرصت شغلی باشیم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که پیش‌بینی استان در سال جاری برای طرح کارورزی ایجاد اشتغال برای یک هزار و 500 نفر بوده است، بیان کرد: تاکنون 300 نفر واحد پذیرنده و 98 نفرکاربر این طرح در خراسان‌جنوبی بوده‌اند.

 

رکنی از انعقاد تعداد 801 طرح با اعتباری بیش از 165 میلیارد و 800 میلیون تومان در بانک‌های استان خبر داد.

 

وی ادامه داد: خراسان‌جنوبی رتبه چهارم پرداختی‌های تسهیلات اشتغال روستایی و رتبه ششم انعقاد قرارداد را به خود اختصاص داده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان این‌که شهرستان بیرجند با جذب 35 میلیارد تومان جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نسبت بیشتری را در این خصوص به خود اختصاص داده است، یادآور شد: میزان پرداختی طبس 17 میلیارد تومان، بشرویه 16 میلیارد و 165 میلیون تومان و نهبندان 13 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

 

رکنی با تاکید بر این‌که انتظارمان این است که با تخصیص مرحله دوم تسهیلات بتوانیم پاسخگوی نیاز طرح های مذکور باشیم، ابرازکرد: هدف از پرداخت اعتبارات، ایجاد فرصت شغلی جدید و همچنین رسیدن به هدف نهایی است.

 

انتهای پیام/ 101/ 5

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب