آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86668
تاریخ انتشار : 1397/07/19 - 15:20
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بیش از ۲۰۰ مسابقه ورزشی در رشته‌های مختلف به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در سطح شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: ساختار اداره سازمان ورزش و جوانان استان جدا از سازمان های دیگر است و تابع زمان و مکان و یک قشر خاصی نیست و برای تمامی اقشار مردمی برنامه های مختلفی باید داشته باشد.

 

وی افزود: ورزش یک مولفه است که همه مخاطبن و باید همه مردم با سازمانها تعامل  داشته و این فرصت ها را برای جوانان فراهم کرده و یکی از بخش هایی که می تواند به ما کمک کند رسانه است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: اگر امکانات و تجهیزات به خوبی توزیع نشود و این فرصت ها را خوب توزیع نکنیم میزان مشارکت کمتر و از جمعیت کمتر استعداد کمتری بهره ورداری خواهد شد و رسانه باید این پیام را به همه برساند مخصوصا آنهایی که در مرزها ، حاشیه ها و مرکز استان هستند.

 

سرپرست اظهار کرد: در جایی که بد اخلاقی و سوءمدیریت و حق خوری ها انجام می‌شود از رسانه می‌خواهیم آن را بیان کند و در این حوزه به ما کمک کندکه نقاط ضعف را پوشش دهیم.

 

وی افزود: در همه مسابقات کشوری در همه متقاطع شرکت کرده تا بتوانیم این تیم‌های استان را تقویت کنیم زیرا وقتی به لیست بازی های آسیایی، المپیک و المپیک جوانان نگاه می‌کنیم از استان خراسان جنوبی نماینده ای نداریم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در برنامه کنترل کاهش آسیب ها مناطق محروم 2هزار و 742 برنامه در این قالب دیده شد که یک سری  برنامه ها ویژه و یک سری برنامه عمومی که در مناطق مرزی، روستایی و حاشیه نشین برگزار خواهد شد برای زنان بهبود یافته در مناطق روستایی، حاشیه نشین و روستایی برنامه ریزی شده است.  

 

سرپرست اظهار کرد: در حوزه ورزش، بحث تبیین هیأت های استان مورد نظر بود که در آن قسمت اداری، مالی،  تشکیلاتی و عملکرد سال 1396 و1397 براساس مکانیزمی ارزیابی می‌شود همچنین تقویم سال 97  برای هیأت ها در دستور کار بوده که هر 300 هئیت ورزشی با تقویم کارشان را آغاز می‌کنند.

 

وی افزود: دو کار عمده در خراسان جنوبی در حال انجام است یکی سند توسعه بخش ورزش که مراحل پایانی را طی می‌کند و یک سند استانی است که 11 برش شهرستانی دارد و تا سال 1400 برنامه کامل در همه حوزه ها و کاملا کاربردی ارائه خواهد شد.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: برنامه برای اینکه اجراشود نیاز به یک ابزار دارد و نیروی انسانی است.

 

سرپرست اظهار کرد: هفته آینده دفتر جدید هئیت های ورزشی و سالن بنیاد مستضعفان که با مبلغ شش و نیم میلیارد ساخته شده است افتتاح می‌کنیم که این دفتر به عنوان مرکز آماده سازی هیئت های شهر خواهد بود سالن 2هزار و 500 نفری در اختیار معاونت ورزشی صرفا برای آماده سازی مسابقات استانی و در مجموعه غدیر خوابگاه ورزشکاران به بهربرداری می‌رسد.

 

وی افزود: 53 پروژه خیرساز فعال و 30 پروژه چمن مصنوعی با بنیاد مستضعفان در برنامه کاری داریم که در سال 97 و 98 انجام می‌شود و پروژهای ملی و استانی متعددی داریم.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: اعتبارات سال 1397 از سال گذشته بهتر است و در دهه فجر 10پروژه فعال دیگر که شامل استخر و سالن های ورزشی است افتتاح خواهد شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: 131 مکان ورزشی بین دو یا چهار هیأت های ورزشی تقسیم می‌شود.

 

سرپرست اظهار کرد: هفته تربیت‌بدنی از ۲۶ آبان ماه آغاز تا ۲ آذرماه ادامه پیدا می‌کند که بیش از ۲۰۰ مسابقه ورزشی در رشته‌های مختلف به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در سطح شهرستان‌ها و در نخستین روز هفته تربیت‌بدنی با نام ورزش، فرهنگ ایثار و شهادت، جانبازان و معلولین برنامه‌های غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای ورزشکار، استفاده رایگان از اماکن ورزشی و مسابقات ویژه جانبازان و معلولان برگزارخواهد شد.

 

وی افزود: از بزرگ‌ترین رویداد ورزشی خراسان‌جنوبی المپیاد استعدادیابی نخبه‌های ورزشی دختران و پسران رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۵ سال رشته‌های متنوع به‌صورت شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود.

 

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: مسابقات قهرمانی والیبال دختران نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی در بیرجند برگزار می‌شود و 30 تیم والیبال دختران ۱۲ تا ۱۵ سال کشور در این دوره از رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/136نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.