سرویس: اجتماعی کد خبر: 86680 ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱

در نشست روسای دانشگاه‌ها و نمایندگان خراسان جنوبی با وزیر علوم مطرح شد؛

باید به دانشگاه‌های کوچک توجه شود/ لزوم تفویض اختیار به دانشگاه‌ها

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید تمام بودجه پژوهشی کشور به دانشگاه‌های بزرگ اختصاص داده شود بلکه باید به دانشگاه‌های کوچک نیز توجه شود.

باید به دانشگاه‌های کوچک توجه شود/ لزوم تفویض اختیار به دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی جمعه شب در نشست روسای‌ دانشگاه‌ها و نمایندگان مردم خراسان‌جنوبی در مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بیرجند ضمن اشاره به سابقه فرهنگی در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: بیش از 50 هزار دانشجو در دانشگاه‌های این استان مشغول به تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به این‌که اگر به معیشت مردم توجه نشود مهاجرت از مرزها افزایش بیشتری خواهد داشت، تصریح کرد: از سال 90 تا 95 بیش از 7 هزار نفر از نهبندان مهاجرت کردند که همانطور که بارها اشاره شده بسیار نگران‌ کننده است.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نباید تمام بودجه پژوهشی کشور به دانشگاه‌های بزرگ اختصاص داده شود بلکه باید به دانشگاه‌های کوچک نیز توجه شود.

 

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه عنوان کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و 50 درصد وسعت این استان در حوزه انتخابیه بنده است.

 

وی با بیان این‌که دانشگاه فرهنگیان فردوس سابقه 50 ساله دارد، عنوان کرد: همچنین دانشگاه فنی و حرفه‌ای در طبس و فردوس و دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه فنی و مهندسی و دانشگاه غیرانتفاعی در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد.

 

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بسیاری از مشکلاتی که در دانشگاه‌های استان و بویژه شهرستان‌ها مشهود است، ادامه داد: در این خصوص نه رئیس فعلی و نه رئیس قبلی دانشگاه بیرجند هیچکدام مقصر نیستند بلکه قسمت عمده‌ای از این مشکلات، به دلیل قوانینی است که دست و پای افراد را می‌بندد و نمی‌توانند کاری انجام دهند.

 

امیرحسنخانی با اشاره به این مهم که به دانشگاه‌ها بایستی تفویض اختیار داده شود و اختیارات دانشگاه‌ها را بیشتر کنیم، ابراز کرد: به عنوان مثال اگر قرار است که دانشگاهی دانشجوی افغانی پذیرش کند نباید حتما نیاز باشد که از مرکز اجازه بگیرد بلکه خودش بایستی اختیارات کافی در این خصوص داشته باشد.

 

وی ابراز کرد: بایستی به بحث آمایش سرزمین در شهرستان‌های کوچک توجه کنیم.

 

امیرحسنخانی مطرح کرد: اگر علاوه بر خشکسالی و محرومیت، فقر دانشجو و دانشگاهی نیز به شهرستان‌های استان اضافه شود با معضل بسیار نگران‌کننده‌ای مواجه خواهیم شد.

 

انتهای پیام/101/ 24/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب