آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 86663
تاریخ انتشار : 1397/07/19 - 13:44
مدیر کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی مطرح کرد
تلاش ویژه دامپزشکی در امنیت غذایی و حفظ سلامت دامی
مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: این سازمان همواره در جهت امنیت غذایی و حفظ سلامت دامی استان تلاش ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان ،محمد اصغرزاده مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه گرامیداشت روز دامپزشکی در بیرجند،اظهار کرد: حساسیت دامپزشکی به دلیل مربوط بودن این حرفه به سلامت جامعه و امنیت غذایی بسیار بالاست و این قشر در کنار پزشکان به سلامت جامعه کمک می کنند.

 

وی تصریح کرد: دامپزشکی دارای تاثیرات بسیار زیادی در اقتصاد، اشتغال، توسعه پایدار، بهداشت و سلامت جسم و روان افراد دارد و این وظایف، سختی کار این حرفه را نشان می‌دهد.

 

 مدیر کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به فعالیت‌های دامپزشکی در خراسان‌جنوبی ادامه داد: این سازمان همواره در جهت امنیت غذایی و حفظ سلامت دامی استان تلاش ویژه دارد.

 

اصغرزاده با تاکید براین‌که یکی از مهمترین تلاش‌های ما آن است که خراسان‎جنوبی همواره از بیماری‌های دامی پاک بماند،ابراز کرد: دامپزشکی توانسته در سطح کشور باعث افزایش 25 درصدی تولیدات شود که جای بسی افتخار است.

 

وی متذکر شد: یکی از مهمترین مسائلی که با جدیت در دامپزشکی مورد توجه قرار می‌گیرد توجه به خطوط قرمز است.

 

غلامرضا قوسی مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی نیز دراین جلسه بیان کرد: بخش کشاورزی دارای مزیت ها و فواید زیادی است که بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

وی اشتغال 34 درصد جمعیت شاغلین خراسان‌جنوبی را مربوط به بخش کشاورزی دانست و افزود: این بخش تکمیل کننده و زمینه‌ساز رشد دیگر بخش‌ها است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: دربخش امنیت غذایی نیازمند دو عنصر پروتئین گیاهی و پروتئین حیوانی هستیم که بخشی ازمراقبت های لازم بر عهده دامپزشکی قرار دارد.

 

رضا کمیلی رئیس نظام دامپزشکی خراسان جنوبی نیز در این جلسه یادآورشد: خدشبختانه جایگاه دامپزشکی از نظر کیفی و کمی ارتقاء خوبی داشته است.

 

وی ضمن اشاره به این نکته که در عصر کنونی نتوانسته‌ایم بازار خوبی برای فارغ التحصیلان داشته باشیم،بیان کرد: با وارد شدن دانشگاه آزاد برای دامپزشکی بالای دو هزار و 800 نفر فارغ التحصیل در سطح کشوری داریم.

 

رئیس نظام دامپزشکی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: مهم‌ترین مشکل در این خصوص تعداد فارغ التحصیلان است و از وقتی این مشکلات به وجود آمد که پای دانشگاه آزاد باز شد

 

کمیلی در پایان گفت: امید است بتوانیم با همکاری فرابخشی گامی برای بهداشت و سلامت جامعه برداریم.

 

انتهای پیام/101نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.