آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86823
تاریخ انتشار : 1397/07/26 - 13:06
معاون اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان‌جنوبی تاکید کرد
ضرورت جلوگیری از کالاهای فاقد استاندارد در جامعه/ فرهنگ‌سازی استاندارد از کودکی صورت گیرد
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خراسان‌جنوبی با تاکید بر این‌که بحث استاندارد و توجه به آن بایستی از کودکی و دربین دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود، گفت: اگر فرهنگ‌سازی در بحث استاندارد و استاندارد سازی به درستی انجام شود قطعا شاهد نتایج خوبی در جامعه خواهیم بود. .

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون‌ امور اقتصادی و توسعه منابع  انسانی استانداری‌ خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی استاندارد که در سالن جلسات اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد و استاندارد‌سازی پایه اصلی علم و فناوری است که منجر به توسعه و تحقق اصل مقاومتی در جامعه می‌شود.

 

وی افزود: اهمیت استانداردسازی بدین جهت است که بایستی تمام کالاها در تمامی حوزه‌ها به صورت استاندارد عرضه شود و در این مسیر تمام کالاهایی که مردم دریافت می‌کنند بایستی مشمول استانداردها قرار گرفته و از سوی دیگر اداره استاندارد نیز باید با بازرسی‌های دوره‌ای خود به این مهم دقت و جدیت بیشتری نشان دهد.

 

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان این‌که استاندارد از نقش و اهمیت ویژه‌ای در زندگی روزمره مردم برخوردار است، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و ترویج استاندارد در جامعه می‌تواند آگاهی مردم را نسبت به این مقوله افزایش داده و در نهایت با تبدیل این آگاهی به مطالبه عمومی منجر به ارتقای کیفیت کالا و خدمات در جامعه شود.

 

عابدی ضمن اشاره به انقلاب چهارم صنعتی خاطرنشان کرد: این مهم که ببینیم چه اقداماتی در راستای ورود به انقلاب چهارم صنعتی در کشور انجام شده خوب است اما باید بررسی کنیم که چه اقداماتی در بحث افزایش سطح کیفیت در این خصوص در کشور انجام شده است.

 

وی با تأکید بر این‌که بحث استاندارد و توجه به آن بایستی از کودکی و دربین دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود،یادآور شد:اگر فرهنگ‌سازی در بحث استاندارد و استاندارد سازی به درستی انجام شود قطعا شاهد نتایج خوبی در جامعه خواهیم بود.

 

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی عنوان کرد:در بحث اقتصاد خرد و کلان و نقش استاندارد‌ درآن باید بگوئیم در اقتصاد خرد که برپایه عرضه و تقاضا مطرح است،کیفیت یکی از مهمترین اصول است و در واقع استاندارد نقش اعظمی در بحث اقتصاد خرد جامعه دارد.

 

عابدی با اشاره به این‌که اقتصاد کلان نیز در تولید انبوه کشورجانمایی‌ می‌شود،ابراز کرد:متاسفانه چرخه اقتصادی ما درجامعه بسیار مغفول مانده است.

 

وی تولید جنس باکیفیت واعلاء را،از شمول استاندارد دانست و عنوان کرد:استاندارد تنها هدفش توجه به کیفیت مصرف‌کننده نیست بلکه از سود حاصله از استاندارد‌سازی کالاها، هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان هردو منتفع می‌شوند و حتی سود تولیدکنندگان بیشتر است.

 

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی از نیروی انسانی به عنوان بالاترین سرمایه در هر سازمان یاد کرد و گفت:باید نیروهای انسانی هر سازمان و اداره آموزش‌های لازم را در راستای رفع نیازهای جامعه دیده‌ باشند و این مهم است که در بحث استاندارداهمیت این موضوع بیشتر است.

 

عابدی ادامه داد:اگر چه تولید کالای استاندارد توسط تولیدکنندگان نسبت به سایر کالاها‌ پرهزینه‌تر تمام می‌شود ولی باید بدانیم که هزینه‌گذاری در بحث تولید کالاهای استاندارد درواقع هزینه‌گذاری نیست بلکه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

 

وی با تاکید بر این مهم که در بحث استاندارد نیازمند به بازنگری و همچنین تصویب قانون جامعی هستیم،ابرازکرد:بایستی ازعرضه کالاهایی که مورد تایید استاندارد در جامعه نیستند جلوگیری شود.

 

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به این نکته که در بحث استاندارد اقدامات بسیار خوبی سه سال قبل در مرزماهیرود انجام شده است،یادآور شد:باید توجه کنیم که اقدامات استاندارد در راستای استانداردسازی نباید سدی در برابر خلاقیت‌سازی شود چرا که هر کاری که به افراط و تفریط منتهی شود،نتیجه خوبی در انتظارش نخواهد بود.

 

انتهای پیام/101/ 11/ 4نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.